fbpx
Zapowiedzi imprez

Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski – przedłużona współpraca ze sponsorem tytularnym.

Rozpoczęły się zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Impreza tradycyjnie odbędzie się w ostatni weekend września – start…
MW3

Rozpoczęły się zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Impreza tradycyjnie odbędzie się w ostatni weekend września – start i meta, tak jak w ubiegłym roku, zlokalizowane będą w samym centrum Warszawy – przy Placu Defilad. Sponsorem tytularnym wydarzenia ponownie zostało Nationale-Nederlanden. Wyjątkowość tegorocznej edycji podkreśla wielki jubileusz polskiego sportu – 100. rocznica pierwszego maratonu w Polsce. Zapisz się dzisiaj, a we wrześniu pobiegnij i spełnij swoje marzenia!

Od historii do współczesności

Kiedy 2 listopada 1924 roku w Rembertowie pojawiło się ośmiu śmiałków pragnących zmierzyć się z królewskim dystansem, nikt nie podejrzewał, że 100 lat później maraton będzie cieszył się w Polsce taką popularnością, a w samej Warszawie narodzi się tradycja, która porusza całe pokolenia.  Nieprzerwanie od 1979 roku ostatni weekend września w stolicy to prawdziwe święto biegania i kibicowania. Maraton Warszawski wpisał się w krajobraz miasta, łączy kibiców, sportowców amatorów z całej Polski, ich rodziny i wyzwala emocje, których nie sposób zapomnieć.

Tegoroczny Wielki Bieg odbędzie się 29 września. Startujemy o godzinie 9:00 spod Pałacu Kultury i Nauki. Zapisy na bieg właśnie się rozpoczęły. 

fb 1200x628 MW start zapisow
Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski - przedłużona współpraca ze sponsorem tytularnym. 17

Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym

Obie tegoroczne imprezy Fundacji “Maraton Warszawski”, tak samo jak w ubiegłym roku odbędą się pod pomarańczowym parasolem marki Nationale-Nederlanden. W tym roku spotkamy się na 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim i 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim. Firma mocno angażuje się w promocję zdrowia wśród Polaków od lat.  

Nasze ponowne partnerstwo z Fundacją i występowanie jako sponsor tytularny to nie tylko kontynuacja, ale i pogłębienie naszej misji promowania zdrowego stylu życia. Każdy krok w maratonie symbolizuje nasze długofalowe zaangażowanie w zdrowie i wspieranie Polaków w dbaniu o siebie, które są dla nas najważniejsze. Pamiętajmy, że dbanie o siebie to właśnie maraton, a nie sprint – kluczowe jest tutaj myślenie długoterminowe mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektorka ds. Komunikacji Marketingowej i Marki w Nationale-Nederlanden, i dodaje: W czasie poprzednich edycji półmaratonu i maratonu z bezpłatnych badań profilaktycznych w mobilnym medbusie skorzystało 406 osób. W tym roku również planujemy działania, które przyczynią się do budowania zdrowej i aktywnej społeczności.

MW4
Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski - przedłużona współpraca ze sponsorem tytularnym. 18

2023 zachwycił organizatorów

Musimy przyznać, że 2023 rok był niezwykle udany dla Fundacji ,,Maraton Warszawski’’. Wróciliśmy z frekwencją do czasów sprzed pandemii, nawiązaliśmy i kontynuowaliśmy niezwykle owocne współprace z wieloma partnerami, w tym ze sponsorem tytularnym Nationale-Nederlanden, z którym mamy przyjemność kontynuować działania również w tym roku. Wystartowaliśmy i zakończyliśmy maraton pod Pałacem Kultury i Nauki, wzbogacając imprezę o nowy format rywalizacji pod nazwą TEAM UP! Europe. W tym roku nie zwalniamy tempa. Bieganie powróciło w wielkim stylu: na ten moment mamy ponad 6 tysięcy zapisanych na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski! We wrześniu chcemy zaskoczyć wszystkich, pokazując, w jaki sposób stulecie maratonu w Polsce może połączyć biegaczy. – mówił Marek Tronina, prezes Fundacji ,,Maraton Warszawski’’.

MW
Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski - przedłużona współpraca ze sponsorem tytularnym. 19

#BiegamDobrze – w słusznej sprawie biegnie się lżej

Imprezie, jak co roku, towarzyszyć będzie największa w Polsce biegowa akcja charytatywna –  #BiegamDobrze. Jej uczestnicy mogą wesprzeć wybraną fundację rejestrując się ścieżką #BiegamDobrze i biegnąc z intencją. Po zapisie w trybie charytatywnym rozpoczyna się zbiórka – wystarczy trenować oraz zachęcać znajomych do wsparcia „wirtualnej skarbonki”. Po zebraniu kwoty minimalnej, wynoszącej 450 złotych, do 31 sierpnia 2024 r., biegacze w prezencie otrzymają wyjątkowy, pomarańczowy numer startowy, będący znakiem rozpoznawczym Dobroczynnych Bohaterów. W słusznej sprawie biegnie się lżej!

W Nationale-Nederlanden dbamy nie tylko o zdrowie fizyczne, ale również o dobrostan społeczny. Nasze wsparcie dla akcji #BiegamDobrze jest tego najlepszym dowodem – w tym roku ponownie dołożymy dodatkowe kwoty do zbiórek, które zgromadzą największe sumy.  Dzięki tej inicjatywie zawodnicy  mają możliwość wspierania ważnych celów charytatywnych, co wzbogaca doświadczenie uczestnictwa w biegach. Ponadto, nasi pracownicy z entuzjazmem biorą udział w wolontariacie podczas półmaratonu i maratonu, co także podkreśla nasze zaangażowanie w działania społeczne.  Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ważnych wydarzeń, które przynoszą realną zmianę i inspirują do działania na rzecz innych dodaje Marta Pokutycka-Mądrala, Rzeczniczka prasowa i Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej w Nationale-Nederlanden.

Więcej o akcji #BiegamDobrze: https://maratonwarszawski.com/biegamdobrze/  i na stronie https://biegamdobrze.pl 

MW2
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl www.nnmaratonwarszawski.com

Zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Ten rok to stulecie maratonu w Polsce –  wyjątkowa rocznica! To szansa, by sięgnąć po biegowe marzenia. Na starcie biegu spotkają się weterani oraz debiutanci, zawodowcy i amatorzy, a na trasie kibicować będą im bliscy i mieszkańcy Warszawy. 

Zapisy na bieg są dostępne od dziś na stronie: rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. Strona WWW biegu: https://nnmaratonwarszawski.com

Termin 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego: 29 września 2024

Start: godz. 9:00 

Opłata startowa: 200 zł w pierwszej turze zapisów

Start w ramach #BiegamDobrze: zebranie kwoty minimalnej 450 zł do 31 sierpnia 2024

Rejestracja: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl

***

Kontakt dla mediów:

Fundacja „Maraton Warszawski”, Magda Skrocka, +48 510 281 438, [email protected]

Partner of Promotion, Konrad Toporowicz,+48 22 858 74 58 wew. 52, [email protected]

Nationale-Nederlanden, Marta Pokutycka-Mądrala, + 48 607 629 812, [email protected]

K+PR, Rafał Buława, +48 601 966 922, [email protected]

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
NOWY ROK, NOWY JA — kilka ciekawostek o postanowieniach noworocznych
Następny wpis
Bieganie zimą — jak bezpiecznie i skutecznie trenować w prawdziwie zimowych warunkach?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu