Trwają zapisy na 10. Półmaraton Dwóch Mostów

Półmaraton Dwóch Mostów w Płocku odbędzie się już po raz dziesiąty.
Półmaraton Dwóch Mostów w Płocku odbędzie się już po raz dziesiąty.
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

W niedzielę, 12 września 2021 roku odbędzie się dziesiąta jubileuszowa edycja „Półmaratonu Dwóch Mostów”. Wszyscy sympatycy biegania będą mogli spróbować swoich sił na tym dystansie – w Płocku – w jednym z najstarszych miast w Polsce a najstarszym na Mazowszu. Będzie to nie tylko pasjonująca sportowa rywalizacja, ale również świetna okazja do zwiedzenia, pięknie położonego na ponad 50-metrowej nadwiślańskiej skarpie, Książęcego Miasta Płocka. 

Organizatorzy wyznaczyli limit startujących – 600 osób. Dodatkowo, po raz kolejny w ramach tej imprezy, odbędzie się bieg pn. „½ Dwóch Mostów” – na dystansie 11, 5 km (po jednej pętli trasy półmaratonu). Limit startujących na krótszym dystansie to 150 osób. Dla obu tych biegów przewidziano wspólny start. 

Trasa

Jubileuszowa edycja Półmaratonu Dwóch Mostów to powrót na tzw. starą trasę biegu. Jej specyfika sprawia, że nie jest typowym biegiem ulicznym.  Trasa biegu wiedzie po różnorodnej nawierzchni, z wykorzystaniem również naturalnego podłoża. Dwie rundy prowadzące przez dwa płockie mosty charakteryzują się dużą zmiennością terenu. To sprawia, że Półmaraton Dwóch Mostów jest doskonałą okazją do startu zarówno zawodowców, jak i amatorów biegania. 

Trasa 10. Półmaratonu Dwóch Mostów.
Trasa 10. Półmaratonu Dwóch Mostów.

Trasa tegorocznej edycji półmaratonu i biegu towarzyszącego przedstawia się następująco: 

 Start i meta – Stary Rynek.

Długość tras:

-biegu głównego –21,0975 km

-biegu towarzyszącego –około 11 km

Trasa biegu głównego: Małachowskiego (start) –Plac Narutowicza –Mostowa -Most im. Legionów Piłsudskiego –nabrzeże wiślanepo stronie Radziwia–droga techniczna  zapory  bocznej  Zbiornika Włocławskiego–Most Solidarności –Grabówka –Norbertańska –Mostowa –Most Legionów –nabrzeże  wiślane –droga techniczna  zapory  bocznej  Zbiornika  Włocławskiego–Most Solidarności –Grabówka –Norbertańska –Mostowa –Plac Narutowicza –Stary Rynek (meta).

Trasa  biegu towarzyszącego: Małachowskiego (start)–Plac  Narutowicza –Mostowa –Most im.  Legionów –nabrzeże  wiślane po  stronie  Radziwia –droga techniczna  zapory  bocznej Zbiornika Włocławskiego–Most Solidarności –Grabówka –Norbertańska –Mostowa –Plac Narutowicza –Stary Rynek (meta

Zawodników w biegu głównym obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 180 minut, natomiast biegu towarzyszącego – 90 minut. Trasa półmaratonu zamknięta będzie dla ruchu kołowego do godziny 11:45. Trasa oznaczona będzie co 1 km.

Klasyfikacje 10. Półmaratonu Dwóch Mostów

W 10. Półmaratonie Dwóch Mostów będą prowadzone następujące klasyfikacje zawodników:

– w biegu głównym:

1) Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn

2) Klasyfikacja wiekowa kobiet i mężczyzn

3) Klasyfikacja płocczan i płocczanek

4) Klasyfikacja osób niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn

5) Klasyfikacja drużynowa

6) Klasyfikacja Honorowych Dawców Krwi

– w biegu towarzyszącym:

1) Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn

2) Klasyfikacja płocczan i płocczanek

3) Klasyfikacja osób niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn

4) Klasyfikacja Fizjoterapeutów

5) Klasyfikacja Honorowych Dawców Krwi

Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe, a dla każdego uczestnika czeka atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in.  specjalnie zaprojektowana koszulka treningowa.

Koszulka 10. Półmaratonu Dwóch Mostów.
Koszulka 10. Półmaratonu Dwóch Mostów.

W ramach udziału w zawodach zawodnicy otrzymają również: numer startowy z chipem, napoje na trasie i mecie biegu, posiłki regeneracyjne, materiały promocyjne sponsorów, ubezpieczenie NNW podczas biegu. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.

Jak w poprzednich latach biegaczy do boju będzie zagrzewać energetyczna muzyka. W tym roku będzie to zespół ze Szkoły Muzycznej. 

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/PolmaratonDwochMostow/

Organizatorzy:  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o. o. , Gmina Miasto Płock oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.