fbpx
Zapowiedzi imprez

Trwają zapisy na rywalizację drużynową, jakiej jeszcze nie było! Poznajcie THE TEAM!

W czasach, gdy biegi wirtualne stały się symbolem niełatwych czasów, zarówno dla biegaczy jak i organizatorów, Fundacja „Maraton…
the team!

W czasach, gdy biegi wirtualne stały się symbolem niełatwych czasów, zarówno dla biegaczy jak i organizatorów, Fundacja „Maraton Warszawski” przyjęła odmienny kierunek. Tak zrodził się pomysł na imprezę, jakiej jeszcze nie było! 8 marca ruszyły zapisy na THE TEAM! Mistrzostwa Drużyn Biegowych!

O zrodzeniu się koncepcji opowiedział nam Marek Tronina – prezes Fundacji „Maraton Warszawski”: „Potrzeba zorganizowania przez nas imprezy i chęć spotkania się z biegaczami była tak duża, że postanowiliśmy na przekór niełatwym czasom, stworzyć imprezę, która da prawdziwy energetyczny zastrzyk w duchu sportowej, i co najważniejsze, bezpośredniej rywalizacji oraz możliwości spotkania z biegowymi przyjaciółmi”.

Drużyny biegowe na start!

Idea mistrzostw jest prosta: już 9 maja, 16 biegowych drużyn rywalizować będzie na bieżni lekkoatletycznej. W ciągu jednego dnia, 8 biegów na dystansach od 1000 do 5000 metrów oraz sztafeta, wyłonią najszybszą amatorską drużynę biegową w kraju. Team może stanowić oficjalny klub, drużyna firmowa, trenująca razem grupa, a nawet – stworzona na potrzeby THE TEAM! Grupa znajomych. Dokładna lokalizacja bieżni lekkoatletycznej w Warszawie nie jest jeszcze znana, jednak lada dzień taka informacja powinna pojawić się na stronie wydarzenia.

Dzięki THE TEAM! Nie musisz być wyczynowym biegaczem, aby poczuć się jak gwiazda na zawodach lekkoatletycznych. Według idei rywalizacji ma ona dać możliwość spotkania prawdziwych pasjonatów biegania, którzy pragną poczuć ducha rywalizacji, doświadczyć emocji związanych z rozgrywką drużynową, a także miło spędzić czas wśród kolegów. Jednak z pewnością jest o co walczyć. W myśl przewodniego hasła imprezy „Zwycięzcy biorą wszystko”, triumfująca ekipa otrzyma tytuł Najszybszej Drużyny Biegowej w kraju, a także możliwość obrony tytułu w przyszłorocznej edycji.

the team
Zbierz swój maksymalnie 8-osobową drużynę i weź udział w rywalizacji THE TEAM!

„Liczymy, że THE TEAM! Mistrzostwa Drużyn Biegowych spotkają się z zainteresowaniem biegaczy i na stałe wpisze się w kalendarz corocznych imprez. Docelowo kolejne jej edycje miałyby mieć charakter bardziej rozbudowany i dać możliwość rywalizacji znacznie szerszej grupie uczestników. Naszym celem wtórnym jest także porzucenie dogmatu, że bieżnia lekkoatletyczna nie jest dla amatorów, bo tak właśnie często postrzegają ją biegowi nowicjusze – powiedział Marek Tronina.

Każda z drużyn może liczyć maksymalnie 8 osób, jednak aby obsadzić wszystkie konkurencje wystarczy zespół złożony z 6 uczestników. Do rywalizacji dopuszczone będą również mniej liczne ekipy, jednak spowoduje to brak możliwości wystawienia zawodników do kompletu biegów. Zgodnie z regulaminem jeden uczestnik może pobiec w maksymalnie dwóch konkurencjach. Starty odbywać się będą na czterech różnych dystansach, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn: 1000 metrów, 1500 metrów, 3000 metrów, 5000 metrów. Zwieńczenie zmagań stanowić będzie sztafeta mieszana 4×800 metrów, która ostatecznie rozstrzygnie o losach rywalizacji.

Nie zwlekajcie z zapisami

Dość wyśrubowany limit ograniczający liczbę drużyn do zaledwie 16-stu sprawia, że będzie to impreza przede wszystkim dla szybkich biegaczy w podejmowaniu decyzji. W ciagu pierwszego dnia zapisów zapisało się 7 drużyn. O kwalifikacji do startu decydować będzie kolejność zgłoszeń, więc z rejestracją na THE TEAM! nie należy długo zwlekać.

„Głównym czynnikiem warunkującym liczbę uczestników jest reżim sanitarny i towarzyszące nam ograniczenia, co w konsekwencji stanowi o elitarności pierwszej edycji imprezy. Ten czynnik ma również bezpośredni wpływ na cenę pakietów startowych dla drużyny, która wynosi 1000zł. Jak łatwo można zauważyć, tegoroczna inaugurująca cykl edycja mistrzostw drużynowych THE TEAM! nie posiada żadnego sponsora, a pełny dochód pozyskany z zakupu pakietów startowych pokryje jedynie koszty przeprowadzenia eventu. Jednak chęć spotkania z biegaczami, pomimo tego faktu, była na tyle duża, że postanowiliśmy podjąć się tego wyzwania” – powiedział Marek Tronina

the team!
16 drużyn, 9 biegów i 5 konkurencji. Poznaj THE TEAM!

THE TEAM! vs koronawirus

Sytuacja epidemiologiczna to jedyny element, na który biegacze, jak i organizatorzy nie mają wpływu, jednak zeszłoroczne doświadczenia pokazały, że nawet duży bieg można przeprowadzić w sposób bezpieczny. Organizatorowi rywalizacji THE TEAM! kwestia bezpieczeństwa jest szczególnie bliska, co pokazał zorganizowany zeszłoroczny 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski – jeden z nielicznych maratonów ulicznych, który odbył się na świecie w minionym roku. W oczach biegaczy Fundacja „Maraton Warszawski” cieszy się zrozumiałym zaufaniem i daje pewność, że organizator jest przygotowany na wszelkie ewentualności, o czym zapewniał nas Marek Tronina:

„Rywalizacja THE TEAM! zaplanowana jest z poszanowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących na dzień dzisiejszy i w przypadku jakichkolwiek zmian w przyszłości, dostosujemy jej format, jeśli zajdzie taka konieczność. Uczestnicy rywalizacji muszą się liczyć natomiast z występującymi z tego tytułu ograniczeniami. O wszelkich obowiązujących zasadach bezpieczeństwa uczestnicy zostaną poinformowani przed naszym spotkaniem. W przypadku nagłego niekorzystnego zwrotu sytuacji epidemiologicznej i konieczności odwołania mistrzostw mogę zapewnić, że wniesione opłaty startowe nie przepadną, a każda z drużyn będzie mogła skorzystać z pełnego wachlarza możliwości, w tym zwrotu wniesionej pełnej opłaty startowej. Dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku innych organizowanych przez nas wydarzeń”

Podejmij wyzwanie!

Wszystkich spragnionych adrenaliny i sportowych wrażeń, które dodatkowo potęguje rywalizacja drużynowa, zachęcamy do udziału w THE TEAM!. Ograniczona pula miejsc sprawia, że nie warto długo zwlekać z decyzją, dlatego zbierz biegową ekipę i daj się ponieść emocjom już 9 maja na stadionie atletycznym w Warszawie.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Skręcenie kostki okiem osteopaty
Następny wpis
Jak uporać się z niestabilnością rzepki?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu