fbpx
Zapowiedzi imprez

W Katowicach też pobiegasz nocą, półmaraton Wizz Air! – konkurs

Organizatorzy Wizz Air Katowice Half Marathon ciągle zaskakują, tym razem zaproponowali nocną odsłonę swojego biegu. 23 maja na…
Wizz Air Halfmarathon pobiegnie nocą

Organizatorzy Wizz Air Katowice Half Marathon ciągle zaskakują, tym razem zaproponowali nocną odsłonę swojego biegu. 23 maja na starcie, który będzie zlokalizowany pod Spodkiem w samym centrum Katowic, zobaczymy ponad 3000 zawodników. „Biegniemy nocą przez serce Śląska”  to motto 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon, pierwszego w Polsce biegu pod szyldem  linii lotniczych Wizz Air. Będzie to największa nocna impreza biegowa w regionie!

Już 23 maja biegacze po trzeci wystartują spod Spodka i pobiegną ulicami i alejami Katowic pod szyldem Wizz Air Katowice Half Marathon. Sponsorem tytularnym imprezy biegowej jest największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej Wizz Air, głównym partnerem jest Miasto Katowice. Tym razem fani biegania będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć Katowice w nocnym wydaniu.

Organizatorzy przygotowali trzy atestowane dystanse: główny, czyli półmaraton (21 km), 10km, 5km oraz sztafetę 4x5km, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano także biegi dla dzieci. Trasa półmaratonu zostanie przedstawiona już niebawem, będzie się nieznacznie różnić od ubiegłorocznej, pojawią się zarówno podbiegi jak i zbiegi Wszystkie trasy zostały przewidziane tak, aby w ciekawy sposób zaprezentować atrakcje miasta Katowice, zarówno tym, którzy poruszają się po nim na co dzień, znają je i lubią, jak i osobom dla których będzie to pierwsza wizyta. Mamy nadzieję, że za sprawą uczestnictwa w 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon biegacze będą do nas chętnie wracać i że biegowe imprezy w naszym regionie zyskają swoich nowych zwolenników.

Katowice w biegowej czołówce

Dużym atutem biegu są niskie ceny pakietów startowych oraz fakt, że linie lotnicze Wizz Air do każdego z nich załączają voucher o wartości 20 euro na swoje loty. W pakiecie znajdą się także: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, biegowa koszulka, medal, który na miejscu będzie można  wygrawerować, bon na posiłek regeneracyjny oraz upominki od partnerów. W związku z nocnym charakterem trzeciej edycji Wizz Air Katowice Half Marathon, przygotowano klimatyczne niespodzianki dla uczestników biegu, których na tym etapie przygotowań nie chcemy zdradzać. Zapisy na wszystkie trzy dystanse biegów wystartowały cztery miesiące temu, ale chcemy uspokoić wszystkich chętnych – są jeszcze wolne miejsca na wszystkich dystansach.

Biegniemy przez serce Śląska i pokazujemy, że mieszkańcy tego regionu mają otwarte serca. Tak było zawsze, jesteśmy gościnni i potrafimy dobrze się bawić.

Organizatorem Wizz Air Katowice Half Marathon jest Fundacja Cała Naprzód, działająca od ponad 10 lat w naszym regionie, która powołała do życia pierwszą charytatywną ligę piłki halowej NLF Niedzielna Liga Futsalu, to także organizator noworocznego Maratonu „Cyborg” oraz biegu „Postaw na Lewka”. Jednym z filarów działalności Całej Naprzód jest niesienie wsparcia osobom niepełnosprawnym, od początku swojego działania organizacja przekazała swoim beneficjentom ponad 800 tyś zł. Jest to możliwe nie tylko dzięki inicjatywom sportowym, ale także i kulturalnym, Cała Naprzód to organizator Skupu Kultury czyli charytatywnego kiermaszu na gliwickim Rynku, czy Hałasu Miasta wydarzenia muzycznego promującego lokalnych twórców. Za swoje działania organizacja była niejednokrotnie nagradzana i wyróżniana. To zdobywcy tytułu Organizacji Roku 2011 i 2013 Gliwicach a także laureat konkursu Lokalni Bohaterowie Województwa Śląskiego 2017. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w trakcie 2nd Wizz Air Katowice Half Marathon będzie można wspomóc osoby niepełnosprawne. Kto to będzie i w jaki sposób będzie można się przyłączyć i tworzyć z nami to pozytywne wydarzenie, powiemy wkrótce.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę Wizz Air Katowice Half Marathon www.halfmarathonkce.pl.

Konkurs, konkurs, konkurs

Co trzeba zrobić?

Pokaż, jak biegasz na zawodach…

Korzystając z systemu komentarzy pod tym wpisem umieść zdjęcie pokazujące Cię na dowolnym biegu, w którym brałeś udział. W wyborze zdjęcia kierować będę się wyrażonymi na zdjęciu emocjami.

REGULAMIN

  • wasze odpowiedzi zbieramy do niedzieli 22 marca br. – do godziny 22:00 – w komentarzach pod tym wpisem,
  • możesz zamieścić więcej niż jedno zdjęcie,
  • o zwycięzcy poinformujemy pod tym wpisem – najpóźniej do 29 marca br.,
  • autorzy 3 najciekawszych i wyrażających emocje zdjęć zostaną nagrodzeni PAKIETEM STARTOWYM WIZZ AIR KATOWICE.

Koniecznie wykorzystaj system komentarzy pod spodem.

Zrzut ekranu 2019 12 16 o 15.49.39

Przez system komentarzy możesz dodać odpowiedź w postaci fotograficznej (druga ikona od lewej).

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

(25) Napisz komentarz

  1. Bieg Zbója 22km Bielsko-Biała i debiut mojego Męża,którego zaraziłam miłością do biegania (jak widać 😉

    1. Mam problem z załadowaniem zdjęcia, ktoś może mi w tym pomóc? Jest komunikat,że muszę być zalogowana żeby wstawić zdjęcie,a jestem. Help

      Udało się! Nieaktualne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Buty zdecydowanie na start. Recenzja butów biegowych Saucony Type A9
Następny wpis
Przepis na ultra według Marcina Świerca - recenzja
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu