fbpx
Biegi w Szczawnicy - Bo tu zaczyna się Twoja przygoda!

Dołącz do niezwykłej biegowej przygody na Biegach w Szczawnicy 2022

W dniach 22-24 kwietnia 2022 r. odbędzie się 9. edycja Biegów w Szczawnicy. To jeden z najpopularniejszych festiwali biegów górskich w Polsce, na który każdego roku przyjeżdżają tysiące biegaczy i biegaczek wraz z rodzinami. 

Tu zaczyna się przygoda!

Biegi w Szczawnicy to niezwykła, biegowa przygoda w sercu Pienin i Beskidu Sądeckiego. Radość, dzikość i wolność biegania po górach, a to wszystko okraszone prawdziwie góralską tradycją i przepięknymi okolicznościami natury. – Z niecierpliwością przebieramy nogami przed kolejną edycją wydarzenia – komentuje Eliza Czyżewska, organizatorka wydarzenia. – Dwa lata niepewności, zmian i przymusowego postoju sprawiły, że w tym roku działamy z jeszcze większą energią i jeszcze większym entuzjazmem. Chcemy, żeby Biegi w Szczawnicy były miejscem wspaniałych spotkań ze sobą, z przyjaciółmi, z naturą. Niech to będzie piękne rozpoczęcie sezonu i prawdziwe święto biegania. 

Podczas tegorocznej edycji na uczestników czeka sześć dystansów: od 10 km do 95 km:

  • Niepokorny Mnich (95 km)
  • Dziki Groń (64 km)
  • Wielka Prehyba (43 km)
  • Żwawe Wierchy (33 km)
  • Chyża Durbaszka (20 km)
  • Hardy Rolling (10 km)

Szczegóły dotyczące poszczególnych tras znajdziecie na stronie zawodów >>> TU.

Mistrzostwa Polski wracają do Szczawnicy

Podczas zawodów na trasie 43 km (Wielka Prehyba) już po raz piąty rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w biegu górskim na długim dystansie, gdzie ścigać będą się najlepsi z najlepszych w Polsce.

– To dla nas zaszczyt że po raz kolejny możemy zaprosić do uczestnictwa w Biegach i do odwiedzenia Szczawnicy tylu wspaniałych biegaczy i biegaczek z całego kraju, ale również z zagranicy. Ostatnie dwa lata pandemii uniemożliwiły nam organizację mistrzostw Polski. Tym razem jesteśmy gotowi i pracujemy nad zorganizowaniem tego wyjątkowego wydarzenia – dodaje Bartosz Ciesielka, organizator Biegów w Szczawnicy.

Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się na koronnym dystansie Biegów w Szczawnicy – 43 kilometrowym biegu Wielka Prehyba – Każda z tras, którą organizujemy w czasie Biegów w Szczawnicy jest piękna i na swój sposób wyjątkowa. – dodaje Kuba Wolski, organizator Biegów w Szczawnicy – natomiast ta 43-kilometrowa trasa jest swego rodzaju klasykiem podczas tej imprezy, zatacza piękną pętlę wokół doliny Grajcarka przebiegając przez Beskid Sądecki i Małe Pieniny.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa w Mistrzostwach Polski w biegu górskim na długim dystansie znajdziecie na stronie zawodów  >>> TU.

Każda z tras w ramach Biegów w Szczawnicy jest piękna i ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Fot. Piotr Dymus.
Każda z tras w ramach Biegów w Szczawnicy jest piękna i ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Fot. Piotr Dymus.

Mini Biegi w Szczawnicy

A w niedzielę (24. kwietnia 2022 roku) wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w II edycji Mini Biegów w Szczawnicy. W pierwszej edycji wydarzenia, która odbyła się w 2019 roku, pomimo deszczu i chłodu udział wzięło ponad 200 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. To było prawdziwie rodzinne święto biegania! 

Trasy i dystanse biegów zostaną przygotowane stosownie do wieku i możliwości młodych zawodników. Zawody zostaną rozegrane na terenie Parku Dolnego i okolicznych ścieżek leśnych w Szczawnicy.

Najmłodsze dzieci zaprosimy do biegowej zabawy, w której najważniejsza będzie frajda i wspaniałe sportowe emocje. Starsze dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się na stronie: >>> TU.

Zobaczcie jak bawiliśmy się w czasie I edycji Mini Biegów w Szczawnicy:

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Bo tu zaczyna się Twoja przygoda!

Zapisy dostępne są pod tym linkiem >>> TU.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
koszulka1200x628 2

40 dni do 14. PKO Poznań Półmaratonu i blisko 5 000 uczestników na liście startowej!

Następne
Piotrek zrzucił 43kg na przestrzeni 17 miesięcy.

Jak się odchudzać? Tak jak Piotrek

Powiązane artykuły

gdanskcoverfoto
Czytaj dalej

Biegasz, ale nie jesteś maratończykiem? Gdańsk ma dla Ciebie ciekawe alternatywy

14 kwietnia 2019 roku wystartuje piąta edycja Gdańsk Maratonu, imprezy trzykrotnie z rzędu wybranej jako najlepsza w Polsce. Rywalizacji na królewskim dystansie 42 kilometrów i 195 metrów towarzyszyć będą dodatkowe biegi: Sztafeta Maratońska oraz „Gdańsk na piątkę”. To świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą poczuć wyjątkową atmosferę biegowego święta, ale potrafią mierzyć siły na zamiary.
pw1
Czytaj dalej

Półmaraton Warszawski już w przyszły weekend!

To ostatni moment, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. PZU Półmaraton Warszawski. Organizatorzy spodziewają się, że frekwencja utrzyma się w tym roku na rekordowym poziomie.