fbpx
jak znalezc dobrego fizjoterapeute

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

10 rzeczy, które warto sprawdzić przed wyborem rehabilitanta.

10 rzeczy, które warto sprawdzić przed wyborem rehabilitanta.

  1. POLECENIE – popytaj wśród znajomych, rodziny, czy nie znają terapeuty godnego polecenia, z którego usług są zadowoleni.
  2. PRZESZUKAJ INTERNET – uważaj na zwodnicze reklamy i nie sugeruj się wysokim miejscem w wyszukiwarce, nie świadczy to o jakości usług. Jeżeli znalazłeś potencjalnego rehabilitanta, zarówno przez Internet, jak i z polecenia, koniecznie sprawdź jego kompetencje zawarte w poniższych punktach.
  3. KWALIFIKACJE – sprawdź, jakiej uczelni jest absolwentem: państwowej, prywatnej, dziennej, czy zaocznej. Zwróć uwagę na otrzymany tytuł, czy jest to magister, licencjat, technik, czy masażysta? Oceń wykształcenie rehabilitanta i wybierz tego, który twoim zdaniem posiada najbardziej kompleksowe wykształcenie.
  4. DOŚWIADCZENIE – prześledź uważnie dotychczasową ścieżkę zawodową terapeuty, jak długo praktykuje, gdzie pracował i z kim współpracuje. Warto zainteresować się rehabilitantem, który ma doświadczenie zarówno z profesjonalnymi sportowcami, jak i pacjentami nie uprawiającymi sportu, gdyż dzięki temu posiada większą znajomość problemu.
  5. UKOŃCZONE KURSY – zwróć szczególną uwagę na odbyte przez rehabilitanta specjalistyczne kursy, gdyż to właśnie na nich opiera się technika pracy terapeuty. Dobry fizjoterapeuta powinien mieć ukończony więcej niż jeden kurs specjalistyczny w całości, gdyż te często podzielone są na części. Sprawdź, kiedy rehabilitant ukończył ostatni kurs i czy nadal się dokształca, ponieważ fizjoterapia prężnie się rozwija, a dobry specjalista musi być „na czasie” z nowymi metodami leczenia.
  6. TERMINY – zorientuj się, czy fizjoterapeuta jest elastyczny, a jego grafik odpowiada twojemu, co w znacznym stopniu ułatwi rehabilitację i planowanie kolejnych wizyt. Upewnij się, czy terapeuta jest również mobilny i dojeżdża do pacjenta, co jest bardzo istotne w momencie, gdy pacjent z powodu znacznych dolegliwości nie jest w stanie sam dojechać do gabinetu.
  7. CENA – upewnij się, jaki jest koszt wizyty, a także co jest zawarte w jej cenie. Dowiedz się, jak długo trwa wizyta i ile z tego czasu jest poświęcone na pracę fizjoterapeuty 1 na 1 z pacjentem.
  8. STRONA WWW – odwiedź i przejrzyj witrynę specjalisty, do którego chcesz się udać, gdyż jest to jego wizytówka. Sprawdź, czy jest prowadzona na bieżąco i czy przede wszystkim posiada wszystkie niezbędne informacje o rehabilitancie i gabinecie. Kompleksowa strona posiadająca szeroki opis oferowanych usług i kwalifikacji fizjoterapeutycznych świadczy o rzetelności oraz estetyce pracy rehabilitanta.
  9. SPECJALISTA – zorientuj się, czy rehabilitant jest aktywny i udziela się publicznie. Terapeuta, który jest pewny siebie i ręczy za swoją pracę, chętnie publikuje swoje artykuły naukowe, jest ekspertem na forach i portalach tematycznych, dzięki czemu zyskuje uznanie i zaufanie nie tylko w swoim kręgu, ale także wśród pacjentów. Warto sprawdzić również opinie i oceny pacjentów, którzy już korzystali z usług fizjoterapeuty, które to znajdziesz na znanych portalach recenzujących pracę rehabilitantów.
  10. ZMIEŃ TERAPEUTĘ – jeżeli nie odczuwasz poprawy swojego stanu zdrowia po kilku zabiegach lub gdy nie odpowiada Ci współpraca z terapeutą, koniecznie zrezygnuj z jego usług. Poprawa powinna być odczuwalna już po jednym, dwóch zabiegach, a jej brak świadczy o złym zdiagnozowaniu problemu lub nieumiejętności jego wyleczenia przez rehabilitanta.
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
triatlon biblia treningu 1

Triatlon - biblia treningu - recenzja książki

Następne
vo2max zwykly wskaznik i jego niezwykle mozliwosci czesc praktyczna 1

VO2max - zwykły wskaźnik i jego niezwykłe możliwości - część praktyczna

Powiązane artykuły