fbpx
Zapowiedzi imprez

Oto medal 32. Bieg Powstania Warszawskiego! Zapisy na kultowy, wieczorny bieg na dwóch dystansach trwają!

32. Bieg Powstania Warszawskiego wchodzącego w skład Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć” odbędzie się już 29 lipca.…
32BPW 23 PREZENTACJA MEDALU

32. Bieg Powstania Warszawskiego wchodzącego w skład Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć” odbędzie się już 29 lipca. Organizatorzy imprezy – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski” zaprezentowali pamiątkowy medal, który otrzyma każdy, kto ukończy bieg na wybranym przez siebie dystansie – 5 lub 10 kilometrów. Cały czas można zapisać się na bieg!

Uczestnicy mogą już planować odbiór pakietów, sprawdzić lokalizację depozytów oraz przypominać sobie przebieg tras.

Wyjątkowy bieg

Bieg Powstania Warszawskiego to drugi z trzech biegów znanej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”. Wydarzenia z tego cyklu przyciągają biegaczy wyjątkową atmosferą, motywami i oprawą. 32. Bieg Powstania nawiązuje do wydarzeń z 1944 roku. Od startu do mety biegaczom towarzyszy podniosła atmosfera i poczucie oddawania honoru bohaterom. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – 5 km (start o 20:30) oraz 10 km (start o 21:00).

fot Maciej Kruger220730 KRI0215
Bieg Powstania Warszawskiego już 29 lipca

Trasy biegów są powiązane z symbolicznymi dla Powstania warszawskiego miejscami. Linia startu, wspólna dla obu dystansów, jest usytuowana w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego. Meta, również wspólna, znajduje się na ulicy Konwiktorskiej. To wzdłuż tej ulicy w sierpniu 1944 r. przebiegała linia frontu. Na trasie oraz w okolicach startu zorganizowane będą także punkty inscenizacyjne oraz miejsca, w których usłyszeć będzie można piosenki powstańcze wykonywane również na żywo!

– Zachęcam wszystkich miłośników biegania do zapisów na tegoroczny Bieg Powstania Warszawskiego. Jak co roku wydarzeniu będzie towarzyszyła wyjątkowa oprawa i podniosła atmosfera – naprawdę nie ma drugiego takiego biegu. Na koniec wszystkim uczestnikom wręczymy pamiątkowe medale, inspirowane jednym z eksponatów z Muzeum Powstania Warszawskiego. Do zobaczenia! – zaprasza Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Pamiątkowy medal pełen symboliki

Tegoroczny motyw oficjalnego medalu 32. Biegu Powstania Warszawskiego jest niezwykle symboliczny. Medal inspirowany jest eksponatem z Muzeum Powstania Warszawskiego – puszką po konserwie, w której Powstaniec trzymał nieśmiertelnik i flagę Polski. Wygląd, forma i symbolika, a także nietuzinkowość medali to znaki rozpoznawcze wydarzeń Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”.

fot Maciej Kruger220730 KRI9316
Oto medal 32. Bieg Powstania Warszawskiego! Zapisy na kultowy, wieczorny bieg na dwóch dystansach trwają! 13

– Medale to dla nas wyzwanie – zawsze staramy się, aby były wyjątkowe i unikatowe, ale także aby niosły ze sobą dodatkową wartość, były symbolem. Wiemy, że półki biegaczy aż uginają się od pamiątkowych “krążków” – za każdym razem dążymy do tego, by nasz medal wyróżniał się. Zależy nam, by medale Warszawskiej Triady Biegowej przyciągały uwagę, były prawdziwym symbolem. Krzysztof Pabiańczyk, rzeźbiarz, starannie projektuje i wykonuje finalną formę medalu, która w efekcie może cieszyć oczy uczestników biegu – mówi Magda Skrocka, dyrektor 32. Biegu Powstania Warszawskiego.

Zapisy i akcja #BiegamDobrze dla Powstańców

Zapisy się na biegi trwają. Na listach startowych jest już prawie 7 tysięcy biegaczy! Oprócz biegu stacjonarnego na dwóch dystansach – 5 i 10 kilometrów – można wybrać także edycję wirtualną, której uczestnicy będą mieli tydzień (od 29 lipca od 5 sierpnia) na pokonanie wybranego dystansu.

Biegowi towarzyszy specjalna edycja akcji charytatywnej #BiegamDobrze. Już drugi rok z rzędu uczestnicy mają okazję założyć specjalne skarbonki, z których fundusze w całości trafią do bohaterów Powstania Warszawskiego. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt dla podopiecznych Stowarzyszenia Monopol Warszawski. Zbiórkę mogą założyć wszystkie osoby, które posiadają wykupiony pakiet startowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu w tej edycji #BiegamDobrze nie obowiązują kwoty minimalne. Tutaj liczy się każda złotówka oraz wspólne zaangażowanie. Specjalny przycisk do założenia skarbonki można znaleźć w swoim profilu biegacza lub skorzystać z linku, który każdy biegacz otrzymał mailowo po nadaniu numeru startowego.

Dla tych, którzy do 26 lipca zbiorą minimum 300 zł zostały przewidziane specjalne upominki – pakiety kulturalne zawierające bezpłatne wejściówki do Muzeum Sportu i Turystyki oraz do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN lub Muzeum Narodowego w Warszawie.

fot Maciej Kruger220730 KRI9848
Bieg Powstania Warszawskiego już 29 lipca

– Już po raz drugi organizujemy akcję #BiegamDobrze dla Bohaterów. W trakcie ubiegłorocznej zbiórki pozyskane środki przeznaczono na zakup 10 wózków, 9 chodzików i dofinansowanie do 2 par okularów korekcyjnych. To wszystko dziś służy i pomaga w życiu codziennym Powstańców. – mówi Magda Skrocka, dyrektor 32. Biegu Powstania Warszawskiego.

Odbiór pakietów startowych

Pakiety startowe na bieg będzie można odebrać w Biurze Zawodów, w Ośrodku Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie, w dniach:

● 27 lipca (czwartek) w godz. 14-20

● 28 lipca (piątek) w godz. 14-20

● 29 lipca (sobota) w godz. 10-18 UWAGA! Od godziny 16:00 do 18:00 odbiór pakietów będzie możliwy wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.

Zachęcamy do zapoznania się z trasami obu biegów, aby przygotować się na wybrany przez siebie dystans i poznać okolicę. Start i meta zlokalizowane są w pobliżu ulicy Konwiktorskiej i Placu Krasińskich. Dekoracje oraz grawerowanie medali znajdą się przy Ośrodku Polonia. Depozyty i przebieralnie, w zależności od dystansu, umiejscowione będą przy Konwiktorskiej i w LO Mistrzostwa Sportowego. Wszystkie informacje znajdują się na stronie biegu, na wydarzeniu na Facebooku oraz w zakładce “informacje organizacyjne”: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/informacje-organizacyjne/

Zapisy 32. Bieg Powstania Warszawskiego cały czas trwają! Pakiety startowe poszerzyć można o pamiątkową koszulkę, a na wszystkich, którzy ukończą bieg czekają pamiątkowe medale.

Wybierz swój dystans – 5 lub 10 kilometrów i upamiętnij na biegowo ważną datę w historii Warszawy razem z tysiącami innych biegaczy! Zapraszamy do udziału!

Więcej szczegółowych informacji: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/ Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Zapisy na 12. Półmaraton Dwóch Mostów trwają. Ostatnie dni niższej opłaty  startowej!
Następny wpis
Międzynarodowy Festiwal Biegów Górskich - Gorce Ultra Trail
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Krok 1/5 - BIEGACZ
      Opowiedz jakie masz cele a powiemy Ci jak długo pożyjesz...

      Chcesz wiedzieć, jak Twoje bieganie wpływa na długość Twojego życia? Odpowiedz na kilka pytań, a odkryjesz, ile lat możesz zyskać dzięki swoim nawykom biegowym! Rozpocznij quiz teraz!

      Krok 1/5 - BIEGACZ

      Jak długo biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Jak często biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Bieganie jest najprostszym sposobem na ruch

      Pamiętaj jednak, że jak większość sportów bieganie bez odpowiedniego planu i przygotowania może prowadzić do znięchęcenia i kontuzji.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu