fbpx
01

Zapisy na 12. Półmaraton Dwóch Mostów trwają. Ostatnie dni niższej opłaty  startowej!

Spis treści Hide
  1. ZAPISY:
  2. TRASA
  3. KLASYFIKACJE

Już od połowy lutego można zapisywać się na 12. Półmaraton Dwóch Mostów, który odbędzie się 10 września 2023 roku. Do 17 lipca obowiązuje niższa opłata – 90 zł za bieg główny i 70 zl za bieg towarzyszący.

W biegu ze startem z Mostu Legionów Józefa Piłsudskiego i metą na Starym Rynku będzie mogło wziąć udział 700 osób.

W drugi weekend września odbędzie się dwunasta edycja „Półmaratonu Dwóch Mostów”. Wszyscy sympatycy biegania będą mogli spróbować swoich sił na tym dystansie – w Płocku – w jednym z najstarszych miast w Polsce a najstarszym na Mazowszu. Będzie to nie tylko pasjonująca sportowa rywalizacja, ale również świetna okazja do zwiedzenia, pięknie położonego na ponad 50-metrowej nadwiślańskiej skarpie, Książęcego Miasta Płocka.

02

ZAPISY:

Zgłoszenia do udziału w imprezie przyjmowane są do 5 września 2023 r. do godz. 23:59. Zgłoszenia do biegów przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy w panelu rejestracyjnym dostępnym na stronie internetowej: www.foxtersport.pl, zawierający dane osobowe oraz kontaktowe.

Opłata startowa wynosi:

⚫ od 17.02.2023 r. do 17.05.2023 r. – bieg główny 80 zł, bieg towarzyszący 60 zł,

od 18.05.2023 r. do 17.07.2023 r. – bieg główny 90 zł, bieg towarzyszący 70 zł,

⚫ od 18.07.2023 r. do 05.09.2023 r. – bieg główny 120 zł, bieg towarzyszący 90 zł,

⚫ z opłaty startowej zwolnione są osoby powyżej 70 roku życia.

Organizatorzy wyznaczyli limit startujących na długim dystansie – 500 osób. Dodatkowo, po raz kolejny w ramach tej imprezy, odbędzie się bieg pn. „½ Dwóch Mostów” – na dystansie 11, 5 km (po jednej pętli trasy półmaratonu). Limit startujących na krótszym dystansie to 200 osób. Dla obu tych biegów przewidziano wspólny start.

TRASA

12. edycja Półmaratonu Dwóch Mostów to start z historycznego mostu, który został wybudowany w 1938 roku. Blisko 700-metrowa przeprawa chyli się z wysokiej, ponad 50-metrowej skarpy w stronę płaskiego lewego brzegu na Radziwiu. Między przyczółkami jest osiem metrów różnicy. To będzie jeden z punktów, który pozwoli biegaczom spojrzeć na najszerszy na całej swojej dugości odcinek Wisły.

03

Specyfika trasy sprawia, że nie jest typowym biegiem ulicznym – wiedzie po różnorodnej nawierzchni, z wykorzystaniem również naturalnego podłoża. Dwie rundy prowadzące przez dwa płockie mosty charakteryzują się dużą zmiennością terenu. To sprawia, że Półmaraton Dwóch Mostów jest doskonałą okazją do startu zarówno zawodowców, jak i amatorów biegania.

04

Trasa tegorocznej edycji półmaratonu i biegu towarzyszącego przedstawia się następująco:

Długość tras:

-biegu głównego –21,0975 km

-biegu towarzyszącego –około 11 km

Trasa biegu głównego: Most Legionów Piłsudskiego (start) – Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Most Legionów Piłsudskiego– Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Tumska – Plac Narutowicza – Teatralna –Małachowskiego – Stary Rynek (meta).

Trasa biegu towarzyszącego: Most Legionów Piłsudskiego (start) – Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Tumska – Plac Narutowicza – Teatralna – Małachowskiego – Stary Rynek (meta).

05

Prezentacja trasy video: https://www.facebook.com/PolmaratonDwochMostow/videos/227144273123810

Zawodników w biegu głównym obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 180 minut, natomiast biegu towarzyszącego – 90 minut. Trasa półmaratonu zamknięta będzie dla ruchu kołowego do godziny 11:45. Trasa oznaczona będzie co 1 km.

KLASYFIKACJE

W 12. Półmaratonie Dwóch Mostów będą prowadzone następujące klasyfikacje

zawodników:

– w biegu głównym:

1) Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn

2) Klasyfikacja wiekowa kobiet i mężczyzn

3) Klasyfikacja płocczan i płocczanek

4) Klasyfikacja osób niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn

5) Klasyfikacja drużynowa

6) Klasyfikacja Honorowych Dawców Krwi

7) Klasyfikacja Fizjoterapeutek i Fizjoterapeutów

– w biegu towarzyszącym:

1) Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn

2) Klasyfikacja płocczan i płocczanek

3) Klasyfikacja osób niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn

4) Klasyfikacja Fizjoterapeutów

5) Klasyfikacja Honorowych Dawców Krwi

Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe, a dla każdego uczestnika czeka atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in.  specjalnie zaprojektowana koszulka treningowa, w tym roku na każdy z biegów w innym kolorze.

W ramach udziału w zawodach zawodnicy otrzymają również: numer startowy z chipem, napoje na trasie i mecie biegu, posiłki regeneracyjne, materiały promocyjne sponsorów, ubezpieczenie NNW podczas biegu. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.

Jak w poprzednich latach biegaczy do boju będzie zagrzewać energetyczna muzyka. W tym roku będzie to zespół ze Szkoły Muzycznej.

Więcej informacji na:

STRONA WYDARZENIA >>>

FANPAGE FACEBOOK >>>

Zapisy:

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o. o. , Gmina Miasto Płock oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

plansza logosy 2022 copy
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
AWB08001

61. Bieg Westerplatte – wyzwanie dla każdego!

Następne
32BPW 23 PREZENTACJA MEDALU

Oto medal 32. Bieg Powstania Warszawskiego! Zapisy na kultowy, wieczorny bieg na dwóch dystansach trwają!

Powiązane artykuły

dlaczego warto pobiec w garwolinie 01
Czytaj dalej

​Dlaczego warto pobiec w Garwolinie?

Jeśli szukasz wyzwania, to jest bieg dla Ciebie. To niby prosta, a jednak wymagająca trasa. Jeśli pomaga Ci doping kibiców, nie zawiedziesz się – ich okrzyki Cię poniosą, a kolorowe stroje rozbawią. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem, sprawdźcie się na krótszym dystansie. Jeśli lubisz pomagać innym, nie może Cię tam zabraknąć. 18 czerwca wystartuj w „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM