fbpx
21. Poznań Maraton

Końcowe odliczanie do 21. Poznań Maratonu i najważniejsze przedstartowe informacje

Już za chwileczkę, już za momencik spotkamy się na starcie 21. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Zanim jednak to nastąpi, trzeba odebrać pakiet startowy. Pakiety będą wydawane w Biurze Zawodów, które w dniach 14 i 15 października mieścić się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Hala 3) przy ul. Głogowskiej 14. 

Godziny pracy Biura Zawodów

  • 14.10.2022  (piątek) w godz. 10.00 – 20.00
  • 15.10.2022 (sobota) w godz. 10.00 – 20.00
  • W dniu biegu, 16 października, Biuro Zawodów będzie nieczynne! W tym dniu skupiamy się na zadaniach w strefie startu, mety oraz trasie Maratonu. 
Odbiór pakietów startowych 21. Poznań Maratonu.
Odbiór pakietów startowych 21. Poznań Maratonu.

Weryfikacja zawodników oraz odbiór pakietów odbywać się będzie na podstawie karty startowej, która znajduje się na profilu każdego zapisanego uczestnika (https://runner.marathon.poznan.pl/) lub dokumentu tożsamości. Z kartą startową w wersji papierowej lub elektronicznej należy przyjść  po odbiór swojego pakietu startowego. Jeżeli ktoś nie może osobiście odebrać pakietu, wystarczy że przekaże kartę  / skan / kserokopię osobie, która odbiera pakiet za niego. 

W pakiecie startowym każdy uczestnik znajdzie: numer startowy, chip, worek do depozytu, tabliczkę czekolady Terravita, puszkę piwa bezalkoholowego Miłosław, paczkę makaronu Czaniecki, herbatę na przeziębienie firmy Herbapol Poznań.

Pakiet startowy 21. Poznań Maratonu.
Pakiet startowy 21. Poznań Maratonu.

Wszelkie niezbędne przedstartowe informacje zawarte zostały w informatorze dla startujących, który znajduje się pod linkiem: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Zachęcamy do zapoznania się z zawartymi w nim informacjami. 

Biegacze wystartują 16 października o godzinie 9.00, pięć minut wcześniej na trasę maratonu wyruszą zawodnicy na wózkach, a wśród nich: paraolimpijczyk, złoty medalista z Londynu i Rio de Janeiro – Rafał Wilk. Tak jak w latach poprzednich centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a zawodnicy będą mieli do pokonania jedną, ponad 42 kilometrową pętlę. Szczegółowy przebieg trasy znajduje się na stronie: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/.

W przeddzień maratonu na Pl. Świętego Marka odbędą się biegi dla dzieci Pho3nix Kids Maraton. Na listach startowych nie ma już wolnych miejsc, ale można przyjść pokibicować młodym adeptom biegania. W piątek, 14 października w pawilonie nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich ruszą targi Poznań Run Expo, a w sobotę 15 października o godz. 15.00 rozpoczną się prelekcje dla biegaczy. 

21. Poznań Maraton oznacza zmiany w organizacji ruchu i transporcie publicznym. Ulice wchodzące w przebieg trasy maratonu zostaną zamknięte w godzinach od 8.00 do 16.00. Dodatkowo od godziny 6:00, wyłączona zostanie z ruchu ul. Grunwaldzka na odcinku od Szylinga do Roosevelta. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych w miejscach tzw. śluz, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu. Zmianie ulegną rozkłady jazdy wielu linii tramwajowych i autobusowych. Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu maratonu można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 502 622 438. Koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu maratonu). O wszystkich zmianach przeczytać można również na stronie Organizatora: https://marathon.poznan.pl/utrudnienia-w-ruchu/.

Zmagania zawodników będzie można śledzić na żywo w telewizji WTK oraz poprzez aplikację mobilną.  

Sponsorami 21. Poznań Maraton są: Fundacja Pho3nix, Lidl, Browar Fortuna, Herbapol Poznań, Terravita oraz Aquanet. 

Za wszystkich startujących trzymamy kciuki!

Do zobaczenia na mecie!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
8. Cracovia Półmaraton Królewski: ruszyły zapisy!

Przed nami jesienne święto biegania w Krakowie!

Następne
Teufel Airy Sports TWS to sprzęt dla tych, co kochają muzykę i bieganie

Teufel dla biegaczy, którzy kochają muzykę

Powiązane artykuły