fbpx
Zapowiedzi imprez

Wszystko zaczęło się w Lublinie – półmaraton na 6.

Dobra organizacja, popularność, idea przez duże „I”. Klimat wschodu i serdeczność ludzi to wszystko poczujesz 2 czerwca podczas 6.PKO Półmaratonu Solidarności. Wpisz nasz bieg w swój kalendarz startów. Czy o nas słyszałeś?
wszystko zaczelo sie w lublinie polmaraton na 6 03

Dobra organizacja, popularność, idea przez duże „I”. Klimat wschodu i serdeczność ludzi to wszystko poczujesz 2 czerwca podczas 6.PKO Półmaratonu Solidarności. Wpisz nasz bieg w swój kalendarz startów. Czy o nas słyszałeś?

Jest dużo argumentów aby uznać nasz bieg jako imprezę na której musisz być. Bieg jest trudny technicznie ale nieekstremalny. U nas masz okazję włożyć maksimum wysiłku i umiejętności, by dotrzeć do mety. To impreza z niepowtarzalnym charakterem. Ty także możesz pozostawić na stałe swój ślad i pot w Lublinie. My na pierwszym miejscu stawiamy na zadowolenie zawodników. Fajna atmosfera, dużo młodych ludzi pracujących jako wolontariusze, meta w hali Targów Lublin – to organizacja na najwyższym poziomie. Tutaj osiągniesz coś czego nie dostaniesz na innych biegach, to czysta chociaż trudna przyjemność. Sprawdź swoje siły i daj od siebie sportowe serce.

wszystko-zaczelo-sie-w-lublinie-polmaraton-na-6-01

Czy wiesz że to właśnie w Lublinie 100 lat temu wszystko się zaczęło. Rok 1918 początek listopada  I Rząd Tymczasowy, rok 1980 początek lipca  to stąd ruszyła lawina potężnego buntu społecznego który dał wolność narodom Europy. Dlatego 6.PKO Półmaraton Solidarności pozostanie kultowym biegiem na zawsze.

[youtube]rk1VHsd2vp8[/youtube]

Pierwszy półmaraton w Lublinie w twojej karierze? Będzie trudno?

Jeżeli liczysz na to że nasz bieg jest bez podbiegów,  trasa ma długie proste  to się przeliczysz. Startując, u nas nie zrobisz życiówki. Tutaj osiągniesz coś czego nie dostaniesz na innych biegach, to czysta  ale trudna przyjemność. Sprawdź swoje siły i daj od siebie sportowe serce.  2 czerwca szykujemy dla was wiele atrakcji, zadbamy o wasz komfort i bezpieczeństwo. Rozlosujemy wśród wszystkich zawodników specjalne nagrody Niepodległości. Musisz wiedzieć że po prawej stronie Wisły nasz czerwcowy bieg jest jedyny w swoim rodzaju. Przyjedź do Lublina a przekonasz się że start na życiówkę jest ważny ale u nas nie najważniejszy.

wszystko-zaczelo-sie-w-lublinie-polmaraton-na-6-02

Zapisy do lubelskiego półmaratonu idą pełną parą i mimo że do 6. edycji biegu zostało jeszcze sporo czasu (start: 2 czerwca), chętnych nie brakuje. Już dziś na liście startowej znajduje się  ponad 300 zawodników. Zapisy potrwają do końca maja (pod warunkiem, że wcześniej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc tj. 1000).

Opłata startowa przy zgłoszeniach na 6. PKO Półmaraton Solidarności w dniach 1.02-30.04.2018r. wynosi 70 zł.

Prawo bezpłatnego startu w półmaratonie, pod warunkiem zgłoszenia się do 30.04.2018 r. mają zawodnicy, którzy: ukończyli co najmniej 3 edycje PKO Półmaratonu Solidarności, zawodnicy, którzy w 5. PKO Półmaratonie Solidarności:  zajęli miejsca I-VI w klasyfikacji generalnej K + M oraz w klasyfikacji najlepszy zawodnik z Polski K + M, a także zwycięzcy nagrodzeni za I miejsce w kategoriach wiekowych K + M. Przewidzieliśmy bezpłatny start kobiet  które ukończyły 60 rok życia i mężczyzn powyżej 65 roku życia.

Udział w czerwcowych  zawodach to również okazja do tego, by otrzymać 20% rabatu na opłatę startową w 6. PKO Półmaratonie Solidarności dla posiadaczy kart: Lublin Rodzina Trzy Plus – Karta Rodziny Dużej i Świdnik Rodzina Trzy Plus – Karta Dużej Rodziny.

Jak się zapisać? 

Najlepiej za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie TUTAJ.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Kwasy omega-3 – czy ich potrzebujemy? Skąd je czerpać?
Następny wpis
Trwają zapisy i konkurs walentynkowy na festiwale biegowe Biegaj’MY z DEM’A!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu