fbpx
skyrunning 02

Mistrzostwa Europy Skyrunning Ultra – czy Marcin Świerc znów zadziwi?

Już w najbliższą sobotę 8 lipca w Val d’Isere odbędą się Mistrzostwa Europy Skyrunning na dystansie Ultra. Impreza mistrzowska zostanie rozegrana w ramach zawodów High Trail Vanoise na dystansie 70km z łączną sumą przewyższeń 5400m. Polskę będzie reprezentowało 3 zawodników, a dodatkowo 2 biegaczy wystąpi na dystansie towarzyszącym (38 km).

Już w najbliższą sobotę 8 lipca w Val d’Isere odbędą się Mistrzostwa Europy Skyrunning na dystansie Ultra. Impreza mistrzowska zostanie rozegrana w ramach zawodów High Trail Vanoise  na dystansie 70km z łączną sumą przewyższeń 5400m. Polskę będzie reprezentowało 3 zawodników, a dodatkowo 2 biegaczy wystąpi na dystansie towarzyszącym 38 km.

Do walki o medale we francuskich Alpach włączą się reprezentanci Polski w silnym składzie. Wśród pań zobaczymy Annę Arseniuk, która wystartuje na dystansie głównym i  może pochwalić się takimi dokonaniami, jak: trzecie miejsce w Cappadocia Ultra-Trail w 2016, zwycięstwo w Biegu Rzeźnika Ultra w 2015 i drugie miejsce w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim w 2017. W biegu towarzyszącym (38km) pobiegnie Magdalena Kozielska – zawodniczka obecnie przygotowująca się do październikowych Mistrzostw Europy na dystansie Classic i mająca na swoim koncie między innymi tytuły mistrzyni i wicemistrzyni Polski w Skyrunning na dystansie klasycznym.

skyrunning-02

W reprezentacji Polski nie mogło zabraknąć Marcina Świerca – wielokrotnego mistrza kraju w Skyrunning i zwycięzcy wielu prestiżowych biegów na całym świecie z The Great Wall Marathon na czele. Wydaje się, że wśród naszych górskich biegaczy to właśnie on jest głównym faworytem do medalu. Oprócz niego na dystansie Ultra wystąpi Robert Faron zwycięzca Ligi Biegów Górskich 2014 i trzeci zawodnik tejże klasyfikacji z lat 2015-2016. Na swoim koncie ma również brązowy medal Mistrzostw Polski Skyrunning na dystansie Classic z 2014 roku. W biegu towarzyszącym męską drużynę będzie reprezentował Paweł Góralczyk – brązowy medalista Mistrzostw Polski w Skyrunning na dystansie Classic 2016 oraz szósty zawodnik Mistrzostw Polski w Skyrunning na dystansie Classic 2017.

Skyrunning jest to ekstremalna forma biegów wysokogórskich. Instytucją zarządzającą, a w tym przypadku także zrzeszającą wszystkie państwa partnerskie, jest Międzynarodowa Federacja ds. Biegów Wysokogórskich, znana przede wszystkim jako International Skyrunning Federation (ISF). Skyrunning składa się z wielu dyscyplin biegowych, wśród których należy wspomnieć: Vertical Kilometer, SkyRace, SkyMarathon. Nowe przedsięwzięcia to SkyExtreme. Koncepcja skyrunning została stworzona przez włoskiego biegacza górskiego, który już w latach 90-tych wspinał się na masywy Mont Blanc oraz Monte Rosa. Fascynowało go zdobywanie szczytów w jaki najkrótszym czasie i – jak pokazuje rozwój dyscypliny – pociągnął za sobą wielu zwolenników.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
energia squeezy obecna na gorskich imprezach 01

Energia Squeezy obecna na górskich imprezach!

Następne
oboz biegowy treningbiegacza 2017 b

Spędź 7 niesamowitych dni z niezwykłymi ludźmi w Szklarskiej Porębie - trening biegacza na każdym poziomie zaawansowania

Powiązane artykuły

forma cichockiej idzie w gore
Czytaj dalej

Forma Cichockiej idzie w górę!

W pierwszy dzień lipca odbył się kolejny mityng w ramach Diamentowej Ligi. Tym razem miejscem zawodów był stadion w Paryżu. Organizatorzy postarali się i mocno obsadzili bieg na dystansie 1500 metrów kobiet, w którym wystartowała Polka - Angelika Cichocka.
cheruiyot i tola najlepsi we frankfurcie
Czytaj dalej

Cheruiyot i Tola najszybsi we Frankfurcie

36. Mainova Frankfurt Marathon zakończył się zwycięstwem Kenijki Vivian Cheruiyot oraz Etiopczyka Shure Toli. Poza tym Etiopczycy całkowicie zdominowali czołówkę w kategorii kobiet i mężczyzn, zajmując aż pięć miejsc na podium!