fbpx
32BPW 23 PREZENTACJA MEDALU

Oto medal 32. Bieg Powstania Warszawskiego! Zapisy na kultowy, wieczorny bieg na dwóch dystansach trwają!

32. Bieg Powstania Warszawskiego wchodzącego w skład Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć” odbędzie się już 29 lipca. Organizatorzy imprezy – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski” zaprezentowali pamiątkowy medal, który otrzyma każdy, kto ukończy bieg na wybranym przez siebie dystansie – 5 lub 10 kilometrów. Cały czas można zapisać się na bieg!

Uczestnicy mogą już planować odbiór pakietów, sprawdzić lokalizację depozytów oraz przypominać sobie przebieg tras.

Wyjątkowy bieg

Bieg Powstania Warszawskiego to drugi z trzech biegów znanej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”. Wydarzenia z tego cyklu przyciągają biegaczy wyjątkową atmosferą, motywami i oprawą. 32. Bieg Powstania nawiązuje do wydarzeń z 1944 roku. Od startu do mety biegaczom towarzyszy podniosła atmosfera i poczucie oddawania honoru bohaterom. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – 5 km (start o 20:30) oraz 10 km (start o 21:00).

fot Maciej Kruger220730 KRI0215
Bieg Powstania Warszawskiego już 29 lipca

Trasy biegów są powiązane z symbolicznymi dla Powstania warszawskiego miejscami. Linia startu, wspólna dla obu dystansów, jest usytuowana w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego. Meta, również wspólna, znajduje się na ulicy Konwiktorskiej. To wzdłuż tej ulicy w sierpniu 1944 r. przebiegała linia frontu. Na trasie oraz w okolicach startu zorganizowane będą także punkty inscenizacyjne oraz miejsca, w których usłyszeć będzie można piosenki powstańcze wykonywane również na żywo!

– Zachęcam wszystkich miłośników biegania do zapisów na tegoroczny Bieg Powstania Warszawskiego. Jak co roku wydarzeniu będzie towarzyszyła wyjątkowa oprawa i podniosła atmosfera – naprawdę nie ma drugiego takiego biegu. Na koniec wszystkim uczestnikom wręczymy pamiątkowe medale, inspirowane jednym z eksponatów z Muzeum Powstania Warszawskiego. Do zobaczenia! – zaprasza Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Pamiątkowy medal pełen symboliki

Tegoroczny motyw oficjalnego medalu 32. Biegu Powstania Warszawskiego jest niezwykle symboliczny. Medal inspirowany jest eksponatem z Muzeum Powstania Warszawskiego – puszką po konserwie, w której Powstaniec trzymał nieśmiertelnik i flagę Polski. Wygląd, forma i symbolika, a także nietuzinkowość medali to znaki rozpoznawcze wydarzeń Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”.

fot Maciej Kruger220730 KRI9316

– Medale to dla nas wyzwanie – zawsze staramy się, aby były wyjątkowe i unikatowe, ale także aby niosły ze sobą dodatkową wartość, były symbolem. Wiemy, że półki biegaczy aż uginają się od pamiątkowych “krążków” – za każdym razem dążymy do tego, by nasz medal wyróżniał się. Zależy nam, by medale Warszawskiej Triady Biegowej przyciągały uwagę, były prawdziwym symbolem. Krzysztof Pabiańczyk, rzeźbiarz, starannie projektuje i wykonuje finalną formę medalu, która w efekcie może cieszyć oczy uczestników biegu – mówi Magda Skrocka, dyrektor 32. Biegu Powstania Warszawskiego.

Zapisy i akcja #BiegamDobrze dla Powstańców

Zapisy się na biegi trwają. Na listach startowych jest już prawie 7 tysięcy biegaczy! Oprócz biegu stacjonarnego na dwóch dystansach – 5 i 10 kilometrów – można wybrać także edycję wirtualną, której uczestnicy będą mieli tydzień (od 29 lipca od 5 sierpnia) na pokonanie wybranego dystansu.

Biegowi towarzyszy specjalna edycja akcji charytatywnej #BiegamDobrze. Już drugi rok z rzędu uczestnicy mają okazję założyć specjalne skarbonki, z których fundusze w całości trafią do bohaterów Powstania Warszawskiego. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt dla podopiecznych Stowarzyszenia Monopol Warszawski. Zbiórkę mogą założyć wszystkie osoby, które posiadają wykupiony pakiet startowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu w tej edycji #BiegamDobrze nie obowiązują kwoty minimalne. Tutaj liczy się każda złotówka oraz wspólne zaangażowanie. Specjalny przycisk do założenia skarbonki można znaleźć w swoim profilu biegacza lub skorzystać z linku, który każdy biegacz otrzymał mailowo po nadaniu numeru startowego.

Dla tych, którzy do 26 lipca zbiorą minimum 300 zł zostały przewidziane specjalne upominki – pakiety kulturalne zawierające bezpłatne wejściówki do Muzeum Sportu i Turystyki oraz do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN lub Muzeum Narodowego w Warszawie.

fot Maciej Kruger220730 KRI9848
Bieg Powstania Warszawskiego już 29 lipca

– Już po raz drugi organizujemy akcję #BiegamDobrze dla Bohaterów. W trakcie ubiegłorocznej zbiórki pozyskane środki przeznaczono na zakup 10 wózków, 9 chodzików i dofinansowanie do 2 par okularów korekcyjnych. To wszystko dziś służy i pomaga w życiu codziennym Powstańców. – mówi Magda Skrocka, dyrektor 32. Biegu Powstania Warszawskiego.

Odbiór pakietów startowych

Pakiety startowe na bieg będzie można odebrać w Biurze Zawodów, w Ośrodku Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie, w dniach:

● 27 lipca (czwartek) w godz. 14-20

● 28 lipca (piątek) w godz. 14-20

● 29 lipca (sobota) w godz. 10-18 UWAGA! Od godziny 16:00 do 18:00 odbiór pakietów będzie możliwy wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.

Zachęcamy do zapoznania się z trasami obu biegów, aby przygotować się na wybrany przez siebie dystans i poznać okolicę. Start i meta zlokalizowane są w pobliżu ulicy Konwiktorskiej i Placu Krasińskich. Dekoracje oraz grawerowanie medali znajdą się przy Ośrodku Polonia. Depozyty i przebieralnie, w zależności od dystansu, umiejscowione będą przy Konwiktorskiej i w LO Mistrzostwa Sportowego. Wszystkie informacje znajdują się na stronie biegu, na wydarzeniu na Facebooku oraz w zakładce “informacje organizacyjne”: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/informacje-organizacyjne/

Zapisy 32. Bieg Powstania Warszawskiego cały czas trwają! Pakiety startowe poszerzyć można o pamiątkową koszulkę, a na wszystkich, którzy ukończą bieg czekają pamiątkowe medale.

Wybierz swój dystans – 5 lub 10 kilometrów i upamiętnij na biegowo ważną datę w historii Warszawy razem z tysiącami innych biegaczy! Zapraszamy do udziału!

Więcej szczegółowych informacji: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/ Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
01

Zapisy na 12. Półmaraton Dwóch Mostów trwają. Ostatnie dni niższej opłaty  startowej!

Następne
1 1

Międzynarodowy Festiwal Biegów Górskich - Gorce Ultra Trail

Powiązane artykuły

gotowi na start w 4 gdansk maratonie 03
Czytaj dalej

Gotowi na start w 4. Gdańsk Maratonie?

4. Gdańsk Maraton, najlepsza impreza biegowa w Polsce, zbliża się coraz większymi krokami. Ten bieg to wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start, który odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku.