fbpx
Aktualności

Prezentacja koszulki 23. Poznań Maratonu! Wyjątkowa i pełna symboli

Już 13 października tysiące biegaczy opanuje stolicę Wielkopolski w ramach 23. Poznań Maratonu. Z każdym dniem poznajemy coraz…
Grafika przedstawiajaca oficjalna koszulke 23. Poznan Maratonu

Już 13 października tysiące biegaczy opanuje stolicę Wielkopolski w ramach 23. Poznań Maratonu. Z każdym dniem poznajemy coraz więcej szczegółów tego wydarzenia. Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów było zaprezentowanie oficjalnej koszulki, którą otrzymać może każdy uczestnik biegu.

Oficjalna koszulka maratonu

Na tegoroczną edycję Maratonu w stolicy Wielkopolski organizator przygotował koszulkę startową w poznańskim stylu! Na piersiach biegaczek i biegaczy pojawi się symbol i wizytówka Poznania. T-shirt ozdobi bowiem wzór układający się w kształt ratuszowego koziołka. Komponenty graficzne propozycji nawiązują również do elewacji domków budniczych na poznańskim Starym Rynku. Oprócz nich, na oficjalnej koszulce 23. Poznań Maratonu można znaleźć mapę miasta z dobrze widoczną siatką ulic i najważniejszymi punktami Poznania.

Grafika przedstawiajaca oficjalna koszulke 23. Poznan Maratonu
Prezentacja koszulki 23. Poznań Maratonu! Wyjątkowa i pełna symboli 11

Jak nabyć koszulkę?

Aby zdobyć tę wyjątkową koszulkę, wystarczy zarejestrować się na 23. Poznań Maraton i w zgłoszeniu kliknąć opcję DODAJ KOSZULKĘ. Koszulki w cenie 60 zł można nabywać w dowolnej ilości, zarówno w fasonach damskich, jak i męskich. Chętni do zamówienia spersonalizowanej wersji t-shirtu zawierającej nadruk imienia lub ksywki zawodnika dopłacą dodatkowo 25 zł. Decyzję o zakupie należy podjąć najpóźniej do dnia 13 września 2024 roku. Można to zrobić podczas zapisu na Maraton lub w późniejszym terminie, logując się do swojego panelu zawodnika.

Biegi dla dzieci

11 lipca otwarte zostały zapisy na biegi dziecięce towarzyszące 23. Poznań Maratonowi. W sobotę 12 października dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansach od 100 metrów aż do 1000 metrów. Do biegów zgłaszać się mogą roczniki 2009 oraz młodsze. Każdy uczestnik biegu otrzyma przy odbiorze numeru startowego drobny upominek, a po ukończeniu biegu na mecie pamiątkowy medal. Opłata startowa wynosi 25 złotych.

Start biegu Poznan Five
Fot. Klaudia Berda

3, 2, 1…Poznań Five!

Trwają zapisy na bieg na dystansie 5 kilometrów, który 13 października będzie towarzyszył 23. Poznań Maratonowi im. Macieja Frankiewicza. Uczestnicy Poznań Five wystartują chwilę po maratończykach i zakończą swoje zmagania na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Poznań Five daje możliwość startu osobom, które nie mogą przebiec królewskiego dystansu, a maratoński weekend chciałyby spędzić aktywnie. Na start w „Piątce” decyduje się wiele biegaczek i biegaczy rozpoczynających dopiero przygodę z bieganiem długodystansowym. Nie brakuje osób, dla których start jest okazją do sportowej zabawy i poczucia fantastycznej maratońskiej atmosfery. Podczas zeszłorocznej edycji na trasie Poznań Five pojawiła się plejada gwiazd polskiego sportu: Patrycja Wyciszkiewicz, Wanda Panfil, Małgorzata Sobańska, Jan Huruk, Andrzej Krzyścin, Michał Bartoszak i Jan Szymański. Zwycięzcami pierwszej edycji zostali Cezary Suchora oraz Halina Rasińska.

Nie przegap wyjątkowego wydarzenia

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym maratończykiem, początkującym biegaczem, czy kibicem, Poznań Maraton oferuje coś dla każdego. Nie przegap tej kultowej imprezy – rejestracja jest wciąż możliwa na stronie zapisów. Dołącz do tysięcy biegaczy i przeżyj niezapomniane chwile w stolicy Wielkopolski!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Żywienie dla długodystansowców: jak dostarczyć organizmowi niezbędnej energii na maratonie czy ultramaratonie?
Następny wpis
Stolica gotowa na sportowe emocje! Znamy trasy 46. Nationale — Nederlanden Maratonu Warszawskiego oraz Nice To Fit You Warszawskiej Dychy!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu