fbpx
the team!

Trwają zapisy na rywalizację drużynową, jakiej jeszcze nie było! Poznajcie THE TEAM!

W czasach, gdy biegi wirtualne stały się symbolem niełatwych czasów, zarówno dla biegaczy jak i organizatorów, Fundacja „Maraton Warszawski” przyjęła odmienny kierunek. Tak zrodził się pomysł na imprezę, jakiej jeszcze nie było! 8 marca ruszyły zapisy na THE TEAM! Mistrzostwa Drużyn Biegowych!

O zrodzeniu się koncepcji opowiedział nam Marek Tronina – prezes Fundacji „Maraton Warszawski”: „Potrzeba zorganizowania przez nas imprezy i chęć spotkania się z biegaczami była tak duża, że postanowiliśmy na przekór niełatwym czasom, stworzyć imprezę, która da prawdziwy energetyczny zastrzyk w duchu sportowej, i co najważniejsze, bezpośredniej rywalizacji oraz możliwości spotkania z biegowymi przyjaciółmi”.

Drużyny biegowe na start!

Idea mistrzostw jest prosta: już 9 maja, 16 biegowych drużyn rywalizować będzie na bieżni lekkoatletycznej. W ciągu jednego dnia, 8 biegów na dystansach od 1000 do 5000 metrów oraz sztafeta, wyłonią najszybszą amatorską drużynę biegową w kraju. Team może stanowić oficjalny klub, drużyna firmowa, trenująca razem grupa, a nawet – stworzona na potrzeby THE TEAM! Grupa znajomych. Dokładna lokalizacja bieżni lekkoatletycznej w Warszawie nie jest jeszcze znana, jednak lada dzień taka informacja powinna pojawić się na stronie wydarzenia.

Dzięki THE TEAM! Nie musisz być wyczynowym biegaczem, aby poczuć się jak gwiazda na zawodach lekkoatletycznych. Według idei rywalizacji ma ona dać możliwość spotkania prawdziwych pasjonatów biegania, którzy pragną poczuć ducha rywalizacji, doświadczyć emocji związanych z rozgrywką drużynową, a także miło spędzić czas wśród kolegów. Jednak z pewnością jest o co walczyć. W myśl przewodniego hasła imprezy „Zwycięzcy biorą wszystko”, triumfująca ekipa otrzyma tytuł Najszybszej Drużyny Biegowej w kraju, a także możliwość obrony tytułu w przyszłorocznej edycji.

the team
Zbierz swój maksymalnie 8-osobową drużynę i weź udział w rywalizacji THE TEAM!

„Liczymy, że THE TEAM! Mistrzostwa Drużyn Biegowych spotkają się z zainteresowaniem biegaczy i na stałe wpisze się w kalendarz corocznych imprez. Docelowo kolejne jej edycje miałyby mieć charakter bardziej rozbudowany i dać możliwość rywalizacji znacznie szerszej grupie uczestników. Naszym celem wtórnym jest także porzucenie dogmatu, że bieżnia lekkoatletyczna nie jest dla amatorów, bo tak właśnie często postrzegają ją biegowi nowicjusze – powiedział Marek Tronina.

Każda z drużyn może liczyć maksymalnie 8 osób, jednak aby obsadzić wszystkie konkurencje wystarczy zespół złożony z 6 uczestników. Do rywalizacji dopuszczone będą również mniej liczne ekipy, jednak spowoduje to brak możliwości wystawienia zawodników do kompletu biegów. Zgodnie z regulaminem jeden uczestnik może pobiec w maksymalnie dwóch konkurencjach. Starty odbywać się będą na czterech różnych dystansach, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn: 1000 metrów, 1500 metrów, 3000 metrów, 5000 metrów. Zwieńczenie zmagań stanowić będzie sztafeta mieszana 4×800 metrów, która ostatecznie rozstrzygnie o losach rywalizacji.

Nie zwlekajcie z zapisami

Dość wyśrubowany limit ograniczający liczbę drużyn do zaledwie 16-stu sprawia, że będzie to impreza przede wszystkim dla szybkich biegaczy w podejmowaniu decyzji. W ciagu pierwszego dnia zapisów zapisało się 7 drużyn. O kwalifikacji do startu decydować będzie kolejność zgłoszeń, więc z rejestracją na THE TEAM! nie należy długo zwlekać.

