fbpx
harukas skyrun 01

Harukas Skyrun – Iwona Wicha i Piotr Łobodziński najszybciej na szczycie japońskiego drapacza chmur

Piotr Łobodziński zwycięzcą Harukas Skyrun, Iwona Wicha druga! Polacy w ekspresowym tempie wbiegli na szczyt 59-piętrowego wieżowca.

Piotr Łobodziński zwycięzcą Harukas Skyrun, Iwona Wicha druga! Polacy w ekspresowym tempie na szczycie 59-piętrowego wieżowca.

12 listopada 2017 w Osace (Japonia) odbył się Harukas Skyrun – wyścig na szczyt wieżowca Abeno Harukas. To – obok Jumeirah Emirates Towers w Dubaju czy International Commerce Centre w Hong Kongu – jeden z najwyższych drapaczy chmur na świecie. Od 2017 roku impreza figuruje na liście Vertical World Circuit i gromadzi czołówkę miłośników skyrunningu z całego świata. A przestrzeń do rywalizacji jest imponująca – 300 metrów, 59 pięter i 1610 schodów.

harukas-skyrun-02

Rywalizacja odbywała się etapowo przez 8 godzin. Wśród biegaczy elity wystartowało 33 mężczyzn i 10 kobiet. Za nimi podążył pokaźny tłum amatorów – blisko 700 osób udowodniło, że niektórzy – wbrew obiegowej opinii –  lubią biegać po schodach. Wieżowiec w Osace okazał się szczęśliwy dla reprezentantów Polski – Piotra Łobodzińskiego, który nie dał szans rywalom i zameldował się na szczycie po zaledwie 8 minutach i 34 sekundach oraz Iwony Wichy, która zanotowała niewielką stratę do Japonki Yuri Yoshizumi i ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu.

Pierwsze trójki Karukas Skyrun przedstawiały się następująco:

Panowie:

  1. Piotr Łobodzinski, Polska – 8:34
  2. Mark Bourne, Australia – 8:47
  3. Ryoji Watanabe, Japonia – 8:54

Panie:

  1. Yuri Yoshizumi, Japonia – 10:14
  2. Iwona Wicha, Polska – 11:27
  3. Natalia Sedykh, Rosja – 11:47

Drapacze Chmur, na które można wbiegać w cyklu Vertical World Circuit:

harukas-skyrun-03

Kim są nasi specjaliści w bieganiu po schodach?

Piotr Łobodziński to biegacz przełajowy i górski. Od sezonu 2011 jego specjalnością stało się bieganie po schodach – towerrunning, stairclimbing. Jest Mistrzem Świata z 2015 i czterokrotnym zdobywcą Pucharu Świata (2013, 2014, 2015, 2016) oraz trzykrotnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie (2011, 2012 i 2016). Na swoim koncie ma ponadto Mistrzostwo Europy w bieganiu po schodach (2014), Wicemistrzostwo (2016) oraz brązowy medal (2012). Wielokrotnie zwyciężał w prestiżowym cyklu Vertical World Circuit organizowanym przez International Skyrunning Federation (ISF). Rzadko kiedy odmawia sobie przyjemności startu w biegach na Empire State Building (Nowy Jork) lub Wieżę Eiffla.

Iwona Wicha jest zawodniczką klubu OK! Sport Warszawa, której specjalnością są krótkie dystanse i bieganie z mapą. Na swoim koncie ma dwa tytuły Mistrzyni Europy w biegu sprinterskim na orientację – w 2003 roku triumfowała w Pezinok (Słowacja), a w 2004 zwyciężyła w Salzburgu (Austria). Sprint na orientację to szybkie i widowiskowe zawody, pozwalające na zainteresowanie wielu ludzi, gdyż areną zawodów zazwyczaj jest park, bądź tereny zurbanizowane. Zawodnicy posługują się mapą w skali 1:5000 lub 1:4000. Iwona w swoim treningu stawia przede wszystkim na wszechstronność, czego dowodem jest jej znakomite miejsce w Osace

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
decathlon swiatla 17

Kalenji By Night - widoczność i bezpieczeństwo na biegowej trasie, a przy tym jakość w dobrej cenie. Test akcesoriów z Decathlon

Następne
adidas speedfactory przyszlosc tworzenia 01

​adidas SPEEDFACTORY. Przyszłość tworzenia

Powiązane artykuły

mo farah 01
Czytaj dalej

Mo Farah maratończykiem!

To kolejna wielka legenda w nowej odsłonie! Mo Farah – jeden z najlepszych biegaczy długodystansowych na świecie – zamienia tartan na asfalt i rozpoczyna przygotowania do maratonu w Londynie!

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM