fbpx
Informacje prasowe

Z głębin oceanów do biegów górskich – premiera nowego Suunto Ambit 3

Na szczyt Manaslu Andrzej Bargiel, biegacz górski i skialpinista, aktualny rekordzista biegu na Elbrus, wszedł 25 września w rekordowym czasie 14h 5minut: z bazy na 4800m npm na szczyt 8156m...
z glebin oceanow do biegow gorskich premiera nowego suunto ambit 3 1

Na szczyt Manaslu Andrzej Bargiel, biegacz górski i skialpinista, aktualny rekordzista biegu na Elbrus,  wszedł 25 września w rekordowym czasie 14h 5minut: z bazy na 4800m npm na szczyt 8156m npm, pobijając dotychczasowy rekord niemal o dwie godziny. Po czym wpiął narty i zjechał  w 7 godzin, ustanawiając rekord baza – szczyt – baza na 21h 14minut. Czas przejścia i dokładne przewyższenie precyzyjnie pokazał mu najnowszy zegarek z GPS-em Suunto Ambit 3 Peak, który Jędrek zabrał w Himalaje… To, że ten sam zegarek używa też Kilian Jornet, najsłynniejszy biegacz ultra świata, oraz Marcin Świerc, najlepszy Polak w tej dyscyplinie, a także triatloniści, rowerzyści, alpiniści i podróżnicy  świadczy o niezwykłości i zegarka i firmy, która go wyprodukowała. Miło nam ogłosić, że TreningBiegacza.pl został właśnie oficjalnym patronem technicznym marki Suunto!

A marka to specyficzna – w 1936 roku fiński sportowiec i nurek Tuomas Vohlonen patentuje masową produkcję kompasów wypełnionych płynem i aż do lat 90-tych wymyśla coraz to nowe kompasy i komputery nurkowe, których używają min. słynny Jacques Cousteau oraz załogi regat żaglowych. Przełom przychodzi w 1998 roku, gdy marka wypuszcza pierwszy zegarek do użytku w outdoorze: Suunto Vector. A w 2004 roku przychodzi prawdziwa rewolucja dla biegaczy, pojawia się model T6, który jako pierwszy na świecie mierzy tętno podczas uprawiania sportu! W następnych latach pojawiają się modele Core (oraz specjalna wersja dedykowana dla kobiet), Quest i seria fitnessowa M a także serwis Movescount.com, który staje się nie tylko witryną skupiającą sportowców, lecz także poręcznym narzędziem do monitorowania treningów i  poszerzania możliwości zegarków . W końcu w 2012 roku wychodzi pierwszy Suunto Ambit z odbiornikiem GPS i niezwykle wygodnym paskiem do pomiaru tętna Dual Belt. A we wrześniu 2014 premierę ma Ambit3 – innowacyjny zegarek z pulsometrem, GPS-em oraz technologią Bluetooth pozwalającą na integrację m.in z telefonem, a co najważniejsze, zegarek przy wszystkich włączonych funkcjach działa aż 50 godzin!

z-glebin-oceanow-do-biegow-gorskich-premiera-nowego-suunto-ambit-3-2

Seria zegarków Ambit 3 dedykowana jest osobom uprawiającym wszystkie sporty outdoorowe, a w szczególności biegi górskie i ultra, wspinanie, triathlon, rowery MTB czy biegi na orientację. Wszystkie dostępne są w wersjach z paskiem mierzącym tętno lub bez, można je też wygodnie ładować oraz stale monitorować stan baterii co sprawdzi się podczas dłuższych podróży. Dodatkowo dzięki synchronizacji z iPhonem użytkownik może robić filmy i zdjęcia, na których pojawią się aktualne parametry uprawianego właśnie sportu, takie jak tętno, wysokość czy prędkość!

z-glebin-oceanow-do-biegow-gorskich-premiera-nowego-suunto-ambit-3-3

Podsumowując, wybór między Ambitem 3 Peak i Sport powinien zależeć od rodzaju aktywności i przede wszystkim, długości jej trwania. Natomiast w ramach obu modeli można łatwo znaleźć kolor pasujący do naszych upodobań: srebrny Sapphire świetnie będzie wyglądał nawet w zestawieniu z garniturem, a biały delikatnie ozdobi damski nadgarstek…

z-glebin-oceanow-do-biegow-gorskich-premiera-nowego-suunto-ambit-3-4

Zapraszamy do obejrzenia video o serii Suunto Ambit 3

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
ON/OFF od Compressport
Następny wpis
Brzuch biegacza
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Krok 1/5 - BIEGACZ
      Opowiedz jakie masz cele a powiemy Ci jak długo pożyjesz...

      Chcesz wiedzieć, jak Twoje bieganie wpływa na długość Twojego życia? Odpowiedz na kilka pytań, a odkryjesz, ile lat możesz zyskać dzięki swoim nawykom biegowym! Rozpocznij quiz teraz!

      Krok 1/5 - BIEGACZ

      Jak długo biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Jak często biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Bieganie jest najprostszym sposobem na ruch

      Pamiętaj jednak, że jak większość sportów bieganie bez odpowiedniego planu i przygotowania może prowadzić do znięchęcenia i kontuzji.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu