fbpx
Bieg Króla Eryka wystartuje 14 maja spod Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie

Powrót Króla Eryka

Po dwóch latach do Darłowa powraca Król Eryk… a dokładnie powraca Bieg Króla Eryka, który z powodu pandemii w poprzednich dwóch latach nie mógł się odbyć. 14 maja 2022 roku (sobota) o godzinie 18:00 spod Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie wystartuje barwny peleton zawodników i zawodniczek spragnionych wspólnego biegania i endorfin towarzyszących im przy przekraczaniu mety biegu.

Dziesięciokilometrowa, płaska, atestowana trasa biegu prowadzić będzie z Darłowa do Darłówka wschodniego, a następnie do bram Zamku w Darłowie, gdzie Król Eryk będzie czekał z medalami na wszystkich kończących bieg. Znając królewską gościnność Eryka nie wypuści on z miasta uczestników biegu głodnych i spragnionych. Do Darłowa zawsze warto przyjechać!

Darłowskie święto biegania nie może się obyć bez współzawodnictwa dzieci i młodzieży dlatego bieg główny poprzedzą biegi zorganizowane właśnie dla nich na bieżni Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Tu startować będą mogli wszyscy, którzy nie ukończyli 20 roku życia, podzieleni na kategorie wiekowe i w dostosowanych do wieku dystansach. Pierwszy bieg wystartuje o godzinie 14:00 ostatni o 16:00. 

Biegi dla dzieci i młodzieży odbędą się na bieżni Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.
Biegi dla dzieci i młodzieży odbędą się na bieżni Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Zapisy na bieg główny dostępne są pod adresem: https://dostartu.pl/6-bieg-krola-eryka-v4493 natomiast na biegi towarzyszące dzieci i młodzieży pod adresem: https://dostartu.pl/bieg-krola-eryka-dzieci-i-m-odziez-v7083

W obu biegach obwiązują limity startujących: 400 osób w biegu głównym i 250 osób w biegach towarzyszących dlatego warto zarezerwować sobie start już teraz. Po podanymi adresami znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące wszystkich biegów: regulamin, trasa, harmonogram, listy startowe.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
14. PKO Poznań Półmaraton pobiegnie 3 kwietnia.

5 powodów, dla których (znowu) pobiegnę w Poznań Półmaratonie

Następne
Olej rzepakowy warto włączyć do swej codziennej diety. Dlaczego?

Rzepakowe pola mocy

Powiązane artykuły

5 polmaraton praski czyli szybki bieg wieczorowa pora 04
Czytaj dalej

Dlaczego warto wystartować w 5. Wieczornym 4F Półmaratonie Praskim lub 4F Praskiej Piątce?

Lato w tym roku nie rozpieszcza biegaczy. Temperatury oscylujące wokół 30 stopni nie sprzyjają ani w osiąganiu dobrych wyników podczas zawodów, które odbywają się najczęściej między 9 rano a samym południem, ani czerpania maksimum przyjemności z samego biegu, choćby treningowego. W sukurs tym niewygodom wychodzą organizatorzy 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego oraz 4F Praskiej Piątce.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM