Wtórpol Półmaraton nad malowniczym Zalewem Rejowskim – nie może Was tam zabraknąć!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

W przedostatni weekend sierpnia zapraszamy serdecznie biegaczy wraz z bliskimi na niezapomniane chwile nad Zalew Rejowski w okolicach Skarżyska Kamiennej! Dnia 20 sierpnia wystartuje siedemnasta edycja Półmaratonu Wtórpol. Nowością będzie także start na krótszym dystansie. 

To ukłon w kierunku tych dla których dystans nieco ponad 21 kilometrów jest jeszcze zbyt dużym wyzwaniem. Jako bieg towarzyszący po raz pierwszy wystartuje Dycha Wtórpol, czyli bieg na 10 kilometrów. W ramach biegów zostaną także zorganizowane Mistrzostwa Par Małżeńskich na obu dystansach! Liczyć się będzie uzyskany łączny czas przez każdą z par. Dlatego zapraszamy serdecznie biegające małżeństwa, a będzie o co walczyć. Jedną z nagród będzie ufundowany przez sponsora atrakcyjny weekendowy wyjazd dla wygranych par w półmaratonie, jak i na krótszym dystansie.

wtorpol-01

Start i meta biegów zlokalizowane będą na malowniczych terenach zalewu, zaś trasa prowadzić będzie między innymi wzdłuż lasów Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego i trasy E-7 w stronę Suchedniowa. Trasa posiada atest PZLA. Biegacze pokonywać będą dwie pętle po nieco ponad 10 kilometrów.

wtorpol-02

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Biegowe miasteczko zlokalizowane zostanie w Ośrodku Wypoczynkowym Rejów, który udostępni część swojej infrastruktury biegaczom, ich rodzinom i kibicom, których oczywiście nie może zabraknąć. Do dyspozycji bez dodatkowych opłat będzie między innymi basen ze zjeżdżalnią, z której zapewne skorzystają nie tylko najmłodsi. Organizator zapowiada szereg atrakcji, jak choćby strefę regeneracji, poczęstunek na ciepło przygotowany przez restaurację „Myśliwska” z Rejowa, owoce, słodkości od cukierni „Lazur” i wiele innych.

W poprzednich edycjach udział brało ok. 500-600 biegaczy. Rekord trasy to 1.03.15 z 2014 roku uzyskany przez Roberta Wambula Mibitihi z Kenii. W imprezie brali udział zawodnicy z wielu krajów m.in. Kenii, Etiopii, Bułgarii, Węgier, Hiszpanii i Ukrainy oraz najlepsi biegacze z Polski, jak choćby Arkadiusz Gardzielewski Arkadiusz Osman, Artur Kozłowski, Paweł Ochal, Edyta Lewandowska, czy Wioletta Uryga.

wtorpol-polmaraton-nad-malowniczym-zalewem-rejowskim-nie-moze-was-tam-zabraknac-05

W poprzednich edycjach bieg zaszczyciły swoją obecnością także znane osobistości świata sportu między innymi medaliści olimpijscy i wielcy sportowcy: Jacek Wszoła, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Zofia Klepacka, Zbigniew Bródka, Andrzej Supron, Szymon Kołecki, Krzysztof Kosedowski, Roman Kosecki. Częstym gościem był wspaniały komentator ś.p Bogdan Tomaszewski.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta m. Skarżysko-Kamienna Konrada Koninga, a głównym sponsorem jest Leszek Wojteczek prezes firmy Wtórpol. 

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś. Możesz tego dokonać TUTAJ

Aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami zapraszamy do śledzenia fanpage na Facebook.

Przypomnijmy, jak wyglądała XV edycja; Zapraszamy na FILM

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę