Garmin Ultra Race 2017 – obiegnij Góry Stołowe!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Garmin Ultra Race. Pierwszy raz mogliście wziąć udział w tej imprezie we wrześniu zeszłego roku. Po udanym i dobrze przyjętym debiucie organizatorzy, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie oraz firma Labosport Polska, zdecydowali ponownie zabrać Was w przepiękne Góry Stołowe. Rezerwujcie sobie trzeci weekend września (16-17.09), bo właśnie wówczas w Radkowie odbędzie się Garmin Ultra Race 2017!

Zawody przyciągają licznych miłośników biegania po górach. To właśnie dla nich organizatorzy przygotowali trzy wyjątkowe trasy, biegnące ścieżkami i szlakami Gór Stołowych. Najdłuższa trasa, 53 km o przewyższeniach +1840 m/- 1840 m, przebiegać będzie przez między innymi przez miejscowości Batorów, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, w okolicach Błędnych Skał czy schroniska Pasterka. Bieg na tym dystansie jest biegiem kwalifikacyjny do słynnej imprezy Ultra Trail du Mont Blanc – biegu wokół masywu Mont Blanc. Zawodnicy, którzy ukończą zawody w przewidzianym limicie czasy, czyli w ciągu 10 godzin, otrzymają 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB. Zawody na tym dystansie rozegrane zostaną pierwszego dnia Garmin Ultra Race, czyli w sobotę 16 września.

Drugiego dnia imprezy, w niedzielę 17 września, w góry wyruszą osoby, które zdecydowały się na start na dystansach 24 km oraz 9 km. Trasa 24 km z przewyższeniami +820 m/- 820 m przebiegać będzie wokół masywu Szczelińca, najwyższego szczytu Gór Stołowych. Zawodnicy miną między innymi Wodospad Pośny, miejscowość Karłów czy schronisko Pasterka. Najkrótsza, dziewięciokilometrowa trasa może mylić swoją długością. Przewyższenia, które na tym krótkim odcinku wynoszą aż +450 m/ – 450 m, mogą co niektórym dać w kość. Na zawodników czeka stromy podbieg w stronę Wodospadu Pośny. Tego samego dnia odbędą się biegi dla najmłodszych, czyli Garmin Ultra Kids. Dzieci i młodzież będą mogli wystartować na trzech dystansach: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

„Trasy w tym roku będą takie same, jak podczas zeszłorocznej edycji, dzięki czemu zawodnicy będą mogli porównać swoje czasy sezon do sezonu. Staraliśmy się tak dobrać trasy, by każda z nich pokazała piękno Gór Stołowych oraz atrakcje regionu. Niewątpliwym udogodnieniem jest zlokalizowanie startu i mety w jednym miejscu, czyli nad zalewem w Radkowie. Każda z tras jest pętlą prowadzącą głównie szlakami Gór Stołowych” – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Garmin Ultra Race to doskonała okazja do zmierzenia się z własnymi słabościami, sprawdzenia swoich możliwości oraz do poznania wielu wspaniałych, zakochanych w aktywności fizycznej ludzi. To także możliwość obcowania z piękną naturą Gór Stołowych, a dla początkujących biegaczy, okazja do skosztowania biegu trailowego. Łącznie sześć biegów w ciągu dwóch dni sprawia, że Garmin Ultra Race staje się festiwalem biegowych w Górach Stołowych!

Zapisy na zawody prowadzone są za pomocą formularza zgłoszeniowego udostępnionego na stronie zawodów www.ultrarace.pl. Organizatorzy przewidzieli łącznie 1000 miejsc dla zawodników. Pierwsze 100 osób będzie mogło skorzystać z promocyjnej opłaty startowej w wysokości 70 zł, przy standardowej wysokości wpisowego, na poziomie 140 zł dla dystansu 53 km, 120 zł dla dystansu 25 km i 80 zł dla dystansu 9 km. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów na Facebooku.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Garmin Ultra Race to zawody w biegach górskich, które odbędą się w dniach 16-17 września 2017 roku. Start i meta wszystkich dystansów zlokalizowane będą w Radkowie (Góry Stołowe). Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 53 km, 25 km oraz 9 km, które zostaną poprowadzone przez Polskę i Czechy. Imprezą towarzyszącą są biegi dla dzieci Garmin Ultra Kids na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m. Organizatorem biegu górskiego jest agencja eventowa LABOSPORT Polska.