Akademia (pół)maratonu – 21K.pl – nowa inicjatywa dla biegaczy

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Półmaraton to dystans często przez biegaczy bagatelizowany. Działa tu zapewne efekt, jaki w naszej psychice odciska sama jego nazwa – w końcu kto z nas traktowałby serio „połówkę”, gdy większość chciałaby od razu zgarnąć pełną pulę? Ten trend jednak powoli się odwraca i wyzwanie, jakie stawia przed biegaczami 21 kilometrów i 97 metrów zaczyna być rozumiane w zupełnie innym świetle. Nie w odniesieniu do maratonu, jako jedynie etap przygotowawczy czy środek do celu, ale jako zupełnie nowa jakość, do której należy podchodzić z pełną powagą i porządnie się do niej przygotować.

akademia-pol-maratonu-21k-pl-nowa-inicjatywa-dla-biegaczy-03

Akademia (pół)maratonu – 21K.pl – nowa inicjatywa skierowana głównie do biegaczy na wrocławskim rynku.

Z myślą o biegaczach, którzy chcieliby bezpiecznie i na miarę swojego potencjału przygotować się właśnie do dystansu półmaratońskiego powstał we Wrocławiu nowy program treningowy: Akademia (pół)maratonu 21K.pl. Za tą wiele mówiącą nazwą kryją się zawodnicy i trenerzy, których wrocławscy biegacze mogą kojarzyć m.in. z inicjatywy Trenuj z Nami (trenujznami.pl): Tomasz Sobczyk, Mieszko Wiktorski i Andrzej Witek. Do współpracy dołączył również specjalista od długich dystansów, Adam Draczyński, zwycięzca Wojskowych Mistrzostwach Świata w Maratonie w roku 2008. Z pewnością ekipie trenerskiej 21K.pl nie brakuje zatem doświadczenia zarówno w prowadzeniu treningów wieloosobowych, jak i indywidualnych.

akademia-pol-maratonu-21k-pl-nowa-inicjatywa-dla-biegaczy-01

Absolutnie każdy może spróbować swoich sił

Ważną cechą treningów w ramach Akademii 21K.pl będzie ich całkowite dostosowanie do możliwości zainteresowanych. W tym celu powstaną trzy odrębne grupy, z których każda odpowiadać będzie biegaczom na innym poziomie: tym, którzy dopiero ruszyli się z kanapy, średnio zaawansowanym, którzy od jakiegoś czasu próbują już swoich sił na biegowych ścieżkach, ale nie mieli jeszcze styczności z fachowo przeprowadzonymi treningami oraz biegaczom z dłuższym stażem, którzy zamierzają w zbliżającym się sezonie powalczyć o nowe życiówki.

Grupy te będą przy tym na tyle ograniczone liczebnie, że każdy z biorących udział w treningu zawodników będzie miał rzeczywisty kontakt z trenerem i będzie otrzymywał pełne doradztwo i wytyczne w zakresie swoich postępów czy ewentualnych błędów.

akademia-pol-maratonu-21k-pl-nowa-inicjatywa-dla-biegaczy-02

Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości?

Punktem wyjścia stanie się określenie potencjału i celu każdego zawodnika. Dzięki temu trafi on do odpowiedniej grupy i otrzyma dostosowany do swoich potrzeb plan treningowy. Jego realizacja będzie podzielona na treningi grupowe, które będą się odbywały dwa razy w tygodniu oraz swego rodzaju „zadania domowe” – treningi, które zawodnik we własnym zakresie wykona samodzielnie. W zależności od jego poziomu liczba tych dodatkowych jednostek będzie wynosiła 1-3. Taki układ pozwala czerpać z zalet opieki trenerskiej, nie uzależniając przy tym biegacza w całości.

akademia-pol-maratonu-21k-pl-nowa-inicjatywa-dla-biegaczy-05

Pakiet korzyści dla uczestników Akademii Półmaratonu 21K.pl

Z myślą o biegaczach, którzy zdecydują się na podjęcie wspólnych treningów, organizator programu 21K.pl wraz ze swoimi partnerami przygotował ciekawe zniżki i dodatkowe profity m.in. 20% rabatu na odzież marki Newline, 10% stałego rabatu na cały sprzęt sportowy w Sklepie Biegowym (sklepbiegowy.com) oraz wiele innych promocji wśród wrocławskich firm.

Na uczestników Akademii (pół)maratonu czekają również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Kiedy startuje Akademia 21K?

Spotkanie inauguracyjne przewidziane jest na pierwszy dzień marca 2016r. Rozpocznie się o godzinie 19:00 we wrocławskim Parku Południowym. Regulamin, formularz do zapisów i więcej szczegółów związanych z treningami znajdziecie na 21K.pl już w ten piątek 05.02.2016.

Treningi w ramach Akademii (pół)maratonu 21K.pl poleca wybitny biegacz długodystansowy, Arkadiusz Gardzielewski, mistrz Polski w maratonie 2013, mistrz Polski w półmaratonie 2012, mistrz Polski na 5km 2013 oraz mistrz Polski w biegach przełajowych 2015. 

Jak wyglądają treningi? Najlepiej obejrzeć wideo:

[youtube]ujT9m7wu-J4[/youtube]

[youtube]IoOLc2E4bRg[/youtube]