fbpx
Wojtek Sroka - pomysłodawca Ultramaratonu Podkarpackiego i współtwórca jego trasy.

Odliczanie do ostatniej edycji Ultramaratonu Podkarpackiego trwa!

Niezapomniana impreza tworzona przez biegaczy dla biegaczy, przygotowana we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa i pod honorowym patronatem Prezydentem Miasta Rzeszowa już za niespełna miesiąc.

Ultramaraton Podkarpacki powraca na swoje trasy sprzed pandemii, dystanse 115, 70 i 50 km zachowały w większości przebieg niezmieniony, nowością natomiast będzie początkowe dziesięć kilometrów biegu Wisłok Trail, który swój start będzie miał w gminie Lubenia, przy punkcie rekreacyjnym ,,Grzybek”. Dla Najmłodszych przygotowany jest Bieg dla dzieci na 400 m ze startem i metą na Rzeszowskim Rynku.

Medal Ultramaratonu Podkarpackiego to zawsze wyjątkowa pamiątka. Warto przypomnieć, że finiszerów kolejnych edycji dekorowano medalami z podobiznami wybitnych, polskich ultramaratończyków: Piotr Kuryło, Jarosław Janicki, Barbara Szlachetka, Andrzej Radzikowski, Patrycja Berezowska. Pośród tych postaci był również pomysłodawca zawodów i współtwórca jej trasy Wojtek Sroka. Czyj wizerunek będzie na medalu UP 2022? Uchylmy rąbek tej tajemnicy – tegoroczny medal zdobić będzie wizerunek pochodzącej z Mielca, utytułowanej ultramaratonki Magdy Łączak. Ponadto dla zwycięzców na wszystkich dystansach przewidziane są piękne statuetki z brązu, autorstwa rzeszowskiego rzeźbiarza Bogdana Topora, nagrody pieniężne i upominki rzeczowe.

Medal zawodów z 2017 roku.
Medal zawodów z 2017 roku.

Z sobie właściwą dbałością o zawodników organizatorzy UP przygotowują zarówno ,,niezbędnik biegacza” czyli porządne oznakowanie i zabezpieczenie trasy, przepyszne punkty żywieniowe, ale także oprawę imprezy. W pakiecie startowym uczestnicy odnajdą funkcjonalną i wygodną czapeczkę z daszkiem z firmy Attiq, a także przepyszne piwo z dedykowanej UP serii, tworzonej przez rodzimy Browar Pogórze.

Krótko mówiąc, warto odwiedzić Rzeszów 13-14 maja br., stanąć o świcie na linii startowej na Rzeszowskim Rynku i przemierzyć trasę UP w urokliwej majowej odsłonie.                                                                   

Koniec zapisów 30 kwietnia 2022!

Medal Ultramaratonu Podkarpackiego z 2018 roku.
Medal Ultramaratonu Podkarpackiego z 2018 roku.
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
adobestock 281349014

Czy warto biegać w lesie?

Następne
Dlaczego po jedzeniu mam mniej siły niż przed nim?

Dlaczego po jedzeniu mam mniej siły niż przed nim?

Powiązane artykuły

badz numerem 1 dzieki akcji biegamdobrze 02
Czytaj dalej

Bądź numerem 1 dzięki akcji #BiegamDobrze!

Wspaniała okazja dla wszystkich, którzy chcą wyróżnić się na trasie 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego! Fundacja „Maraton Warszawski” wystawiła na aukcję „jedynkę”, czyli najbardziej prestiżowy numer, z którym można wystartować w biegu. Dochód organizatorzy przeznaczą na cele charytatywne, a zwycięzca będzie mógł wyruszyć na trasę biegu z pierwszej linii, razem z elitą.