Bieganie nocą w mieście

Petzl Bindi - nocą pojawia się zupełnie inny świat!
Petzl Bindi - nocą pojawia się zupełnie inny świat!
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Dlaczego biegamy nocą? Jest na to pytanie kilka odpowiedzi, ale dwie są najbardziej oczywiste. Pierwsza jest taka, że w naszym kraju prawie przez pół roku szybko robi się ciemno, druga, że mamy coraz mniej czasu i często jedyną opcją jest bieg wczesnym rankiem lub wieczorem, po zachodzie słońca. No i są też osoby, którzy po prostu lubią biegać w nocy…

Nocą pojawia się zupełnie inny świat. Poza treningiem, bieganie w nocy to wyjątkowe przeżycie pozwalające odkrywać niemal obce środowisko i zobaczyć miasto z innej perspektywy. Te same chodniki, ścieżki, parki, ulice w ciemnościach wyglądają zupełnie odmiennie.

Niezbędnym elementem wyposażenia nocnego biegacza jest latarka czołowa. Z jednej strony zapewni światło potrzebne do poruszania się w ciemnych przestrzeniach, z drugiej sprawia że biegacz jest widoczny na przykład dla ruchu samochodowego. W ciemnościach lub przy słabym świetle możemy nie zauważyć na czas przeszkody, nierówności terenu, dziury i narażamy się mniej lub bardziej poważną kontuzję.

W ofercie Petzl jest wiele latarek czołowych przeznaczonych do biegania nocą, ale jeden model nadaje się szczególnie do regularnych miejskich treningów.

Petzl Bindi to tylko 35g.

BINDI to ultralekka latarka czołowa, która waży tylko 35 gramów a jednocześnie ma 200 lumenów. Wbudowany akumulator jest ładowany kabelkiem micro USB.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Oprócz trzech poziomów jasności światła białego, BINDI ma światło czerwone (tryb stały i pulsujący). Czołówka jest miniaturowa, bez problemu można ją zabrać ze sobą na trening np. gdy wybiegamy o zmroku gdy jest jeszcze wystarczająco dużo światła, a wracamy w ciemnościach. BINDI zawsze zmieści się w kieszonce spodenek.

Model BINDI jest idealny na miejskie, nocne treningi.

Dowiedz się więcej o latarce czołowej Petzl Bindi.