fbpx
Aktualności

Prezentacja trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Znamy trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. W ramach imprezy rozegrane zostaną również…
Nationale Nederlanden Polmaraton Warszawski 5

Znamy trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. W ramach imprezy rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Organizator biegu, Fundacja „Maraton Warszawski”, zadbał o sportowy, ale i malowniczy profil wszystkich rozgrywanych biegów. Po 10 latach meta półmaratonu wraca na błonia PGE Narodowego, które zapełnią się tego dnia tysiącami biegaczy.

      123
      Prezentacja trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego 15

      W tym roku marzenia uczestników o poprawieniu własnej życiówki, a zawodowców o biciu rekordu Polski, stają się bliskie spełnieniu.

      Wiosna startuje w Warszawie już 24 marca o 11:00.


      „Połówka” na rekord

      18 Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie biegiem szybkim. Startujemy z mostu Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego docieramy do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta biegniemy w kierunku Żoliborza. Najdłuższa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegamy na drugą stronę Wisły. Finiszować będziemy na błoniach PGE Narodowego, biegnąc w stronę stadionu.

      Zawsze staraliśmy się dbać o aspekt sportowy półmaratonu, oferując uczestnikom biegu możliwość startu na szybkiej i atrakcyjnej sportowo trasie. Zeszłoroczne świetne wyniki dowodzą, że w Warszawie można biegać naprawdę szybko- i nie inaczej będzie w tym roku. Ograniczyliśmy do minimum liczbę podbiegów i zakrętów, nie zapominając rzecz jasna o walorach turystycznych. Zarówno uczestnicy mistrzostw Polski, jak i pozostałych kilkanaście tysięcy biegaczy, będą mogli po raz kolejny przywitać wiosnę na sportowo.

      – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”

      „Piątka” na wiosenny rozruch

      W ramach imprezy możemy wziąć również udział w towarzyszącym New Balance Biegu na Piątkę. Widowiskowa trasa poprowadzi mostem Poniatowskiego i Alejami Jerozolimskimi do ronda De Gaulle’a, wokół palmy i z powrotem przez Wisłę w kierunku PGE Narodowego. W czasie biegu uczestnicy obejrzą najpiękniejsze plenery stolicy!

      1200x1200 trasa pl
      Prezentacja trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego 16

      New Balance Bieg na Piątkę jest atrakcyjną alternatywą dla zawodników, którzy tego dnia nie startują w półmaratonie. To wymarzona okazja do ścigania się i walki o życiówkę, ale i do debiutu ulicznego.

      – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.
      Zapisz się na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski
      Nationale Nederlanden Polmaraton Warszawski 4
      Prezentacja trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego 17

      Zapisy na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz towarzyszący mu New Balance Bieg na Piątkę cały czas trwają. Do tej pory na oba dystanse zapisało się blisko 12 tysięcy osób. Biegi wystartują ulicami stolicy 24 marca. Fundacja „Maraton Warszawski” prowadzi również biegową akcję charytatywną #BiegamDobrze. W jej ramach możesz zdobyć numer startowy, pomagając potrzebującym.

      Więcej o inicjatywie znajdziesz na: https://biegamdobrze.pl
      Więcej informacji o nadchodzącym biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com
      Zapisz się już teraz: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Total
      0
      Shares

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Poprzedni wpis
      Ostatnie dni zgłoszeń na X Ogólnopolską Konferencję Biegową
      Następny wpis
      Testujemy ASICS GEL-NIMBUS 26: najlepszy wybór dla miłośników komfortu
      Opinie

      Dołącz do takich jak Ty!

      Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

      • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
        Urszula - od zera do runnera

        Urszula

        Suwałki
      • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
        IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

        Edward

        Ryczywół (wielkopolskie)
      • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
        Marta OZDR

        Marta

        Warszawa
      plany treningowe

      Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

      Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

      Ile biega amator?

      Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

      Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

      Ile powinno się biegać na początku?

      W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

      Jak oddychać w czasie biegu?

      Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

      Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

      Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

      Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

        Ile powinno się biegać na początku?

        Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

        Link do zapisu.

        Jak zacząć biegać od zera?

        Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

        Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

        Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

        Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

        Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

        Jakie tempo biegu dla początkujących?

        Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

        Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

        Masz pytania?

        Napisz do nas

          Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

          Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

          Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

          Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

          Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
          Dołączam do programu