fbpx
bemowski bieg przyjazni

Z pamiętnika biegacza amatora – Przodowniczki Pracy na start! Czyli Bemowski Bieg Przyjaźni 2012

23 września, dokładnie w czwartą roczniczkę mojego biegania (nie chodzi o lata a miesiące).

23 września, dokładnie w czwartą roczniczkę mojego biegania (nie chodzi o lata a miesiące). Potwornie silny wiatr, zimno, ale słonecznie. Trudno było rozstać się z kurteczką i szalikiem ale już po kilkuset metrach stwierdziłam, że nie był to zły pomysł.

Biegłam w koszulce Przodowniczki Pracy (z zestawu startowego) i swoich własnych, nie biegowych, długich spodniach.

Przed startem obserwowałam rozgrzewających się Przodowników Pracy; ubrani w czapki, rękawiczki, legginsy i kurteczki – profesjonalną odzież biegową. Nadeszła jesień, także i ja muszę rozbudować swoją biegową szafę o cieplejsze fatałaszki. Co ważne dla początkujących – podczas samych zawodów biegacze byli porozbierani do maximum. Już bez rękawiczek, z krótkim rękawem a nawet krótkimi spodenkami. Jak najmniej na sobie, żeby biegło się wygodniej. Pewnie łatwo o przeziębienie gdy spocony zawodnik wbiega na metę ale widocznie takie ryzyko tego sportu.

Dziś biegło mi się trudno, choć trasa przyjemna i nadzwyczajnie łagodna (żadnych wzniesień, żadnych zbiegów). Zbyt szybko rozpoczęłam a nie zrobiłam porządnej rozgrzewki przed startem (wiem, wiem, mój błąd). Sił brakowało. Ale nie tylko fizycznych. Dziś byłam w koszmarnej kondycji psychicznej. Jednak udało mi się pokonać 100% trasy bez przystanków na marsz. I to mój sukces. Czas zdecydowanie lepszy niż na treningach (biegający tłum motywuje).

bemowski bieg przyjazni 1

Impreza zorganizowana na medal. Pomysł, oprawa, zestaw towarów luksusowych. Wszystko na najwyższą ocenę. Atmosfera też była cudna. Obsługa pomocna, sympatyczna i po prostu miła. Pierwszy bieg w jakim uczestniczyłam, gdzie – wydawałoby się wszyscy zawodnicy – bez napinki, uśmiechnięci, bez tej zaciętości i walki o wyniki. Czysta radość biegania.

Bieg organizowany jest cyklicznie, także z czystym sumieniem polecam przyszłoroczną edycję. Jeśli wytrwam w bieganiu, z przyjemnością kolejny raz pojawię się na linii startu tych właśnie zawodów.

Więcej o Bemowskim Biegu Przyjaźni na stronie: http://biegbemowa.pl/

Z pamiętnika biegacza amatora:

 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
sztuka trenowania czyli jak uniknac buntu organizmu

Sztuka trenowania, czyli jak uniknąć buntu organizmu

Następne
reebok realflex transition 2 0

Reebok RealFlex Transition 2.0

Powiązane artykuły

15 pzu cracovia maraton zalujcie jesli was tam nie bylo 05
Czytaj dalej

15. PZU Cracovia Maraton – żałujcie jeśli Was tam nie było

15. edycja najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, jednej z największych w Polsce, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich, zorganizowana została 15 maja 2016 roku. Po raz trzeci z rzędu, start i meta Cracovia Maraton usytuowane były na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegli obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. 15. PZU Cracovia Maraton ukończyła rekordowa liczba 5550 biegaczy z blisko 5700, którzy wystartowali.
olszewski1
Czytaj dalej

Wings for Life – bieg, w którym wygrywa każdy. Polacy zdominowali bieganie!

Nie ma chyba drugiej takiej imprezy biegowej, która przyciągnęłaby tak wielu entuzjastów tej dyscypliny. Impreza, w której tuż po otwarciu zapisów lista uczestników wypełnia się po brzegi. To nie jest zwykły bieg – tu nie biegniesz wyłącznie dla siebie. Motywacja jest podwójna – startujesz dla tych, którzy nie mogą biec. Wings For Life – charytatywny bieg, w którym serce bije za dwóch. Akcja wspiera osoby po urazie rdzenia kręgowego. Bieg, który odbywa się równocześnie w wielu krajach na całym świecie. Wyjątkowy bieg, w którym meta goni biegaczy . Bieg, w którym każdy staje się zwycięzcą, przyczyniając się do wsparcia akcji w szczytnym celu.
ii bieg po moczke i makowki
Czytaj dalej

II Bieg po moczkę i makówki

21 grudnia odbył się już „II Bieg po moczkę i makówki”. Jak pokazała frekwencja staje się on bardzo szybko obowiązkowym biegiem na koniec sezonu.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM