Zapowiedzi imprez

Znamy trasę 19. Półmaratonu Warszawskiego

Tegoroczny 19. Półmaraton Warszawski zapowiada się rekordowo! Już ponad 12 000 uczestników potwierdziło swój udział w biegu, zbliżając się…
PMW 2

Tegoroczny 19. Półmaraton Warszawski zapowiada się rekordowo! Już ponad 12 000 uczestników potwierdziło swój udział w biegu, zbliżając się do ubiegłorocznego rekordu frekwencji i kolejnego tytułu największego półmaratonu w historii Polski! Start zaplanowany jest na 30 marca 2025 roku, a trasa,  doskonale sprawdzona w ubiegłym roku, zwiastuje szybki i sprzyjający rekordom bieg ulicami stolicy.

Sprawdzona trasa sprzyjająca rekordom

Start 19. Półmaratonu Warszawskiego, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie zlokalizowany na Moście Poniatowskiego. Pierwsze kilometry poprowadzą biegaczy Alejami Jerozolimskimi w stronę Ronda de Gaulle’a, a następnie przez Marszałkowską i Krakowskie Przedmieście. Kolejny etap trasy wiedzie przez ulice Miodową, Bonifraterską, Andersa i Mickiewicza w stronę Żoliborza, aż do Placu Wilsona. Potem biegacze skręcą w ulicę Gwiaździstą, skąd dotrą na Wybrzeże Gdyńskie. Dalej trasa wiedzie przez ulice Krajewskiego, Słomińskiego i Zakroczymską, do Mostu Gdańskiego. Po przeprawieniu się na drugą stronę Wisły, uczestnicy przemierzą Wybrzeże Helskie, a następnie ulicami Okrzei, Jagiellońską i Zamoyskiego dotrą do mety zlokalizowanej przy PGE Narodowym.

PMW 1
Znamy trasę 19. Półmaratonu Warszawskiego 18

Organizatorzy podkreślają, że trasa półmaratonu została zaprojektowana z myślą o szybkim bieganiu i znakomitych wynikach, a jednocześnie pozwala uczestnikom cieszyć się unikalnym, stołecznym klimatem i panoramą miasta.

Możliwość powrotu na trasę sprzed roku będzie dla wielu biegaczy świetną opcją na sprawdzenie swojej aktualnej formy i porównanie się rok do roku. Dla wszystkich tych, którzy z nami w 2024 roku nie biegli – to kolejna okazja do biegania i zwiedzania. I to w bardzo wygodny i sprzyjający wynikom sposób! Dość powiedzieć, że na tej trasie wywalczone zostały nowe rekordy Mistrzostw Polski w Półmaratonie i tysiące życiówek. Będą punkty kibicowania, będzie radosna oprawa – czekamy na wiosnę! Dwa mosty, długie proste i mnóstwo miejsca. Start z mostu Poniatowskiego w ubiegłym roku był wyjątkowy. Powtórzenie tego będzie przyjemnością – mówi Magda Skrocka, COO Fundacji „Maraton Warszawski”.

To może być największy półmaraton w historii Polski

Tegoroczna edycja Półmaratonu Warszawskiego od pierwszego dnia zapisów cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Liczba zarejestrowanych uczestników przekroczyła już 12 000! Oznacza to szansę na pobicie rekordu frekwencji z ubiegłego roku, wynoszącego 13,5 tys. biegaczy. Popularność biegów ulicznych rośnie z każdym miesiącem, co znajduje odzwierciedlenie w statystykach zapisów. Przypomnijmy, że 18. edycja Półmaratonu Warszawskiego była największym półmaratonem w historii kraju – czy w tym roku padnie kolejny rekord? 

PMW 3
Znamy trasę 19. Półmaratonu Warszawskiego 19

Szczególne uznanie należy się uczestnikom akcji charytatywnej #BiegamDobrze, która łączy pasję do sportu z niesieniem pomocy potrzebującym. W tegorocznej edycji półmaratonu już ponad 500 biegaczy zdecydowało się wesprzeć organizacje charytatywne. To powód do dumy, a zarazem zachęta dla kolejnych uczestników do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Cały czas można dołączyć do pomarańczowych bohaterów – zapisy na bieg ścieżką charytatywną trwają! Wystarczy założyć swoją zbiórkę i z pomocą bliskich osiągnąć kwotę minimalną – ona gwarantuje start w imprezie. W słusznej sprawie biegnie się lżej!

Ostatnia szansa na zapisy

Zapisy na 19. Półmaraton Warszawski oraz bieg towarzyszący – New Balance Bieg na Piątkę – nadal trwają! W tegorocznej edycji półmaratonu obowiązuje limit 16 250 miejsc, a liczba zapisanych uczestników przekroczyła już 12 000. Osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na start, powinny więc się pośpieszyć!

Zapisz się już teraz: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl

Wiosna startuje w Warszawie

Już teraz zarezerwuj datę 30 marca i przekonaj się na własnej skórze, że wiosna startuje w Warszawie! 

TRASA POZIOM
Znamy trasę 19. Półmaratonu Warszawskiego 20

Tradycyjnie tego samego dnia odbędzie się także New Balance Bieg Na Piątkę. Dokładna trasa tego biegu zostanie ogłoszona wkrótce.

Więcej informacji o biegu: https://polmaratonwarszawski.com/

Więcej informacji o #BiegamDobrze: https://biegamdobrze.pl/ 

PMW 4
Znamy trasę 19. Półmaratonu Warszawskiego 21

Nie zwlekaj! Wyrusz z nami w niezapomnianą podróż po Warszawie i świętuj start wiosny na mecie 19. Półmaratonu Warszawskiego!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
ASICS wprowadza nowy model GEL-TRABUCO 13
Następny wpis
Ruszają zapisy na Pho3nix Kids Półmaraton!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu