fbpx
Pulsometry

Zegarek do biegania – zegarek dla biegaczy z GPS za nieco powyżej 500zł?

Pamiętam, jak dwa lata temu poszukiwałem zegarka do treningu z GPS. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, ale już do samego zakupu niestety nie doszło. Skutecznie zniechęciła mnie cena...
zegarek dla biegaczy z gps za nieco powyzej 500 zl

Pamiętam, jak dwa lata temu poszukiwałem zegarka do treningu z GPS. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, ale już do samego zakupu niestety nie doszło. Skutecznie zniechęciła mnie cena… Stwierdziłem, że 1500 zł za bądź co bądź gadżet treningowy to zdecydowana przesada.

Postanowiłem zaczekać i zrezygnować z własnej wygody na rzecz biegania po znanych mi i wymierzonych trasach. Wcale nie żałuję tej decyzji. Poza tym cenię sobie bieganie bez “kagańca” (bez kontrolowania czasu i tempa treningu, tzw. trening na samopoczucie). Liczenie okrążeń i przeliczanie ich na odpowiedni dystans ma swój urok. Jestem niemal przekonany, że za kilka lat, bieganie bez zegarków, pulsometrów, GPS itd. doczeka się oddzielnej nazwy. Bieganie sentymentalne? Kto wie.

Wracając do tematu – gdybym to dzisiaj miał potrzebę odnalezienia najlepszego dla siebie zegarka, który skrzętnie zlicza pokonany przeze mnie dystans, mój problem byłby zdecydowanie mniejszy. Ceny w końcu są naprawdę przystępne.

Weszliśmy w gorący okres sprzedażowy, w którym to producenci sprzętu sportowego walczą o pieniądze konsumentów. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych ofert, które kuszą ceną i jakością produktu. Nasza redakcja zwróciła szczególną uwagę na świąteczną ofertę TIMEX. Timex Marathon GPS to nowy model ze stajni tejże marki. Cena faktycznie zachęca do zakupu (569 zł), ale czy zegarek jest warty tych pieniędzy? Jeśli TIMEX utrzyma ostatnią jakość swoich zegarków, to nie mam wątpliwości, że to aktualnie jedna z lepszych ofert, jak nie najlepsza oferta na rynku. Zresztą – nie zawahamy się przetestować tego modelu, oczywiście dzieląc się z Wami szczerą opinią.

Czym chwali się TIMEX?

  • W zegarku zainstalowano moduł GPS w oparciu o technologię SiRFstar IV gwarantujący wysoką czułość i szybki start układu GPS przy niewielkim zużyciu energii. Dzięki powyższemu rozwiązaniu biegacz korzysta z takich funkcji jak odczyt prędkości tempa i dystansu w czasie rzeczywistym.
  • Zegarek wyróżnia chronograf z trybem „hands – free” – jest to funkcja szczególnie przydatna zimą, gdy trenujemy w grubej warstwie ubrań. Dzięki ułatwieniu, jakie oferuje Timex, możemy odczytywać międzyczasy przy kolejnych okrążeniach bez wciskania przycisków.
  • Dzięki bardzo niskiej wadze i kompaktowym wymiarom zegarek sprawdzi się na ręce każdego trenującego. Jednocześnie podczas zimowego treningu pomocnym okaże się także duży, czytelny wyświetlacz i podświetlenie tarczy Indiglo® – ułatwiające odczyt danych w warunkach utrudnionej widoczności, np. po zmroku.
  • Zegarek odznacza się 8 godzinnym akumulatorem (przy włączonym trybie GPS), pamięcią 30 treningów oraz wodoszczelnością do 30m.
  • W kolekcji dostępny jest model męski – czarny, oraz kobiecy – z niebieskimi akcentami.

Cena: 569 PLN

To nie jest artykuł sponsorowany. Już niebawem test Timex Marathon GPS na Treningbiegacza.pl.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Od zera do 10 kilometrów biegu
Następny wpis
Wielbisz mięsko i nie lubisz warzyw? Wybierz kiełki!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu