fbpx
zaplanuj swoje roztrenowanie aktywna kobieta

Zaplanuj swoje roztrenowanie – aktywna kobieta

To jeden z wariantów roztrenowania. Poziom wydolności fizycznej na roztrenowaniu powinien być podtrzymany na tak zwanej bazie wyjściowej, która jest inna dla każdego człowieka. Najgorsze co może być to pozwolenie na to, aby wydolność spadła poniżej podstawowego poziomu.

Organizm nie maszyna, odpoczynek się należy!

Za oknem jesień. Oznaczać może to tylko jedno. Czas roztrenowania nieubłaganie puka do naszych drzwi. Niektórzy z utęsknieniem czekają na nie, inni z przymusu przejdą w ten biegowy letarg.

Masz pytania dotyczące tego planu? Kliknij banner i dołącz do naszej grupy na Facebooku: Bieganie – plany treningowe.

plany-treningowe-banner

Organizm nie maszyna, odpoczynek się należy!

Roztrenowanie daje ukojenie. Po wyczerpującym, długim sezonie biegacze nie tylko są znużeni psychicznie ale i zmęczeni fizycznie. Głód biegania jest przytłumiony. Cielesna i duchowa strona coraz mocniej domagają się odpoczynku.

Roztrenowanie to nic innego jak aktywny wypoczynek

Ilu biegaczy tyle sposobów na roztrenowanie. Jedni nic nie robią przez miesiąc poza zabawą telewizyjnym pilotem. Inni biegają mniej i wolniej. Ale czy słusznie? Poziom wydolności fizycznej na roztrenowaniu powinien być podtrzymany na tak zwanej bazie wyjściowej, która jest inna dla każdego człowieka. Najgorsze co może być to pozwolenie na to, aby wydolność spadła poniżej podstawowego poziomu. Przekroczenie tego pułapu wiąże się ze znacznym spadkiem możliwości biegowych, złapaniem paru kilogramów i męczarni podczas wspinaczki do własnego M ulokowanego na 4. piętrze.

Planowanie roztrenowania

Dobry biegacz to taki, który nie dopuści do kompletnej zapaści formy. Jeżeli ktoś z Was przeżył na własnej skórze „złapanie kilogramów” i spadek kondycji to doskonale wie, że lepiej jest utrzymać optymalny poziom wagi i wydolności fizycznej niż ponownie przechodzić katusze odchudzania i biegowej męczarni (wprowadzenia do biegania).

Plany treningowe na roztrenowanie

Jako zespół TreningBiegacza.pl przygotowaliśmy dla Was pięć wariantów roztrenowania. Plany są zróżnicowane pod względem czasu trwania oraz zastosowanych akcentów biegowych i zajęć dodatkowych. Nic tylko wydrukować, przylepić na lodówce odpowiedni plan i… „lecieć z nim”.

Roztrenowanie – aktywna kobieta

TydzieńPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
IFitnessRozbieganie 5km + stretching 5-8 minutPilatesRozbieganie 5km
IIFitnessRozbieganie 5kmPilatesRozbieganie 5km
IIIFitnessRozbieganie 6kmPilatesRozbieganie 6km + stretching 5-8 minut
IVFitnessRozbieganie 6kmPilatesRozbieganie 6km + stretching 5-8 minut
VFitnessRozbieganie 7km + stretching 5-8 minutPilatesRozbieganie 7km
VIFitnessRozbieganie 7kmPilatesRozbieganie 7km + stretching 5-8 minut
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
zaplanuj swoje roztrenowanie ruchowa frajda

Zaplanuj swoje roztrenowanie - ruchowa frajda

Następne
zaplanuj swoje roztrenowanie wersja zawansowana

Zaplanuj swoje roztrenowanie - wersja zawansowana

Powiązane artykuły

maraton metoda skarzynskiego 3 30 czesc druga siew
Czytaj dalej

Maraton metodą Skarżyńskiego – 3:30 – część druga – SIEW

Żeby wiosną pokonać maraton w czasie poniżej 3:30 musisz oswoić swój organizm z prędkością 4:45/km na przynajmniej 14-kilometrowym odcinku. Zapewniam, że jeśli będziesz pilnym realizatorem planu biegowego, nie zaniedbasz przy tym ćwiczeń sprawnościowych (GR + GS), omijając kontuzje w ciągu kolejnych 3-4 miesięcy doprowadzisz swój organizm na poziom wydolności gwarantującej ci takie bieganie. To warunek konieczny, byś potem dał radę przebiec maraton średnim tempem 4:59/km, czyli w czasie poniżej 3:30.