„Głównym czynnikiem warunkującym liczbę uczestników jest reżim sanitarny i towarzyszące nam ograniczenia, co w konsekwencji stanowi o elitarności pierwszej edycji imprezy. Ten czynnik ma również bezpośredni wpływ na cenę pakietów startowych dla drużyny, która wynosi 1000zł. Jak łatwo można zauważyć, tegoroczna inaugurująca cykl edycja mistrzostw drużynowych THE TEAM! nie posiada żadnego sponsora, a pełny dochód pozyskany z zakupu pakietów startowych pokryje jedynie koszty przeprowadzenia eventu. Jednak chęć spotkania z biegaczami, pomimo tego faktu, była na tyle duża, że postanowiliśmy podjąć się tego wyzwania” – powiedział Marek Tronina

the team!
16 drużyn, 9 biegów i 5 konkurencji. Poznaj THE TEAM!

THE TEAM! vs koronawirus

Sytuacja epidemiologiczna to jedyny element, na który biegacze, jak i organizatorzy nie mają wpływu, jednak zeszłoroczne doświadczenia pokazały, że nawet duży bieg można przeprowadzić w sposób bezpieczny. Organizatorowi rywalizacji THE TEAM! kwestia bezpieczeństwa jest szczególnie bliska, co pokazał zorganizowany zeszłoroczny 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski – jeden z nielicznych maratonów ulicznych, który odbył się na świecie w minionym roku. W oczach biegaczy Fundacja „Maraton Warszawski” cieszy się zrozumiałym zaufaniem i daje pewność, że organizator jest przygotowany na wszelkie ewentualności, o czym zapewniał nas Marek Tronina:

„Rywalizacja THE TEAM! zaplanowana jest z poszanowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących na dzień dzisiejszy i w przypadku jakichkolwiek zmian w przyszłości, dostosujemy jej format, jeśli zajdzie taka konieczność. Uczestnicy rywalizacji muszą się liczyć natomiast z występującymi z tego tytułu ograniczeniami. O wszelkich obowiązujących zasadach bezpieczeństwa uczestnicy zostaną poinformowani przed naszym spotkaniem. W przypadku nagłego niekorzystnego zwrotu sytuacji epidemiologicznej i konieczności odwołania mistrzostw mogę zapewnić, że wniesione opłaty startowe nie przepadną, a każda z drużyn będzie mogła skorzystać z pełnego wachlarza możliwości, w tym zwrotu wniesionej pełnej opłaty startowej. Dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku innych organizowanych przez nas wydarzeń”

Podejmij wyzwanie!

Wszystkich spragnionych adrenaliny i sportowych wrażeń, które dodatkowo potęguje rywalizacja drużynowa, zachęcamy do udziału w THE TEAM!. Ograniczona pula miejsc sprawia, że nie warto długo zwlekać z decyzją, dlatego zbierz biegową ekipę i daj się ponieść emocjom już 9 maja na stadionie atletycznym w Warszawie.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Każdy, kto uprawia sport amatorsko bądź profesjonalnie, zapewne doświadczył kiedyś skręcenia stawu skokowego.

Skręcenie kostki okiem osteopaty

Następne
Wczesna reakcja i regularne ćwiczenia wzmacniające mogą pomóc nam uporać się z niestabilnością rzepki.

Jak uporać się z niestabilnością rzepki?

Powiązane artykuły

cropped bieg przez most widzimy sie 22 wrzesnia 01
Czytaj dalej

Bieg przez Most – widzimy się 22 września!

To już 7. odsłona największej sportowej imprezy w Dzielnicy Białołęka pod nazwą Bieg przez Most, w ramach której rywalizować będzie 1000 biegaczy. 22 września zawodnicy zmierzą się z szybką, 10-kilometrową trasą.
majowy maraton podhalanski chcesz sie sprawdzic 02
Czytaj dalej

Majowy Maraton Podhalański – chcesz się sprawdzić?

Biegaczu – znamy ten ból. Jest zima, szaro, mokro, i wyjść potruchtać tak bez celu to się zbyt nie chce. Spieszymy więc z informacją, że najlepszym celem aby się chciało wyjść... jest zapisać się na czwartą edycję najpiękniejszego biegu ulicznego w Polsce – Czyli na Maraton Podhalański 2018.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM