Z głębin oceanów do biegów górskich – premiera nowego Suunto Ambit 3

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Na szczyt Manaslu Andrzej Bargiel, biegacz górski i skialpinista, aktualny rekordzista biegu na Elbrus,  wszedł 25 września w rekordowym czasie 14h 5minut: z bazy na 4800m npm na szczyt 8156m npm, pobijając dotychczasowy rekord niemal o dwie godziny. Po czym wpiął narty i zjechał  w 7 godzin, ustanawiając rekord baza – szczyt – baza na 21h 14minut. Czas przejścia i dokładne przewyższenie precyzyjnie pokazał mu najnowszy zegarek z GPS-em Suunto Ambit 3 Peak, który Jędrek zabrał w Himalaje… To, że ten sam zegarek używa też Kilian Jornet, najsłynniejszy biegacz ultra świata, oraz Marcin Świerc, najlepszy Polak w tej dyscyplinie, a także triatloniści, rowerzyści, alpiniści i podróżnicy  świadczy o niezwykłości i zegarka i firmy, która go wyprodukowała. Miło nam ogłosić, że TreningBiegacza.pl został właśnie oficjalnym patronem technicznym marki Suunto!

A marka to specyficzna – w 1936 roku fiński sportowiec i nurek Tuomas Vohlonen patentuje masową produkcję kompasów wypełnionych płynem i aż do lat 90-tych wymyśla coraz to nowe kompasy i komputery nurkowe, których używają min. słynny Jacques Cousteau oraz załogi regat żaglowych. Przełom przychodzi w 1998 roku, gdy marka wypuszcza pierwszy zegarek do użytku w outdoorze: Suunto Vector. A w 2004 roku przychodzi prawdziwa rewolucja dla biegaczy, pojawia się model T6, który jako pierwszy na świecie mierzy tętno podczas uprawiania sportu! W następnych latach pojawiają się modele Core (oraz specjalna wersja dedykowana dla kobiet), Quest i seria fitnessowa M a także serwis Movescount.com, który staje się nie tylko witryną skupiającą sportowców, lecz także poręcznym narzędziem do monitorowania treningów i  poszerzania możliwości zegarków . W końcu w 2012 roku wychodzi pierwszy Suunto Ambit z odbiornikiem GPS i niezwykle wygodnym paskiem do pomiaru tętna Dual Belt. A we wrześniu 2014 premierę ma Ambit3 – innowacyjny zegarek z pulsometrem, GPS-em oraz technologią Bluetooth pozwalającą na integrację m.in z telefonem, a co najważniejsze, zegarek przy wszystkich włączonych funkcjach działa aż 50 godzin!

z-glebin-oceanow-do-biegow-gorskich-premiera-nowego-suunto-ambit-3-2

Seria zegarków Ambit 3 dedykowana jest osobom uprawiającym wszystkie sporty outdoorowe, a w szczególności biegi górskie i ultra, wspinanie, triathlon, rowery MTB czy biegi na orientację. Wszystkie dostępne są w wersjach z paskiem mierzącym tętno lub bez, można je też wygodnie ładować oraz stale monitorować stan baterii co sprawdzi się podczas dłuższych podróży. Dodatkowo dzięki synchronizacji z iPhonem użytkownik może robić filmy i zdjęcia, na których pojawią się aktualne parametry uprawianego właśnie sportu, takie jak tętno, wysokość czy prędkość!

z-glebin-oceanow-do-biegow-gorskich-premiera-nowego-suunto-ambit-3-3

Podsumowując, wybór między Ambitem 3 Peak i Sport powinien zależeć od rodzaju aktywności i przede wszystkim, długości jej trwania. Natomiast w ramach obu modeli można łatwo znaleźć kolor pasujący do naszych upodobań: srebrny Sapphire świetnie będzie wyglądał nawet w zestawieniu z garniturem, a biały delikatnie ozdobi damski nadgarstek…

z-glebin-oceanow-do-biegow-gorskich-premiera-nowego-suunto-ambit-3-4

Zapraszamy do obejrzenia video o serii Suunto Ambit 3