fbpx
63 memorial janusza kusocinskiego z gwiazdami polskiej i swiatowej lekkoatletyki 01

63. Memoriał Janusza Kusocińskiego z gwiazdami polskiej i światowej lekkoatletyki!

Memoriał Janusza Kusocińskiego to mityng, na który co roku przyjeżdżają gwiazdy lekkiej atletyki z Polski i zagranicy. 10 czerwca 2017 r. w Szczecinie odbyła się 63. edycja tej imprezy. Padło wiele wartościowych wyników, a nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że lekka atletyka w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie!

Memoriał Janusza Kusocińskiego to mityng, na który co roku przyjeżdżają gwiazdy lekkiej atletyki z Polski i zagranicy. 10 czerwca 2017 r. w Szczecinie odbyła się 63. edycja tej imprezy. Padło wiele wartościowych wyników, a nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że lekka atletyka w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie!

Podczas Memoriału Kusego w prawie każdej konkurencji wystartowały gwiazdy światowego formatu. Przy większości nazwisk trzeba było dodawać: medalista dużej, międzynarodowej imprezy. Większość wspomnianych gwiazd to polscy lekkoatleci – nie od dziś taką właśnie mają opinię w sportowym świecie i wykorzystują każdą okazję, aby to potwierdzać. Lekka atletyka to sport numer 1 w Polsce, jeśli chodzi o szanse medalowe. Na listach startowych znalazły się nazwiska, takie jak: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki czy jego rywal z Niemiec David Strol. Silną obsadę miały również konkurencje biegowe.

Gwoździem programu były oczywiście dalekie rzuty młotem – w ramach Memoriału odbył się  IAAF Hammer Throw Challenge Meeting, stąd wysoka frekwencja czołowych zawodników tej dyscypliny. Zwyciężyli: Anita Włodarczyk (najlepsza próba 77,07m) i Paweł Fajdek (najlepsza próba 80,59m), którzy od początku byli faworytami swoich konkurencji. A jakie były mocne punkty w rywalizacji na bieżni?

Rewelacyjnym występem może pochwalić się Sofia Ennaoui, która w biegu na 1500 m zaatakowała na końcu ostatniego wirażu i ze zdecydowaną przewagą zwyciężyła na swoim domowym stadionie. Biegaczka MKL Szczecin uzyskała czas 4:05.03 i jak sama przyznała, obecna forma pozwoliłaby jej pobiec jeszcze przynajmniej 2 razy. Nad drugą w klasyfikacji Danutą Urbanik miała ponad 2 sekundy przewagi!

Kibice byli świadkami drobnego „przetasowania” na dystansie 800m – tym razem Marcin Lewandowski pokonał o niecałą sekundę Adama Kszczota – triumfatora diamentowej Ligi z Rzymu. Zwycięzca uzyskał czas 1:47.06, co oznacza, że na kwalifikację do Mistrzostw Świata w Londynie będzie musiał jeszcze trochę popracować. W wyścigu pań w tej samej konkurencji dominowały dwie Ukrainki. Wygrała Natalia Pryszczepa (2:02.68), druga była Ola Łachowa (2:02.71), a na najniższym stopniu podium stanęła Angelika Cichocka (2:02.71). Faworytka konkurencji Joanna Jóźwik zajęła piąte miejsce (2:03.82).

Emocji nie brakowało również na dystansie 400m. Justyna Święty uzyskała czas 51.82 i o ułamki sekundy przegrała ze zwyciężczynią Olhą Zemlak z Ukrainy (51.78). Co ciekawe, zaledwie dzień po Memoriale Kusego, nasza specjalistka na 400m była już w holenderskim Hengelo, gdzie stanęła na starcie IAAF World Challenge League. Wygrała rywalizację z czasem 51.16, który jest jej nowym rekordem życiowym. Do rekordu Polski należącego do Ireny Szewińskiej (49.28) coraz bliżej!

Memoriał rozgrywany jest nieprzerwanie od 1954 roku. Jego pierwsza edycja odbyła się w czternastą rocznicę bohaterskiej śmierci złotego medalisty olimpijskiego Janusza „Kusego” Kusocińskiego. Od samego początku jest to miejsce spotkań najlepszych lekkoatletów Europy i świata. Przed wieloma laty była to również impreza inaugurująca międzynarodowy sezon w tej dyscyplinie sportu. Szczecin jest gospodarzem Memoriału od roku 2011. Cieszy się wielkim zainteresowaniem i sympatią wśród mieszkańców, którzy co roku szczelnie wypełniają trybuny szczecińskiego stadionu.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
podejmij wyzwanie w plocku polmaraton dwoch mostow 03

Podejmij wyzwanie w Płocku! Półmaraton Dwóch Mostów

Następne
krzysztof dolegowski pierwszy biegacz w historii ktory pokonal ultramaraton 6x babia gora w limicie 01

Krzysztof Dołęgowski – pierwszy biegacz w historii, który pokonał Ultramaraton 6x Babia Góra w limicie!

Powiązane artykuły

chojnik karkonoski festiwal biegowy 2017 01
Czytaj dalej

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy 2017

Ponad 800 amatorów górskiego biegania postanowiło w ostatni weekend maja wziąć udział w piątym już Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy. Zawody zostały rozegrane w piątek i sobotę, a rywalizowano na czterech różnych dystansach. Od najkrótszego 2,5 kilometrowego Chojnik Vertical, poprzez Półmaraton z górką (28 km), Chojnik Maraton na dystansie 46 km oraz Ultra Chojnik, czyli 102 km po górach!
koniec diamentowej ligi
Czytaj dalej

Koniec Diamentowej Ligi

W piątek odbyły się drugie finałowe zawody w ramach Diamentowej Ligi. Areną zmagań lekkoatletów tym razem była stolica Belgii – Bruksela. Na pierwszy piątek września zaplanowano kolejnych szesnaście finałów, w których startowała szóstka reprezentantów Polski.
przedsmak ms
Czytaj dalej

Przedsmak Mistrzostw Świata w Monaco

Najzagorzalsi kibice lekkoatletyki na pewno mieli w swoim kalendarzu zapisany mityng Diamentowej Ligi w Monaco. Odbył się on w miniony piątkowy wieczór. Na listach startowych nie zabrakło czołowych nazwisk, a my szczególną uwagę zwracaliśmy na bieżnię.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM