RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania

17 czerwca 2017 w Suwałkach odbędzie się II edycja RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. Data Festiwalu Biegów jest ruchoma. Miejskie Święto Biegania odbywa się w grodzie nad Czarną Hańczą zawsze w pierwszą sobotę po Bożym Ciele.

Festiwal biegów ulicznych w Suwałkach jest wielkim świętem biegowym dla wszystkich Suwalczan oraz gości, którzy wezmą udział w wydarzeniu. Biegi „Od Krasnoludka do Gimludka” dla dzieci i młodzieży, bieg akademicki, „Suwałki Marsz” dla seniorów czy wreszcie biegi główne – „Suwalskie Debiuty”, „Pogodne Suwałki Team” i „Suwalska Ćwiartka” – tak szeroki wachlarz biegów sprawia, że każdy, kto 17 czerwca zechce pobiegać w Suwałkach, znajdzie coś dla siebie. Internetowe zapisy prowadzimy do 11.06 pod linkiem TUTAJ.

reso-suwalki-10-5-miejskie-swieto-biegani-03

RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania to festiwal biegów wieczornych i nocnych. „Suwalska Ćwiartka”, jako jeden z bardzo nielicznych biegów w Polsce odbywa się w nocy, co dodaje mu dodatkowej atrakcyjności. Start i meta wszystkich biegów usytuowane są w centrum Suwałk, na Placu Marii Konopnickiej. Na biegaczy czeka czerwony dywan, po którym niczym na „Oscary”, uczestnicy docierają do mety. W tegorocznej edycji organizatorzy przeznaczyli ponad 20.000 PLN na nagrody, które zostaną rozdane w kilkunastu kategoriach. Na zwycięzcę „Suwalskiej Ćwiartki” czeka nagroda główna w kwocie 1.500 PLN. Poza nagrodami finansowymi na najlepszych w poszczególnych biegach i kategoriach czekają medale oraz puchary. Równie efektownie przedstawia się pakiet startowy biegu głównego. Koszulka stworzona specjalnie na potrzeby wydarzenia, oryginalny medal, unikalna opaska na rękę oraz publikacje i wiele innych ciekawych pamiątek złożonych w oryginalnym opakowaniu.

reso-suwalki-10-5-miejskie-swieto-biegania-02

Na starcie I edycji Miejskiego Święta Biegania we wszystkich kategoriach stanęło blisko 1000 osób z Polski, Litwy, Łotwy, Niemiec, Francji, Norwegii, Rosji, Białorusi, Węgier i Kenii. Zainteresowanie wydarzeniem, pomimo że była to dopiero I edycja, przerosło oczekiwania organizatorów. Liczymy, że druga edycja RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania przyciągnie do Suwałk jeszcze szerszą rzeszę biegaczy, nie tylko z regionu, ale również gości z całej Polski jak również z zagranicy.

Reklama - koniecznie sprawdź!