fbpx
Informacje prasowe

Zapomnij o zimnie z adidas Climaheat

Innowacyjna kolekcja adidas Climaheat oraz treningi „Góry w mieście” to sprawdzony sposób na aktywną zimę! Nic nie powinno stać na przeszkodzie Twojej aktywności, nawet temperatura poniżej ...
zapomnij o zimnie z adidas climaheat 06

Innowacyjna kolekcja adidas Climaheat oraz treningi „Góry w mieście”  to sprawdzony sposób na aktywną zimę! Nic nie powinno stać na przeszkodzie Twojej aktywności, nawet temperatura poniżej zera. W najnowszej  jesienno-zimowej kolekcji Climaheat adidas wprowadza odzież i buty z innowacyjnymi technologiami i materiałami, które pozwalają zapomnieć o uczuciu chłodu podczas treningów na świeżym powietrzu. Chcesz przetestować kolekcję? Już od 25 listopada adidas rusza w Warszawie i we Wrocławiu z cotygodniowymi, zimowymi treningami Climaheat – Góry w mieście.

Odpowiedzialny za innowacje zespół adidas Future w trakcie projektowania nowej kolekcji Climaheat wykorzystał wiodące technologie adidas, które zapewniają odpowiednią izolację, utrzymanie ciepła, zarządzanie wilgocią oraz odporność na warunki pogodowe. Dzięki kompleksowym testom w ekstremalnych warunkach komory klimatycznej laboratorium adidas Future, Climaheat pozwala sportowcom stawić czoła zimowym warunkom, zapomnieć o niskiej temperaturze i skupić się na treningu.

zapomnij-o-zimnie-z-adidas-climaheat-01

zapomnij-o-zimnie-z-adidas-climaheat-03

Jesienno-zimowa kolekcja dla kobiet i mężczyzn to przede wszystkim dopasowane polary i bluzy z kapturem zaprojektowane zarówno do biegania, jak i na trening na świeżym powietrzu oraz odporne na rozdarcia kurtki.

Inspirowana naturalnym futrem lekka izolacja jest zbudowana z wydrążonych w środku włókien, dzięki czemu pozwala zachować więcej ciepła, a jednocześnie zapewnia komfort i swobodę ruchu. Materiał ten ma również właściwości szybkoschnące, co zyskuje na znaczeniu podczas chłodnych dni. Wysokie kołnierze i kaptury wyściełane polarem zapewniają odpowiednią ochronę, kiedy temperatura zaczyna spadać. Unikalna konstrukcja komór cieplnych wokół szyi i na mankietach utrzymuje powietrze w środku, jednocześnie blokując zimne powiewy z zewnątrz oraz dostęp śniegu i lodu. Otwory na palce w mankietach uszczelniają rękawy. Boczne kieszenie na zamek pozwalają zabrać na trening klucze lub inne drobne przedmioty. Widoczność po zmroku zapewnia odblaskowe logo oraz perforowane paski.

zapomnij-o-zimnie-z-adidas-climaheat-02

zapomnij-o-zimnie-z-adidas-climaheat-04

Technologię Climaheat znajdziemy również w butach z najnowszej kolekcji: Rocket BOOST i Sonic BOOST. Cholewka w obu modelach to innowacyjne połączenie zapewniającej ciepło izolacji z wydrążonych włókien oraz wodoszczelnej i odpornej na rozdarcia tkaniny. Kołnierz HEATGUARD zatrzymuje ciepło przy stopach, powstrzymując jednocześnie dostawanie się lodu i śniegu do środka buta. Podeszwa środkowa z systemem boost™ zapewnia nieustanny zwrot energii, wzmacnia każdy krok lekką i szybką porcją energii niezależnie od panującej temperatury.

Złota medalistka olimpijska Jessica Ennis-Hill tak mówi o najnowszej kolekcji Climaheat: Każdy z nas miał taki moment, kiedy chciał wyjść na trening, ale pogoda na zewnątrz mówiła „zostań w domu”. adidas Climaheat sprawia, że wyjście na trening w chłodny, zimowy dzień staje się łatwiejsze. Jako sportowiec zawsze szukam rozwiązań, które pozwolą mi uporać się z najtrudniejszym treningiem, zapewniając ciepło i możliwość aktywności w deszczu czy śniegu. Climaheat pomaga mi osiągać moje cele.

Dla osób, które chcą przetestować najnowszą kolekcję w warunkach ekstremalnych, marka przygotowała niespodziankę. Już od 25 listopada adidas i sklep Runners Club ruszają w Warszawie i we Wrocławiu z cyklem Zimowych treningów Climaheat – „Góry w mieście”. Pod okiem doświadczonych trenerów każdy biegacz – mniej lub bardziej doświadczony – będzie miał okazję przetestować swoją kondycję i wytrzymałość.

Cel? Co tydzień inny szczyt miejski. Zaczynamy o godzinie 19:15 pod sklepem Runners Club:

Warszawa – Wołoska 22-22A

Wrocław – Czysta 2/4

Terminy treningów:

2015 r. – 25.11., 2.12., 9.12. i 16.12.

2016 r. – 13.01., 20.01., 27.01., 3.02., 10.02., 17.02., 24.02.

Uczestnictwo bezpłatne i bez zapisów.

Więcej informacji o produktach z kolekcji Climaheat znajdziesz tutaj
 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Siedzenie niebezpieczne dla kręgosłupa. Jak temu zapobiec?
Następny wpis
Beskidzka 160-ka na raty – inny wymiar górskiego biegania. Czas, który warto poczuć.
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu