fbpx
zostan mikolajem i pobiegnij startuje kolejna edycja biegu mikolajow 04

Zostań Mikołajem i pobiegnij! Startuje kolejna edycja Biegu Mikołajów.

Mroźne powietrze, gwar wesołych ludzi dźwięczy w oddali, a horyzont mieni się czerwienią mikołajowych czap. Po raz kolejny, duży, czy mały, ma szansę wcielić się w dobrodusznego brodacza i sprezentować potrzebującym to co najważniejsze – zdrowie.

Mroźne powietrze, gwar wesołych ludzi dźwięczy w oddali, a horyzont mieni się czerwienią mikołajowych czap. Po raz kolejny, duży, czy mały, ma szansę wcielić się w dobrodusznego brodacza i sprezentować potrzebującym to co najważniejsze – zdrowie. Już 4 grudnia bieżącego roku o godzinie 12:00 aż 5 polskich miast stanie się na chwilę mikołajowymi stolicami. Mowa o IV edycji charytatywnego Biegu Mikołajów, która po raz kolejny zmobilizuje tysiące ludzkich serc w szczytnym celu.

Cała zabawa  polega na tym, aby w sposób aktywny wspomóc potrzebujące dzieci. Biegacze będą mieli do przebiegnięcia – w zależności od miasta – dystans około 10km. Każdy przebiegnięty kilometr to 1 zł na rzecz beneficjenta z danego regionu. Koncepcja wyjątkowo prosta, a jednocześnie skuteczna, albowiem dotychczas udało się organizatorom “wybiegać” już kilkadziesiąt tysięcy złotych! By pomóc wystarczy mieć ukończone 16 lat i przebiec przynajmniej jedno okrążenie.

zostan-mikolajem-i-pobiegnij-startuje-kolejna-edycja-biegu-mikolajow-02

By każdy mógł się poczuć Mikołajem nie tylko w sercu, ale i na ciele, uczestnikom biegu zostaną rozdane czapki samego św. Mikołaja. Niezwykła, magiczna atmosfera towarzysząca wydarzeniu zostanie zagwarantowana dzięki oddaniu do dyspozycji uczestników torów biegowych w całości, a ich wolne przestrzenie zostaną zagospodarowane mnóstwem atrakcji dla każdego. Wspólne śpiewanie kolęd, animacje czy Active Targ to tylko mały przedsmak tego, co czeka na niosących pomoc bohaterów. Uśmiechu doda również pamiątkowy medal, który czeka na każdego biegacza. Zapraszamy na nasz Fanpage.

zostan-mikolajem-i-pobiegnij-startuje-kolejna-edycja-biegu-mikolajow-03

Biegamy lokalnie – wspieramy lokalnie

W zależności od miasta, wspierana będzie inna fundacja. Beneficjentami Biegu Mikołajów będą: Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy, Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacja Dar Szpiku im. Anny Wierskiej, Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oraz Fundacja Hospicyjna „Hospicjum to też życie”.

zostan-mikolajem-i-pobiegnij-startuje-kolejna-edycja-biegu-mikolajow-01

W ramach IV edycji Biegu Mikołajów odbędzie się także kolejna edycja Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży, za którego organizację odpowiedzialne są Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Fundacja Góry Przenosić przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest aktywizacja młodych biegaczy w wieku 10-16 lat do udziału w mikołajowej zabawie biegowej. Bieg dla dzieci odbędzie się 4 grudnia w Warszawie i Poznaniu o godzinie 11:00 oraz w Zakopanem o godzinie 10:00. Bezpłatne zapisy na festiwal odbywają się na stronie biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/.

Zachęcamy również do szybkich zgłoszeń na sam Bieg Mikołajów. Do 21.10 cena wpisowego wynosi tylko 49zł. Po tym dniu, cena wpisowego wzrośnie do 60zł.

Organizatorami imprezy są: Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Zapisy na wydarzenie w poszczególnych miastach właśnie ruszyły. By dołączyć do tej wyjątkowej inicjatywy i stać się Mikołajem wystarczy wypełnić formularz on-line.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
fotolia 73665551 subscription monthly mp

Ból kolan u biegaczy - o czym świadczy i jak uniknąć? Ćwiczenia, które pomogą w walce z bólem

Następne
fotolia 87002145 subscription monthly mp

Mięsień a tkanka tłuszczowa – jak to działa? Wizualna strona odchudzania

Powiązane artykuły

Olejarska Dycha odbędzie się już 29 maja
Czytaj dalej

Olejarska Dycha

Już za kilka dni, 29 maja 2022, w miejscowości Nielisz odbędzie się pierwsza edycja biegu Olejarska Dycha. Dzięki…
pko silesia marathon zaprezentowal tegoroczna koszulke i nowa trase 01
Czytaj dalej

PKO Silesia Marathon zaprezentował tegoroczną koszulkę i nową trasę

PKO Silesia Marathon jak mało który bieg w Polsce przywiązuje dużą wagę do oficjalnych koszulek dla zawodników. Dzięki temu, koszulka PKO Silesia Marathon zdobyła głosami biegaczy z całej Polski nagrodę za Najładniejszą Koszulkę Biegową w 2015 roku. Dzisiaj możemy już pokazać tegoroczną wersję oficjalnej koszulki PKO Silesia Marathon 2016. Organizator ma nadzieję, że koszulka znajdzie równie duże uznanie w Waszych oczach i część z Was wystartuje w niej w największej biegowej imprezie na Śląsku 2 października br. Koszulki PKO Silesia Marathon od zawsze są doceniane za jakość i trwałość, dlatego na pewno będą Wam służyły długie lata.
wybierz swoje wlasne wyzwanie podczas 6 gdansk maratonu 04
Czytaj dalej

Wybierz swoje własne wyzwanie podczas 6. Gdańsk Maratonu

Nie ma się co oszukiwać - przebiegnięcie Maratonu nie jest wyzwaniem dla każdego. Królewski dystans 42 kilometrów i 195 metrów niejednego już pokonał, a za brak odpowiedniego przygotowania można na trasie słono zapłacić. I właśnie w tym miejscu pojawia się 6. Gdańsk Maraton – impreza dwudniowa, która nie ogranicza się jedynie do biegu głównego, ale każdemu stwarza możliwość postawienia sobie wyzwania na miarę własnych możliwości. Oto opcje, jakie uczestnicy mają do wyboru.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM