fbpx
marcin swierc pierwszym polakiem ktory wygral the great wall marathon 01

Marcin Świerc pierwszym Polakiem, który wygrał The Great Wall Marathon!

Mocny polski akcent w Chinach! Marcin Świerc zawodnik Salomon Suunto Team wygrał The Great Wall Marathon – jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie! To pierwszy Polak, któremu udało się tego dokonać!

Mocny polski akcent w Chinach! Marcin Świerc zawodnik Salomon Suunto Team wygrał The Great Wall Marathon – jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie! To pierwszy Polak, któremu udało się tego dokonać!

20 maja 2017 roku o godzinie 7:00 czasu lokalnego (w Polsce był to środek nocy) zawodnicy z całego świata wyruszyli na morderczą trasę The Great Wall Marathon. Zawody rozgrywane są na słynnym Murze Chińskim i w jego okolicach, a uczestnicy mają do pokonania aż 5164 schody! Nic więc dziwnego, że triumfatorem okazał się wybitny biegacz górski – Marcin Świerc. Trasę maratonu pokonał w czasie 3:14:34. Polak wypracował znaczącą przewagę nad drugim w klasyfikacji Lorenem Davisem Newmanem z USA (3:32:34) i Loïcem Lapèzem z Francji (3:41:18). Wśród kobiet wygrała Szwedka Anna Sofie Nelson z czasem 4:11:21. Drugą kobietą była Lauren Draper z Wielkiej Brytanii z czasem 4:31:09, a trzecią Amerykanka Rosalyn Valdez z czasem 4:35:39. Oprócz naszego mistrza wystartowało i ukończyło zmagania jeszcze trzech reprezentantów Polski.

Marcina Świerca nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy, kto choćby pobieżnie śledzi polską rywalizację w biegach górskich, doskonale wie, że Świerc znajduje się na szczytach większości list. Wśród jego licznych osiągnięć można wymienić złoty medal Mistrzostw Polski w biegach górskich i rekord trasy w popularnym Biegu Rzeźnika. W górach nie ma sobie równych. Przed The Great Wall Marathon był wymieniany jako jeden z faworytów, choć uważano, że trasa może być dla niego… zbyt płaska! Marcin Świerc okazał się mistrzem w biegu po 5164 schodach i zapisał się na kartach historii jako pierwszy Polak, który wygrał w Chinach!

The Great Wall Marathon przyciąga i fascynuje. Od 1999 roku przyjeżdżają tu ludzie z całego świata, aby w biegowych butach zwiedzić jeden z najważniejszych zabytków światowego dziedzictwa kulturowego. Nie straszna im zmiana czasu i klimatu, niekończące się schody czy wysoka temperatura, która w tym czasie nierzadko przekracza 30 stopni! Trudy drogi wynagradzają malownicze widoki na chińskie wioski i pola ryżowe, które można podziwiać w trakcie biegu. Organizatorzy przygotowali również propozycje dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby wziąć udział w królewskim dystansie. Można zapisywać się na imprezy towarzyszące – półmaraton oraz Fun Run na dystansie 8,5km.

Co zrobić, aby wystartować w The Great Wall Marathon? Oczywiście, trzeba sporo biegać po schodach, ale poza tym potrzebny będzie – co tu ukrywać – spory nakład finansowy. Można zorganizować wycieczkę samemu, ale wiele osób decyduje się na skorzystanie z ofert biegowych biur podróży, które oprócz samego startu oferują również inne atrakcje. Koszt podróży i pakietu startowego wynosi około 6 650 PLN.  Niektóre marzenia są jednak warte każdej ceny!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
reso suwalki 10 5 miejskie swieto biegania 01

RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania

Następne
beta alanina w sportach wytrzymalosciowych hit czy kit 01

Beta-alanina w sportach wytrzymałościowych - hit czy kit?

Powiązane artykuły

dolina rospudy warto tam biegac 01
Czytaj dalej

Dolina Rospudy – warto tam biegać!

Jaka byłaby Wasza odpowiedź na pytanie: "jak spędzasz majówkę?"? Myślę, że jest coraz więcej zwolenników spędzania wolnego czasu na powietrzu i coraz więcej na biegowo. Tak też blisko 200 osób postanowiło uczcić 1. maja, obierając sobie za cel Majowe Bieganie nad Rospudą, w skład którego wchodził dystans dłuższy - Półmaraton Doliną Rospudy oraz Bieg Bakałarza mierzący 12 kilometrów.
cheruiyot i tola najlepsi we frankfurcie
Czytaj dalej

Cheruiyot i Tola najszybsi we Frankfurcie

36. Mainova Frankfurt Marathon zakończył się zwycięstwem Kenijki Vivian Cheruiyot oraz Etiopczyka Shure Toli. Poza tym Etiopczycy całkowicie zdominowali czołówkę w kategorii kobiet i mężczyzn, zajmując aż pięć miejsc na podium!
lewandowski w gazie przed mistrzostwami swiata w lekkoatletyce 01
Czytaj dalej

Lewandowski w gazie przed Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce!

Wygląda na to, że zmiana dystansu z 800 m na 1500 m, wyszła na dobre Marcinowi Lewandowskiemu. Nasz dwukrotny halowy mistrz Europy z Pragi z 2015 roku (na 800 m – przyp.) i z Belgradu z 2017 roku (na 1500 m – przyp.) oraz złoty medalista z ME na stadionie z 2010 roku z Barcelony, w ciągu czterech dni dwukrotnie poprawiał swój najlepszy wynik na 1500 m.