fbpx
Zapowiedzi imprez

33. Bieg Powstania Warszawskiego — zapisy rozpoczęte

Zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego, czyli kolejny bieg słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” wystartowały. Uczestnicy…
33 bieg powstania warszawskiego 1

Zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego, czyli kolejny bieg słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” wystartowały. Uczestnicy wystartują w sobotni wieczór, 27 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom. 

Biegacze mogą zmierzyć się z dystansem 5 i 10 kilometrów lub pobiec wirtualnie – w dowolnym miejscu na świecie! Na wydarzenie zapraszają organizatorzy Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Start w Warszawie i… gdziekolwiek będziecie! 

33. Bieg Powstania Warszawskiego
33. Bieg Powstania Warszawskiego

Bieg na 5 km rozpocznie się o godz. 20.30, zaś start biegu na 10 km przewidziany jest na 21.15.  Biegacze zmierzą się z wybranymi dystansami na nowych trasach. Szczegóły na temat ich przebiegu pojawią się już wkrótce! 

W Biegu Powstania można wziąć udział także wirtualnie – z dowolnego miejsca na świecie. Wirtualna edycja wydarzenia rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Uczestnicy mogą pobiec wybrany dystans w dogodnym dla siebie dniu. Wszystkich, którzy wybiorą wirtualną formę udziału w imprezie, zachęcamy do wystartowania 27 lipca w godzinach wieczornych. Start o wspólnej porze z uczestnikami w Warszawie będzie miał dodatkowy, symboliczny wymiar. Dla biegaczy „wirtualnych” przygotowano odrębną klasyfikację oraz trzy rodzaje pakietów pozwalających na uczestnictwo.

– Bieg Powstania ma wyjątkową atmosferę, w tym roku szczególnie, gdyż przypada na okrągłą 80. rocznicę. Biegamy po ulicach Warszawy, a jednocześnie wspominamy bohaterstwo żołnierzy i cywilnej ludności naszego miasta. – mówi Renata Kaznowska, zastępczyni Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. – Nastrój zapewnia wieczorna pora zawodów, biegacze startują o zmierzchu i większość dociera do mety już po zmroku. To naprawdę wspaniały bieg i godne upamiętnienie Powstańców Warszawskich, którzy zawsze towarzyszą nam na starcie. Jestem pewna, że są dumni z kolejnych pokoleń warszawiaków i warszawianek biorących udział w tym biegu. Są dumni, że Warszawa odrodziła się piękna, aktywna, waleczna i radosna. Zapraszam gorąco do zapisów.

Pamięć o powstańcach

Biegowi towarzyszy akcja charytatywna #BiegamDobrze, zainicjowana przez Fundację „Maraton Warszawski”. W odróżnieniu od standardowych zasad projektu realizowanego przy innych biegach, udział w tej edycji specjalnej nie jest drogą do zdobycia pakietu startowego. Wirtualną zbiórkę dobroczynną może założyć każda osoba, która ma już nadany numer na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. To niepowtarzalna szansa na to, by zaangażować się we wspólny szczytny cel, podziękować i okazać wsparcie Bohaterom Powstania.

33. Bieg Powstania Warszawskiego
33. Bieg Powstania Warszawskiego

Biegacze i ich bliscy już trzeci raz swoim gestem wesprą Stowarzyszenie Monopol Warszawski, które opiekuje się Bohaterami Powstania. Środki zebrane przez uczestników akcji #BiegamDobrze dla bohaterów pozwolą między innymi na przeprowadzenie badań słuchu oraz zakupienie podopiecznym organizacji sprzętu niezbędnego do codziennego funkcjonowania.

Bieg Powstania Warszawskiego oprócz wyjątkowej, wieczornej pory startu ma niezwykłą, podniosłą atmosferę i oprawę. Cieszę się, że po raz trzeci odbywa się #BiegamDobrze dla Bohaterów, czyli akcja w której zapisani mogą wspomóc Stowarzyszenie Monopol Warszawski opiekujące się Powstańcami. Rok temu biegacze ufundowali między innymi siedem wózków i osiem chodzików, które cały czas są używane i poprawiają komfort życia seniorów. Przy tym biegu, po raz kolejny, uczestnicy połączą swoją pasję z wyrażaniem patriotyzmu i pomaganiem — to piękne gesty. – mówi Magda Skrocka, Dyrektor 33. Biegu Powstania Warszawskiego.

Zapisz się!

Wybierz dystans 5 lub 10 km oraz formę biegu – stacjonarną lub wirtualną i upamiętnij ważną datę w historii Warszawy razem z tysiącami biegaczy. Zapisz się na bieg – oddaj hołd bohaterom! Na mecie czekać będą pamiątkowe medale, których wzór zaprezentowany będzie już niebawem.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

33. Bieg Powstania Warszawskiego
33. Bieg Powstania Warszawskiego

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
10. Cracovia Półmaraton Królewski: zapisy rozpoczęte!
Następny wpis
62. Bieg Westerplatte – ciągle nowy, a wciąż ten sam
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu