Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Polacy z medalami ME Masters w maratonie

W niedzielę Wrocław gościł zawodników na 35. PKO Wrocław Maratonie, a w ramach tego biegu rozegrano dodatkowo Mistrzostwa Europy Masters w maratonie, w których udział wzięło ponad 300 biegaczy z kilkunastu krajów.

By osiągnąć status „Mastera”, wystarczy, by zawodnik ukończył 35 rok życia i co ważne, nie musi być ex-zawodowcem.

W Mistrzostwach Europy Masters w maratonie do mety dotarło blisko 340 zawodników. Wśród nich znalazło się 82 zagranicznych biegaczy z 15 europejskich krajów! Na 17 kategorii, w aż ośmiu triumfowali Polacy. Ostatecznie nasi rodacy zgromadzili 22 medale (8 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych).

Spośród zawodników zaliczających się do klasyfikacji ME Masters najszybciej 42 kilometry i 195 metrów pokonał Hiszpan Julio El Val Gonzalez z Torrijos (2:26:24), najlepszym z Polaków okazał się Adam Draczyński. Nowosolanin pokonał maraton w czasie 2 godzin, 27 minut i 2 sekund zapewniając sobie tytuł w kategorii M40. W klasyfikacji generalnej Hiszpan uplasował się na 11. pozycji, a Polak na 12. Wśród pań najszybsza była startująca w kategorii W35 – Anna Rostkowska (2:46:43) ze Szklarskiej Poręby.

Poza wspomnianą dwójką złote medale w swoich kategoriach wywalczyli: Marian Czerski (M60), Agnieszka Golak (W40), Krystyna Kuta (W45), Maria Kawiorska (W60), Marta Mikołajczyk (W65) i Barbara Prymakowska (W70). Co ciekawe, pani Basia na początku września zdobyła złoty medal na 17. Mistrzostwach Świata Weteranów w biegach górskich, zostawiając swoje rywalki w tyle o blisko 7 minut!