Biegaczu – nie daj się dogonić wymówkom!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

W szkole są nimi „paluszek i główka”. W pracy – nagła choroba lub nieobecność szefa. W domu, przy kolejnych porządkach – zmęczenie i myśl, że nic już nie da się zrobić. W każdej dziedzinie naszego życia czasem znajdzie się coś, co odciągnie nas od wykonania codziennych zajęć lub obowiązków. Podobnie jest z bieganiem.

Twierdzisz, że nie masz czasu na trening? Zastanów się, czy na pewno nie jesteś w stanie wygospodarować tych 30 minut w ciągu całego dnia. Przecież wystarczy trochę wcześniej wstać lub skrócić nieco wieczorne siedzenie przed komputerem. Nie oszukuj się – to naprawdę niewiele!

Temperatura spadła o kilka stopni, a Ty już rezygnujesz z biegania? To żadna wymówka. Zajrzyj do szafy, załóż coś cieplejszego i ruszaj w trasę! Przypomnij sobie letnie upały, a z pewnością przestaniesz narzekać na powiewy chłodniejszego powietrza. Nie zapomnij też o rozgrzewce!

Masz wrażenie, że to już nie te lata na regularną aktywność fizyczną? Jesteś w błędzie. Ruch, choć o różnej intensywności, jest wskazany dla każdego. Powinieneś wiedzieć, że bieganie jest idealnym sposobem na młodszy wygląd, a dzięki poprawie ogólnej sprawności – na lepsze samopoczucie.

Jesteś w słabej formie? Rezygnując z biegania, raczej jej nie poprawisz. Nie rzucaj się na głęboką wodę, ale stopniowo zwiększaj poziom treningu, by ponownie cieszyć się z osiąganych rezultatów. Pokaż na co Cię stać – zaskocz siebie i tych, którzy zdążyli już w Ciebie zwątpić.

Bieganie Cię nudzi? Nie wykorzystałeś widocznie potencjału, jaki kryje w sobie ten pozornie mało ekscytujący sport. Zmieniaj trasy, podłoże, pozwól oczom nacieszyć się różnorodnym krajobrazem. Zabierz ze sobą motywującą muzykę lub kogoś do towarzystwa. Endorfiny nie biorą się znikąd!

Zepsuł się Twój pulsometr i tracisz kontrolę nad biegiem? To najlepsza okazja do wsłuchania się w swój organizm. To jemu przede wszystkim powinieneś ufać – a nie nowym technologiom, choć te są często bardzo przydatne i motywujące. Pomyśl, że nic Cię nie ogranicza, poczuj się wolny.

Po treningach bolą Cię nogi? Powody mogą być różne – niezwykle częstymi są nieregularność, brak rozgrzewki i nieprawidłowa technika biegu. Widać więc, że nie są to problemy, których nie da się rozwiązać. Wystarczy determinacja, podstawowa wiedza i chęci. Nie wierzę, że Cię na to nie stać!

Jesteś zmęczony, źle się czujesz i najchętniej nie ruszałbyś się z łóżka? By zapobiec podobnym sytuacjom, jedz produkty bogate w magnez, który wzmocni Twoje mięśnie i poprawi pracę płuc. Zazwyczaj już samo bieganie sprawia, że wstępują w nas nowe siły. Nie wierzysz? Sprawdź!

Więcej motywacji?