fbpx
Odzież

adidas CLIMAHEAT – zimowe odzienie dla biegaczki

Producent wprowadzając climaheat rzucił biegaczom wyzwanie, gwarantując im podczas jesienno–zimowej aktywności optymalne docieplenie, intuicyjne zarządzanie temperaturą i wysoką kontrolę wilgotności.
adidas climaheat zimowe odzienie dla biegaczki 09

Producent wprowadzając climaheat rzucił biegaczom wyzwanie, gwarantując im podczas jesienno–zimowej aktywności optymalne docieplenie, intuicyjne zarządzanie temperaturą i wysoką kontrolę wilgotności. Damska bluza jest uszyta z niezwykle miękkiego polaru climaheat, specjalnej tkaniny wykonanej z przędzy poliestrowej o wydrążonych włóknach, zapewnia efektywną izolację nawet w ekstremalnej temperaturze. Absorbuje mniej wody, szybciej schnie i utrzymuje ciepło nawet po zmoknięciu. Dodatkowo wyposażona jest w ochronę przeciwwiatrową na kapturze, ramionach i piersi.

adidas-climaheat-zimowe-odzienie-dla-biegaczki-06 Czy tak jest w rzeczywistości, miałam okazję sprawdzić, testując ten zestaw przez ostatnie 4 tygodnie. Warunki atmosferyczne były zróżnicowane, temperatura wahała się od +3 stopni do -8 stopni Celsjusza i niejednokrotnie przyszło mi zmagać się z silnym wiatrem.

Bluza z najnowszej kolekcji firmy Adidas jest lekka, bardzo miła w dotyku, wykonana z wysokiej jakości materiałów i w 100 % spełnia kryteria wskazane przez producenta. Doskonale utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała w każdych warunkach, w jakich ją testowałam.

Przy 0 stopni i wietrznej pogodzie, gdy miałam założoną pod nią tylko jedną warstwę bielizny termoaktywnej zapewniła komfort cieplny i jednocześnie właściwą ochronę przed wiatrem. Gdy temperatura wynosiła -8 stopni, a wiejący wiatr powodował jej odczuwanie na poziomie -15 stopni i byłam ubrana w dwie cienkie warstwy termoaktywne pod bluzą, również wtedy fantastycznie spełniła swoją rolę zarządzania temperaturą i ochrony przed wiatrem, co było bardzo miłym i komfortowym uczuciem. A wszystko to dzięki włóknom w technologii climaheat, które zatrzymują całe ciepło i jednocześnie ułatwiają wyparowywanie nadmiaru potu.

Przedłużone mankiety z otworem na kciuk chronią dłonie, ale odsłonięte palce potrzebują dopełnienia tradycyjnymi rękawiczkami. Oczywiście przy wyższej temperaturze z powodzeniem zastępują rękawiczki. W mojej opinii kolor mankietów mógłby być ciemniejszy, bo jest to miejsce narażone na szybkie brudzenie się (szczególnie podczas rozciągania). 

adidas-climaheat-zimowe-odzienie-dla-biegaczki-05

Wykończenie bluzy pod szyją – wysokie, sprawiające wrażenie założonego komina, świetnie chroni tą część ciała przed zimnem i wiatrem, nie powodując otarć. Dopełnieniem jest praktyczny kaptur, który po założeniu na głowę (czapkę) trzyma się dobrze, nie zsuwa i osłania twarz. 

adidas-climaheat-zimowe-odzienie-dla-biegaczki-07

Jednym z atutów bluzy jest zamykana na zamek kieszonka, której rozmiar pozwala zmieścić sporych rozmiarów smartfona, a boczne kieszonki, pomimo braku zamków, są praktyczne.

adidas-climaheat-zimowe-odzienie-dla-biegaczki-01

Bluza była również wykorzystywana podczas moich wyjazdów na morsowe kąpiele. Zakładana po kąpieli bardzo szybko powodowała uczucie ciepła. 

Podsumowując, bluza jest dla mnie wręcz idealna, przy moim wzroście 175 cm jest wygodna i dopasowana, świetnie podkreśla kobiecą sylwetkę, powodując, że trening staje się jeszcze większą przyjemnością. 

Legginsy, podobnie jak bluza są miłe w dotyku, elastyczne, chronią przed zimnem i jednocześnie dobrze przylegają do ciała, sprawiając wrażenie drugiej skóry. Ich atutem jest szeroki, miękki pas, który świetnie dopasowuje się do damskiej talii, powodując uczucie dodatkowego ciepła w tej okolicy. 

adidas-climaheat-zimowe-odzienie-dla-biegaczki-02

Dół jest zakończony takim samym miękkim materiałem jak w pasie, ale w tym miejscu nie spełnia takiej samej roli jak w talii. W moim przypadku (wzrost 175 cm) nogawkom brakuje 2-3 cm długości, ponieważ odsłaniają Achillesy i konieczne jest zakładanie bardzo długich skarpet, za czym osobiście nie przepadam. 

adidas-climaheat-zimowe-odzienie-dla-biegaczki-03

Umieszczona na prawej nogawce kieszonka jest łatwo dostępna, idelana na żel podczas dłuższych treningów. Elementy odblaskowe na spodniach dają poczucie bezpieczeństwa podczas wieczornego biegania, co jest dla mnie ważne, bo część moich treningów realizuję po zmroku. 

adidas-climaheat-zimowe-odzienie-dla-biegaczki-04

Podsumowując, legginsy są odpowiednim dopełnieniem bluzy, zapewniając ciepło i odprowadzanie wilgoci na właściwym poziomie.  

Osobiście polecam zestam biegowy adidas climaheat. Jest w nim ciepło, wygodnie i biegając w nim czuję się kobieco. Odzież po założeniu idealnie dopasowuje się do sylwetki i nie zsuwa się. Wykonując zawód nauczyciela wychowania fizycznego niejednokrotnie prowadziłam zajęcia na świeżym powietrzu ubrana w ten zestaw. Podczas takich zajęć nie marzłam, ceniąc sobie szczególnie swobodę poruszania się oraz lekkość odzieży.

adidas-climaheat-zimowe-odzienie-dla-biegaczki-08

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Przemiana materii – czyli o niełatwej walce z własnym ciałem
Następny wpis
Zostań międzynarodowym trenerem Blackroll
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu