fbpx
zaplanuj swoje roztrenowanie wersja minimum

Zaplanuj swoje roztrenowanie – wersja minimum

To jeden z wariantów roztrenowania. Poziom wydolności fizycznej na roztrenowaniu powinien być podtrzymany na tak zwanej bazie wyjściowej, która jest inna dla każdego człowieka. Najgorsze co może być to pozwolenie na to, aby wydolność spadła poniżej podstawowego poziomu.

Organizm nie maszyna, odpoczynek się należy!

Za oknem jesień. Oznaczać może to tylko jedno. Czas roztrenowania nieubłaganie puka do naszych drzwi. Niektórzy z utęsknieniem czekają na nie, inni z przymusu przejdą w ten biegowy letarg.

Masz pytania dotyczące tego planu? Kliknij banner i dołącz do naszej grupy na Facebooku: Bieganie – plany treningowe.

plany-treningowe-banner

Organizm nie maszyna, odpoczynek się należy!

Roztrenowanie daje ukojenie. Po wyczerpującym, długim sezonie biegacze nie tylko są znużeni psychicznie ale i zmęczeni fizycznie. Głód biegania jest przytłumiony. Cielesna i duchowa strona coraz mocniej domagają się odpoczynku.

Roztrenowanie to nic innego jak aktywny wypoczynek

Ilu biegaczy tyle sposobów na roztrenowanie. Jedni nic nie robią przez miesiąc poza zabawą telewizyjnym pilotem. Inni biegają mniej i wolniej. Ale czy słusznie? Poziom wydolności fizycznej na roztrenowaniu powinien być podtrzymany na tak zwanej bazie wyjściowej, która jest inna dla każdego człowieka. Najgorsze co może być to pozwolenie na to, aby wydolność spadła poniżej podstawowego poziomu. Przekroczenie tego pułapu wiąże się ze znacznym spadkiem możliwości biegowych, złapaniem paru kilogramów i męczarni podczas wspinaczki do własnego M ulokowanego na 4. piętrze.

Planowanie roztrenowania

Dobry biegacz to taki, który nie dopuści do kompletnej zapaści formy. Jeżeli ktoś z Was przeżył na własnej skórze „złapanie kilogramów” i spadek kondycji to doskonale wie, że lepiej jest utrzymać optymalny poziom wagi i wydolności fizycznej niż ponownie przechodzić katusze odchudzania i biegowej męczarni (wprowadzenia do biegania).

Plany treningowe na roztrenowaniu

Jako zespół TreningBiegacza.pl przygotowaliśmy dla Was pięć wariantów roztrenowania. Plany są zróżnicowane pod względem czasu trwania oraz zastosowanych akcentów biegowych i zajęć dodatkowych. Nic tylko wydrukować, przylepić na lodówce odpowiedni plan i… „lecieć z nim”.

Roztrenowanie – wersja minimum

TydzieńWtorekCzwartekSobota/Niedziela
IRozbieganie 6km + stretching 5-8 minutRozbieganie 6kmRozbieganie 6km + stretching 5-8 minut
IIRozbieganie 7kmRozbieganie 6km + stretching 5-8 minutRozbieganie 7km
IIIRozbieganie 6km + stretching 5-8 minut + rytmy 5x100m na przerwie 100m w marszuRozbieganie 6kmRozbieganie 7km + stretching 5-8 minut
IVRozbieganie 10kmRozbieganie 6kmRozbieganie 6km + stretching 5-8 minut + rytmy 5x100m na przerwie 100m w marszu
VRozbieganie 7km + stretching 5-8 minutRozbieganie 10kmRozbieganie 8km
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
hummus

Hummus dla biegacza

Następne
czy rozciaganie jest zalecane w treningu biegacza

Czy rozciąganie jest zalecane w treningu biegacza?

Powiązane artykuły

plany treningowe na 5km z dodatkowa aktywnoscia i silownia
Czytaj dalej

Plany treningowe na 5km z dodatkową aktywnością i siłownią

Plan treningowy skierowany jest do osób chcących pokonać dystans 5km, ale nie mających biegowego doświadczenia, na co dzień prowadzących siedzący, mało aktywny tryb życia. Jeżeli masz nadwagę, chcesz w sobie coś zmienić, ten plan jest dla Ciebie idealny - nie tylko wprowadzi Cię do świata biegania, ale dzięki niemu ukończysz zawody sportowe na dystansie 5km!