fbpx
Na linii startu Ultramaratonu Podkarpackiego. For. Jacek Deneka, Ultra Lovers.

VIII Ultramaraton Podkarpacki już 14 maja!

Ósma edycja niepowtarzalnego ultramaratonu ze startem i metą na rzeszowskim Rynku. Trzy dystanse ultra – 50, 70 i 115 km oraz dodatkowo 30km dla początkujących ultrasów. Zapraszamy do zapisów!

VIII Ultramaraton Podkarpacki rozgrywa się na czterech dystansach 30, 50, 70 i 115 km. Po raz trzeci będą mu towarzyszyły biegi dla dzieci.

Trasa Ultramaratonu Podkarpackiego jest unikalna w skali Polski. Stanowi połączenie zawodów ultra rozgrywanych na podłożu asfaltowym z bieganiem terenowym. Specyfika biegu wiąże się z faktem, że „serce” zawodów zlokalizowane jest w ścisłym centrum dużego wojewódzkiego miasta Rzeszowa, które otoczone jest siecią miejscowości. Kolejną cechą charakterystyczną – oprócz podłoża – jest urozmaicone ukształtowanie terenu. 

Bieg na dystansach 50, 70 i 115 km rozpoczyna się na płaskim podłożu, aby po 8 kilometrach stać się rywalizacją w terenie pofałdowanym, z krótkimi i dynamicznymi podbiegami. Stanowi to o urodzie tej trasy, ponieważ bardzo często zmienia się jej charakter, podłoże oraz walory widokowe.

Trasa 30 km przygotowana jest dla biegaczy, którzy lubią krótkie szybkie dystanse, ale również dla biegaczy, którzy chcą rozpocząć przygodę z biegami terenowymi. Trasa UP 50 i 70 km jest wyzwaniem dla miłośników zbiegów i podbiegów, które choć niedługie są liczne. 

Trasa najdłuższa została zbudowana z myślą o ultramaratończykach doświadczonych i lubiących rywalizować także na trasach płaskich, gdyż po 60 km ukształtowanie terenu zmienia się, co związane jest z położeniem geograficznym Rzeszowa na pograniczu pogórza Środkowobeskidzkiego i Kotliny Sandomierskiej.

Ósmą edycję Ultramaratonu Podkarpackiego uatrakcyjni po raz trzeci bieg zorganizowany dla najmłodszych uczestników – UP MINI na  ultra „długim” dystansie 400 m. 

Link do zapisów https://my.raceresult.com/187984/registration?mode=1&contest=-1

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/ultrapodkarpacki

Na trasie Ultramaratonu Podkarpackiego. For. Jacek Deneka, Ultra Lovers.
Na trasie Ultramaratonu Podkarpackiego. For. Jacek Deneka, Ultra Lovers.
Patrycja Bereznowska na trasie Ultramaratonu Podkarpackiego. For. Jacek Deneka, Ultra Lovers.
Patrycja Bereznowska na trasie Ultramaratonu Podkarpackiego. For. Jacek Deneka, Ultra Lovers.
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Czy ziemniaki trzeba wykluczyć z diety?

Skrobia oporna

Następne
27–28 maja na Północnych Kaszubach odbędzie się Festiwal Biegowy ULTRA WAY

Festiwal Biegowy ULTRA WAY - trwają zapisy!

Powiązane artykuły

bieg rokity po diabelskiej rownicy juz 16 09 2017 01
Czytaj dalej

Bieg Rokity po Diabelskiej Równicy – już 16.09.2017

Sercem Ustronia jest malownicza Równica, gdzie zarówno profesjonalni jak i amatorscy biegacze mogą zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami i słabościami. Tam według legendy diabeł Rokita chciał postawić młyn, w którym zamierzał mleć ludzkie grzechy na czarną mąkę, by ją potem rozsiewać po szerokim świecie.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM