fbpx
artur boorman

Historia Artura Boormana – kolejny przykład na to, że nie można się poddawać

Artur Boorman to weteran wojenny, który jako spadochroniarz uczestniczył w I wojnie w Zatoce Perskiej. Artur w ciągu swojej służby wojskowej, oddał setki skoków, które wydały tragiczny plon.

Artur Boorman to weteran wojenny, który jako spadochroniarz uczestniczył w I wojnie w Zatoce Perskiej. Artur w ciągu swojej służby wojskowej, oddał setki skoków, które wydały tragiczny plon w postaci kontuzji i nieodwracalnych (tak twierdzili lekarze) zmian w układzie ruchu.

Lekarze nie dawali Arturowi cienia szans. Przez niemal 15 lat słyszał to samo: już nigdy nie będziesz chodzić o własnych siłach. Przez te wszystkie lata, Artur zdążył stracić nadzieję na lepsze jutro, aż do momentu, w którym pewien incydent rozpalił w jego duszy płomyk nadziei. Wystarczyło naprawdę niewiele…

Autentyczna historia bolesnych wzlotów i upadków zainspirowała setki tysięcy ludzi na całym świecie. Artur poprzez swoją żelazną samodyscyplinę i upór w dążeniu do celu, odniósł heroiczne zwycięstwo przekraczając ludzkie bariery. Nawet najlepiej dobrane słowa, nie są w stanie w pełni oddać wszystkich emocji tej niesamowitej historii, dlatego zachęcam do przeznaczenia 5 minut na odbycie podróży przez ból, cierpienie i finalne zwycięstwo nad czymś pozornie nieosiągalnym.

Zazwyczaj bywa tak, że wszystko co wiekopomne zaczyna się bardzo zwyczajnie, by nie powiedzieć — banalnie. Inspirujących historii i przykładów heroizmu, ludzkość spłodziła już dość. Zastanawia mnie tylko dlaczego pomimo takiego zasobu inspiracji i przykładów zwycięstwa nad niemożliwym, większość ludzi wciąż nie wierzy w siebie i tak szybko daje za wygraną? Dlaczego tak łatwo dajemy się wciągnąć w wir bylejakości?

Każdy z nas w życiu nie raz dostał tęgie lanie, każdy z nas wielokrotnie lądował znokautowany na deskach. Powstają tylko nieliczni i to właśnie Ci tworzą historię będąc wzorem dla następnych pokoleń. Nie bój się konfrontacji, biegnij za marzeniami. Przecież i tak nie masz nic do stracenia. Doceń to co masz, mniej narzekaj, więcej działaj, a świat będzie piękniejszy. Nie tylko Twój świat…

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
czy bieganie po twardym to przepis na kontuzje

Czy bieganie po twardym to przepis na kontuzję?

Następne
do czego sluza kalkulatory biegowe ujecie wlasne 01

Kalkulator biegowy. Do czego służą kalkulatory biegowe - ujęcie własne

Powiązane artykuły

emon23
Czytaj dalej

Eammon Kelly – biegacz po przeszczepie płuc. Bo niemożliwe nie istnieje!

Świat sportu pełen jest historii, o ludziach po ciężkich chorobach, kontuzjach czy bolesnych wypadkach, którzy dzięki sile woli, uporowi i zawziętości wrócili do pełnej sprawności fizycznej i znów cieszą się aktywnością fizyczną a nawet zdobywają medale. Poniższa opowieść to kolejny przykład, że możliwości ludzkiego organizmu są przeogromne i wyprzedzają naszą wyobraźnię. Trzeba jednak bardzo chcieć, być upartym w dążeniu do celu i dać sobie czas. No i najważniejsze - nie poddawać się mimo przeciwności. Eammon Kelly pół roku po przeszczepie płuc wystartował w biegu na 5 km.
nuda w trakcie biegania jak ja pokonac 01
Czytaj dalej

Nuda w trakcie biegania – jak ją pokonać?

Bieganie, nawet dla największych pasjonatów, może czasami wydawać się nużące, monotonne i po prostu nudne. Jest to główny argument przeciwników biegania. Ludzie często tłumaczą się, że nie uprawiają..
wsparcie dla biegacza
Czytaj dalej

Wsparcie dla biegacza

Ten tekst nie będzie tylko o biegaczach. Z pewnością nie będą oni jego jedynymi bohaterami. Za oknem jesień. W biegowym światku to czas podsumowań i refleksji. Wypada przy okazji analizy postępów...