fbpx
asics definiuje dlugie biegi na nowo wraz z premiera butow metaridetm ktore ograniczaja straty energi 06

Poznajcie METARIDE! Asics zaprezentował technologie niewykorzystywane dotąd w butach biegowych. Byliśmy tam dla Was!

Producenci ASICS wierzą, że 28 lutego 2019 roku na długo zapisze się w pamięci biegaczy. To właśnie tego dnia ASICS postawił biegowy świat na głowie, odkrywając kompletnie nowy koncept obuwia do biegania – METARIDE™. Odsłona premierowego konceptu odbyła się w warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu.

Producenci ASICS wierzą, że 28 lutego 2019 roku na długo zapisze się w pamięci biegaczy. To właśnie tego dnia ASICS postawił biegowy świat na głowie, odkrywając kompletnie nowy koncept obuwia do biegania – METARIDE™. Odsłona premierowego konceptu odbyła się w warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu. Na wydarzenie przybyło wielu gości ze świata biegowego, m.in dziennikarze, Ambasadorzy ASICS: Yared Shegumo, Błażej Brzeziński, Paulina Kaczyńska oraz Jerzy Skrażyński oraz liczna reprezentacja drużyny ASICS FrontRunner Poland. Obecna była także Mistrzyni Paraolimpijska z Rio – Joanna Mazur. Z redakcji Trening Biegacza w evencie wziął udział Krzysztof Wojciechowski.

But wyróżnia się designem, a jego stylistyka jest zbliżona do pełnej kolekcji Asics na tegoroczną wiosnę. Uwagę zwraca przede wszystkim innowacyjna konstrukcja podeszwy. Już po pierwszych krokach czuć, ze mamy do czynienia z czymś nowym. But jest dobrze amortyzowany, w przyjemny sposób wspomaga przetaczanie stopy i bardzo ciekawy jestem, jak będzie zachowywać się podczas treningu. Zapewnienia producenta brzmią bardzo interesująco – powiedział Krzysztof Wojciechowski.

asics-definiuje-dlugie-biegi-na-nowo-wraz-z-premiera-butow-metaridetm-ktore-ograniczaja-straty-energii-01

15 minut po godzinie 11 zgromadzonych gości ze sceny przywitał Maciej Razik, Trade Marketing Account Manager, który zaprezentował widowni najnowszy produkt japońskiej marki – buty METARIDE™. Ten koncept to jedna z najważniejszych innowacji ASICS w ciągu 7 dekad istnienia firmy. But ten został zaprojektowany z myślą o jednym celu: uczynić bieganie dłuższych dystansów łatwiejszym, spełniając ambicję ASICS aby pomóc każdemu biegaczowi “Win The Long Run”. Projektowany na przestrzeni prawie 3 lat przez zespół naukowców i projektantów w Instytucie Nauki Sportu ASICS w japońskim Kobe, METARIDE™ został precyzyjnie skonstruowany w taki sposób, by zminimalizować ruch w obszarze, gdzie energia jest najmocniej wydatkowana – w stawie skokowym. Udowodniona naukowo całkowita redukcja utraty energii w stawie skokowym prawie o 1/5 może okazać się prawdziwą rewolucją dla biegaczy długodystansowych, chcących zrealizować pełnię swojego potencjału. 

W wąskim gronie osób mających możliwość przetestowania modelu METARIDE™ znalazł się także Przemysław Niemczuk, który niebawem podzieli się swoimi wrażeniami na łamach Trening Biegacza w szerszym artykule.

Kluczem do stworzenia możliwie najbardziej efektywnego sposobu biegania było odkrycie rewolucyjnej technologii GUIDESOLE™1. Precyzyjnie wyprofilowana, zaokrąglona podeszwa, przenosząca ciężar ciała na przód, dodatkowo napędza biegacza, dając mu poczucie poruszania się bez wysiłku. Rezultat? Obuwie, które pozwala biegaczowi nie tracić energii. Obuwie, które dostarcza zupełnie nowych biegowych wrażeń, z potencjałem znacznej poprawy osiągów oraz ochrony, aby wspomagać biegaczy na każdym poziomie pokonywać dłuższe dystanse, niż mogłoby im się wydawać możliwe.

Zawierając liczne unikalne technologie w całkowicie nowej, radykalnej formie, METARIDE™ z powodzeniem optymalizuje wszystkie trzy fazy kroku biegowego, tworząc całkowicie nowy rodzaj buta biegowego. Podczas testów2 METARIDE™ zostały naukowo zestawione z konwencjonalnymi butami, a w efekcie udowodniono:

 • redukcję utraty energii w okolicach stawu skokowego,
 • zachowanie stabilności, przy zapewnieniu doskonałej trwałości, dopasowania i przyczepności,
 • dostarczenie zupełnie nowego biegowego doświadczenia.

asics-definiuje-dlugie-biegi-na-nowo-wraz-z-premiera-butow-metaridetm-ktore-ograniczaja-straty-energii-06

Kenichi Harano, Executive Officer oraz Senior General Manager w ISS stwierdził, że METARIDE™ stanowi całkowity przełom w pokonywaniu długich dystansów.

Koncept METARIDE™, oraz nowa technologia GUIDESOLE™, fundamentalnie różnią się od jakichkolwiek butów, które kiedykolwiek stworzyliśmy, a także wszystkich, które są obecnie dostępne na rynku. Spojrzeliśmy na efektywność biegu od zupełnie innej strony, od strony ASICS, aby zapewnić całkowicie nowe ‘odczucie’ przy jednoczesnym utrzymaniu naszego poziomu ochrony i osiągów.

Yasuhito Hirota, ASICS President oraz COO stwierdził, że METARIDE™ udowadnia przywiązanie ASICS do tego, by nadawać ton myśleniu biegaczy na temat najnowocześniejszych produktów i technologii.

Wierzymy, że ta nowa technologia posiada potencjał aby wzburzyć świat długich biegów. Nasi biegacze i lekkoatleci zdradzili nam, że METARIDE™ już teraz zmienia sposób, w jaki trenują, biegają, ścigają się i regenerują. To dopiero początek nowej ery dla ASICS, ponieważ dostarczamy naszym fanom najlepsze innowacje, a jednocześnie przyciągamy nową generację biegaczy.

Prezentując szczyt innowacyjności ASICS, METARIDE™ to pierwszy model w nowej energooszczędnej kategorii ASICS, która z czasem udostępni ten sam koncept i technologie większej liczbie biegaczy, na różnych pułapach cenowych. Bardziej przystępne cenowo modele wypuszczone zostaną jesienią 2019. 

asics-definiuje-dlugie-biegi-na-nowo-wraz-z-premiera-butow-metaridetm-ktore-ograniczaja-straty-energii-02

Po prezentacji, zaproszeni goście mogli przymierzyć i przetestować METARIDE™ na bieżni mechanicznej oraz zbadać swoje stopy za pomocą systemu Motion ID. Obecni mogli także spróbować swoich sił w elektronicznej grze zręcznościowej i wygrać premierowy produkt! Całość zamknęła się biegiem zorganizowanym przez Sklep Biegacza, który odbył się o godzinie 18:00.

METARIDE™ dostępny jest w limitowanych ilościach od 28 lutego w:

 • Sklep Biegacza – Warszawa Powiśle, Wybrzeże Kościuszkowskie 45,
 • Sklep Biegacza – Kraków, ul. Józefa Kałuży 1,
 • Świat Biegacza – Poznań, ul. Kanałowa 15,
 • Sklepie internetowym: www.asics.pl.

Sugerowana Cena Detaliczna: 1025 PLN

Aby dowiedzieć się więcej na temat produktu odwiedź: asics.pl

asics-definiuje-dlugie-biegi-na-nowo-wraz-z-premiera-butow-metaridetm-ktore-ograniczaja-straty-energii-05

Przegląd technologii

Nowy METARIDE™ zawiera nie mniej niż 6 unikalnych technologii a także nową, cyrkularną cholewkę:

 • FlyteFoam™3: Wytrzymała, lekka podeszwa środkowa zapewniająca amortyzację oraz responsywność.
 • FlyteFoam™ Propel4: Pianka w podeszwie środkowej zwiększająca responsywność podczas wybicia.
 • Rearfoot GEL™: System amortyzacji zwiększający pochłanianie wstrząsów podczas lądowania na pięcie.
 • GUIDESOLE™5: Nowa, miękka, wygięta podeszwa ze sztywnym przodostopiem aby zredukować wygięcie stawu skokowego.
 • 3D GUIDANCE LINE™6: Ulepszona technologia GUIDANCE LINE™ przenosi środek ciężkości i pomaga w wymachu nogi.
 • GRIPSOLE™7: Nowa podeszwa zewnętrzna zwiększająca przyczepność oraz trwałość.
 • METACLUTCH™: Zoptymalizowany zewnętrzny zapiętek zapewniający najlepsze dopasowanie oraz elastyczność.
 • KNIT UPPER: Tkany materiał cholewki zapewniający wsparcie oraz oddychalność.

asics-definiuje-dlugie-biegi-na-nowo-wraz-z-premiera-butow-metaridetm-ktore-ograniczaja-straty-energii-03

Powyższe technologie współgrają ze sobą aby zoptymalizować efektywność podczas wszystkich trzech faz kroku biegowego i zapewniają uczucie poruszania się bez wysiłku:

 1. Kombinacja technologii FLYTEFOAM™ oraz GEL™, strategicznie rozmieszczonych w podeszwie środkowej zwiększa responsywność oraz redukuje zmęczenie mięśniowe podczas uderzenia pięty o ziemię. FlyteFoam™, FlyteFoam™ Propel, Rearfoot GEL™.
 2. Nowa podeszwa zapewnia optymalne wygięcie, redukując ruch stawu skokowego oraz umożliwiając płynny, bezwysiłkowy ruch, przy jednoczesnym zapewnieniu przyczepności. GUIDESOLE™, 3D GUIDANCE LINE™, GRIPSOLE™.
 3. Unikalna konstrukcja umieszcza środek ciężkości buta bliżej pięty, pomagając ci szybciej I łatwiej przetoczyć stopę podczas każdego kroku. GUIDESOLE™, 3D GUIDANCE LINE™, GRIPSOLE™, METACLUTCH™, CIRCULAR KNIT UPPER.
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
meskim okiem recenzja ksiazki babskie gory natalii tomasiak konkurs 01

Męskim okiem - recenzja książki „Babskie góry” Natalii Tomasiak + KONKURS

Następne
pko bialystok polmaraton bedzie mozna pokonac rowniez w sztafecie 01

PKO Białystok Półmaraton będzie można pokonać również w sztafecie

Powiązane artykuły

przed startem 56 biegu westerplatte dla niepodleglej 01
Czytaj dalej

Przed startem 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej

4000 osób widnieje na liście startowej 56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej, który odbędzie się 23 września 2018 r. W tym roku dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wydarzenie zyskało okolicznościową symbolikę zawartą w logo biegu.
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model