THE NORTH FACE SPONSOREM GŁÓWNYM TEAMU BIEGOWEGO BUFF W POLSCE

Buff The North Face Team Poland
Buff The North Face Team
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Warszawa, 4 stycznia 2021 – marka The North Face została sponsorem głównym teamu zrzeszającego czołowych biegaczy i biegaczki górskie w Polsce.

Buff The North Face Team Poland tworzy obecnie sześciu sportowców, w tym związani już z teamem: Monika Węgrzyn, Marcin Rzeszótko i Michał Dudczak. W tym roku dołączyli do nich: Paulina Tracz, Magdalena Kozielska oraz Marcin Kubica. W ramach umowy sponsorskiej The North Face zadba o właściwe wyposażenie zawodników na każdą porę roku. W czasie startów i treningów korzystać oni będą z produktów z kolekcji The North Face Flight Series, zaprojektowanych we współpracy z topowymi biegaczami górskimi na świecie, takimi jak Pau Capell czy Fernanda Maciel. Linię tworzą odzież i akcesoria biegowe, stworzone z myślą o osiąganiu najlepszych wyników w każdych warunkach.

Członkowie teamu będą także trenować i startować w nowych butach Vectiv, które trafią do sprzedaży na początku 2021 roku. Dzięki współpracy będą jednymi z pierwszych osób mających szansę skorzystania z najnowszej technologii opracowanej przez markę, co pozwoli im przesuwać własne granice i sięgać po coraz wyższe cele.

Marcin Rzeszótko z Buff The North Face Team Poland.
Marcin Rzeszótko z Buff The North Face Team Poland.

Buff The North Face Team Poland to mocny i bardzo przyszłościowy projekt – mówi Paulina Tracz, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, druga na dystansie 40 km w czasie UTMB, zwyciężczyni Lavaredo Ultra Trail na dystansie 80 km oraz Biegu 7 Dolin w Krynicy 2019 na dystansie 100 km – Cieszę się z nawiązania tej współpracy i że mogę być jej częścią, bo mam nadzieję na kilka ciekawych debiutów, m.in. Lavaredo Ultra Trail na dystansie 125 km.

Paulina Tracz z Buff the North Face Team.
Paulina Tracz z Buff the North Face Team.

– The North Face nierozłącznie kojarzy się ze światem outdooru. Sam posiadam w szafie kilka produktów wspinaczkowych i lifestyle’owych. Marka jest też widoczna u czołowych biegaczy górskich jak Roy Bosio czy Pau Capell. Cieszę się, że w ofercie są też techniczne buty do biegania – dodaje Marcin Rzeszótko, mający z kolei w planach start w Golden Trail World Series i GTC w Patagonii.

Opatentowana technologia Vectiv została stworzona z myślą o eksploracji nawet na najbardziej wymagających technicznie trasach. Buty dostępne będą na rynku po koniec stycznia 2021 roku.

THE NORTH FACE®
The North Face powstał w 1966 roku i jest częścią VF Outdoor LLC. Od początku naszą misją jest przygotowywanie sportowców outdoorowych do wypraw i realizacji najśmielszych celów. Jesteśmy wiodącą marką outdoorową, tworzymy przetestowane przez sportowców oraz sprawdzone w czasie ekspedycji produkty, które pomagają użytkownikom odkrywać świat i definiować na nowo granice ludzkich możliwości. Dbając o zrównoważony rozwój, minimalizujemy wpływ na środowisko i chronimy nasz outdoorowy plac zabaw.