Jak wybrać latarkę czołową do biegania?

Upewnij się, że wybierasz najlepszą czołówkę do miejsca i sposobu, w jaki lubisz biegać.
Upewnij się, że wybierasz najlepszą czołówkę do miejsca i sposobu, w jaki lubisz biegać.
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Lubisz biegać wczesnym rankiem lub późną nocą. Ale czy wolisz miasto, przedmieścia czy wspaniałe plenery? Ulice, park, plaża czy góry?  Dla treningu, zdrowa i dobrego samopoczucia, a może masz cel związany z wydajnością? Niezależnie od preferencji, upewnij się, że wybierasz najlepszą czołówkę do sposobu, w jaki lubisz biegać.

Nocne bieganie wymaga wydajnej latarki czołowej zarówno do oświetlenia swojej drogi, jak również do tego by być widocznym w niektórych sytuacjach. W zależność od tego jak biegasz, twoje wymagania się zwiększają: siła światła, czas świecenia, technologia…

BINDI

PETZL BINDI lekka latarka czołowa.
BINDI lekka latarka czołowa.

BINDI – latarka czołowa z akumulatorem przeznaczona do biegania w mieście, ale dzięki swojej uniwersalności znajduje również zastosowanie na kempingu, rowerze, wycieczce i wielu innych użyciach. Dzięki swoje zwartej i lekkiej konstrukcji ma liczne możliwości zamocowania/noszenia – nie tylko tradycyjnie na głowie.

Dowiedz się więcej o latarce czołowej BINDI

SWIFT RL

PETZL SWIFT RL najmocniejsza z kompaktowych latarek czołowych Petzl.
SWIFT RL najmocniejsza z kompaktowych latarek czołowych Petzl.

Latarka czołowa SWIFT RL ma 900 lumenów. Jest najmocniejszą z kompaktowych latarek czołowych Petzl. Dzięki technologii REACTIVE LIGHTING latarka analizuje ilość światła otoczenia i dostosowuje błyskawicznie i automatycznie kształt wiązki i jej moc do potrzeb użytkownika. Kształt opaski zapewnia znakomitą stabilność latarki na głowie podczas dynamicznych aktywności jak bieganie. Czołówka zapewnia czas świecenia do 40 godzin.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Dowiedz się więcej o latarce czołowej SWIFT RL.

NAO +

PETZL NAO + to inteligentna latarka czołowa.
NAO + to inteligentna latarka czołowa.

Z 750 lumenami światła, NAO + to wzór latarki czołowej do nocnych, dynamicznych aktywności jak biegi ultra. Inteligentna latarka z możliwością zaprogramowania. Dzięki technologii REACTIVE LIGHTING czołówka NAO automatycznie i błyskawicznie dostosowuje kształt wiązki światła i jej moc do potrzeb sportowca.  Skuteczne zarządzanie energią akumulatora i zmniejszenie potrzebnych manipulacji przy czołówce do minimum sprawia, że biegacz może skoncentrować się na swoje trasie, a latarka wytrzyma przez całą noc, do świtu.

Dowiedz się więcej o latarce czołowej NAO +

SWIFT RL
BINDI
NAO +
SPORT
Trail running
JASNOŚĆ
900 lumenów
CIĘŻAR
100 g
SPORT
Bieganie
JASNOŚĆ
200 lumenów
CIĘŻAR
35 g
SPORT
Ultra trail
JASNOŚĆ
750 lumenów
CIĘŻAR
185 g

Czy wiedziałeś?

Jak wydłużyć czas działania akumulatora podczas nocnego biegu:

Jasność i zużycie akumulatora są powiązane. Na przykład: ustawienie jasności na maksimum powoduje znaczące zużycie energii akumulatora, a ustawienie jasności na najmniejszy poziom wydłuża czas świecenia.
• Gdy nie potrzebujesz mocnego światła (biegnąc, podchodząc po łatwej ścieżce) zalecamy ustawienie  jasności latarki czołowej na minimum, by oszczędzać akumulator. Niemniej gdy potrzebujesz jak najwięcej światła (np. zbiegając czy w trudnym terenie) zalecamy ustawienie jasności na maksimum.

• Technologia REACTIVE LIGHTING© automatycznie dostosowuje jasność latarki, by zoptymalizować czas świecenia.

Wymienione w artykule:

PETZL BINDIPETZL SWIFT RLPETZL NAO +
BINDI®
SWIFT® RLNAO® +
Ultralekka latarka czołowa z akumulatorem. 200 lumenówKompaktowa latarka czołowa z technologią REACTIVE LIGHTING. 900 lumenówWielowiązkowa latarka czołowa z technologią REACTIVE LIGHTING. 750 lumenów

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę