🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

Zostań Mikołajem i pobiegnij! Startuje kolejna edycja Biegu Mikołajów.

Mroźne powietrze, gwar wesołych ludzi dźwięczy w oddali, a horyzont mieni się czerwienią mikołajowych czap. Po raz kolejny, duży, czy mały, ma szansę wcielić się w dobrodusznego brodacza i sprezentować potrzebującym to co najważniejsze - zdrowie.
zostan mikolajem i pobiegnij startuje kolejna edycja biegu mikolajow 04

Mroźne powietrze, gwar wesołych ludzi dźwięczy w oddali, a horyzont mieni się czerwienią mikołajowych czap. Po raz kolejny, duży, czy mały, ma szansę wcielić się w dobrodusznego brodacza i sprezentować potrzebującym to co najważniejsze – zdrowie. Już 4 grudnia bieżącego roku o godzinie 12:00 aż 5 polskich miast stanie się na chwilę mikołajowymi stolicami. Mowa o IV edycji charytatywnego Biegu Mikołajów, która po raz kolejny zmobilizuje tysiące ludzkich serc w szczytnym celu.

Cała zabawa  polega na tym, aby w sposób aktywny wspomóc potrzebujące dzieci. Biegacze będą mieli do przebiegnięcia – w zależności od miasta – dystans około 10km. Każdy przebiegnięty kilometr to 1 zł na rzecz beneficjenta z danego regionu. Koncepcja wyjątkowo prosta, a jednocześnie skuteczna, albowiem dotychczas udało się organizatorom „wybiegać” już kilkadziesiąt tysięcy złotych! By pomóc wystarczy mieć ukończone 16 lat i przebiec przynajmniej jedno okrążenie.

zostan-mikolajem-i-pobiegnij-startuje-kolejna-edycja-biegu-mikolajow-02

By każdy mógł się poczuć Mikołajem nie tylko w sercu, ale i na ciele, uczestnikom biegu zostaną rozdane czapki samego św. Mikołaja. Niezwykła, magiczna atmosfera towarzysząca wydarzeniu zostanie zagwarantowana dzięki oddaniu do dyspozycji uczestników torów biegowych w całości, a ich wolne przestrzenie zostaną zagospodarowane mnóstwem atrakcji dla każdego. Wspólne śpiewanie kolęd, animacje czy Active Targ to tylko mały przedsmak tego, co czeka na niosących pomoc bohaterów. Uśmiechu doda również pamiątkowy medal, który czeka na każdego biegacza. Zapraszamy na nasz Fanpage.

zostan-mikolajem-i-pobiegnij-startuje-kolejna-edycja-biegu-mikolajow-03

Biegamy lokalnie – wspieramy lokalnie

W zależności od miasta, wspierana będzie inna fundacja. Beneficjentami Biegu Mikołajów będą: Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy, Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacja Dar Szpiku im. Anny Wierskiej, Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oraz Fundacja Hospicyjna „Hospicjum to też życie”.

zostan-mikolajem-i-pobiegnij-startuje-kolejna-edycja-biegu-mikolajow-01

W ramach IV edycji Biegu Mikołajów odbędzie się także kolejna edycja Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży, za którego organizację odpowiedzialne są Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Fundacja Góry Przenosić przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest aktywizacja młodych biegaczy w wieku 10-16 lat do udziału w mikołajowej zabawie biegowej. Bieg dla dzieci odbędzie się 4 grudnia w Warszawie i Poznaniu o godzinie 11:00 oraz w Zakopanem o godzinie 10:00. Bezpłatne zapisy na festiwal odbywają się na stronie biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/.

Zachęcamy również do szybkich zgłoszeń na sam Bieg Mikołajów. Do 21.10 cena wpisowego wynosi tylko 49zł. Po tym dniu, cena wpisowego wzrośnie do 60zł.

Organizatorami imprezy są: Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Zapisy na wydarzenie w poszczególnych miastach właśnie ruszyły. By dołączyć do tej wyjątkowej inicjatywy i stać się Mikołajem wystarczy wypełnić formularz on-line.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Ból kolan u biegaczy - o czym świadczy i jak uniknąć? Ćwiczenia, które pomogą w walce z bólem
Następny wpis
Mięsień a tkanka tłuszczowa – jak to działa? Wizualna strona odchudzania
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.