Podejmij wyzwanie w Płocku! Półmaraton Dwóch Mostów

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Już 10 września Płock wypełni się biegaczami! Organizatorzy przygotowali dla Was piękną, ale wymagającą trasę wzdłuż Wisły po obu jej brzegach, dwóch płockich mostach oraz startem i metą na Starym Rynku. Będzie na Was czekać moc atrakcji, które sprawią, że przeżyjecie niezapomniany dzień!

Specyfika Półmaratonu Dwóch Mostów polega na tym, że nie jest to typowy bieg uliczny. Trasa biegu wiedzie po nawierzchni asfaltowej, ale także po bruku, płytach betonowych oraz w dużej części po naturalnym podłożu. Dwie rundy prowadzące przez dwa płockie mosty charakteryzują się dużą zmiennością terenu. To sprawia, że Półmaraton Dwóch Mostów jest doskonałą okazją do startu zarówno zawodowców, jak i amatorów biegania. Półmaraton Dwóch Mostów jest też na Mazowszu generalną próbą przed 39. PZU Maratonem Warszawskim, który odbędzie się 2 tygodnie później, tj. 24 września 2017 roku.

podejmij-wyzwanie-w-plocku-polmaraton-dwoch-mostow-02

Dla zwycięzców przewidziano wysokie nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe, a dla każdego uczestnika czeka atrakcyjny pakiet startowy, w którym między innymi będą profesjonalna oddychająca koszulka techniczna, oddychająca wielofunkcyjna chusta oraz ręcznik szybkoschnący. W ramach udziału w zawodach zawodnicy otrzymają również: numer startowy z chipem, napoje na trasie i mecie biegu, bon na posiłek po ukończeniu biegu, materiały promocyjne sponsorów, ubezpieczenie NNW podczas biegu. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.

Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 3 godziny. Trasa półmaratonu zamknięta będzie dla ruchu kołowego do godziny 11.45. Wszyscy zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety do godz. 11:30, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy. Za ostatnim zawodnikiem będzie jechał samochód techniczny, który po upływie limitu czasu zabierze zawodników na metę. Trasa oznaczona jest co 1 km, na trasie będzie 7 punktów odżywczych (nawadniania), na których dostępne będzie woda i isotonic (5, 6 km, 8, 4 km, 9, 5 km, 12 km, 15 km, 17, 8 km, 19, 5 km plus meta).

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

podejmij-wyzwanie-w-plocku-polmaraton-dwoch-mostow-05

Za miejsca od 1 do 10 w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn przewidziane są nagrody finansowe. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą miejsca w czołowej dziesiątce otrzymają nagrody finansowe. Nagrodami rzeczowymi uhonorowani zostaną biegacze, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W klasyfikacji drużynowej, zwycięskie drużyny otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe za miejsca od 1 do 7. Zwycięzcy w klasyfikacji płocczanin/ płocczanka otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe za miejsca od 1 do 3. Dodatkowo w klasyfikacji generalnej, zawodnik, który zajmie 109 miejsce otrzyma kartę podarunkową o wartości 100 PLN od sponsora półmaratonu.

Zawody będą transmitowane na żywo w Internecie, a ponadto obraz z trasy przekazywany będzie na bieżąco na dużym telebimie przed ratuszem w strefie mety.

podejmij-wyzwanie-w-plocku-polmaraton-dwoch-mostow-01

Garść szczegółów

Organizatorzy wyznaczyli limit startujących – 1000 osób. Trasa tegorocznej edycji go półmaratonu przedstawia się następująco:

  1. Start i meta – Stary Rynek.
  2. Długość trasy – 21 097, 5 m, na którą składają się: dobieg do pierwszego mostu 1 km, dwie pętle po 9, 5 km każda i dobieg do mety 1, 0975 km.
  3. Trasa biegu: 65% nawierzchni asfaltowej, 20 % płyty betonowe, 10 % ścieżki nieutwardzone, 5 % kostka brukowa. (start – Stary Rynek – pl. Narutowicza – Mostowa – Most im. Legionów- Kolejowa – Rondo Lajourdie – teren zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Most im. Legionów – Kolejowa – Rondo Lajourdie – teren zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego– Most Solidarności – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Pl. Narutowicza – meta Stary Rynek).

Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA).

Program zawodów:

  • 6.00 – Otwarcie biura zawodów
  • 8.15 – zbiórka zawodników na Starym Rynku
  • 08.30 – Start
  • 11.45 – zamknięcie trasy biegu
  • 12.00 – rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród
  • 14.00- zakończenie zawodów

Regulamin biegu dostępny jest na stronie internetowej. Zapraszamy na nasz profil FB.

podejmij-wyzwanie-w-plocku-polmaraton-dwoch-mostow-04

Organizatorzy: Urząd Miasta Płocka – Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki (Organizator Główny), Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Sponsorami naszego półmaratonu są: PKN ORLEN; Petrotel Sp. z o.o.; Centrum Optyczno-Okulistyczne Essilor-Szewczyk; Wisła Isotonic Drink; Piotr i Paweł; PHU PIK Spółka jawna Paweł Krakowski Piotr Krakowski.