fbpx
Zapowiedzi imprez

Niemal tysiąc osób pobiegnie jako pomarańczowi bohaterowie

Możesz do nich dołączyć! Pobiegnij w szlachetnym celu ulicami stolicy w ostatni weekend września  Zapoczątkowana dziesięć lat temu…
46 maraton warszawski 1

Możesz do nich dołączyć! Pobiegnij w szlachetnym celu ulicami stolicy w ostatni weekend września 

Zapoczątkowana dziesięć lat temu roku przez Fundację „Maraton Warszawski” akcja #BiegamDobrze jest dziś największym charytatywnym, cyklicznym, biegowym wydarzeniem w Polsce. Nic dziwnego – wspieranie szczytnego celu oraz dodatkowa motywacja podczas biegu to niezwykle ważne aspekty. 

Od początku inicjatywy wzięło w niej udział ponad 10 tysięcy osób, zbierając łącznie powyżej 8 milionów złotych na rzecz organizacji charytatywnych. Punkt kulminacyjny akcji już w ostatni weekend września w stolicy, podczas dwóch wielkich biegów. Nie zwlekaj dłużej – czas na zebranie kwoty minimalnej trwa do końca sierpnia!

46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

#BiegamDobrze, czyli podwójny i szlachetny wymiar rywalizacji

Dzięki największej w kraju biegowej akcji charytatywnej – akcji #BiegamDobrze możliwe jest realizowanie dobroczynnych inicjatyw. To wszystko w ramach inicjatywy charytatywnej biegaczy i działalności takich fundacji jak na przykład Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Synapsis czy Polska Akcja Humanitarna. Wynik finansowy zbiórek oraz przyszła – konkretna i mierzalna pomoc już dziś robią ogromne wrażenie. Jak podkreślają jednak organizatorzy najlepsze dopiero przed nami, ponieważ akcja rośnie, a pomaganie przez bieganie staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. 

46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

– Biegowe akcje charytatywne cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Jesteśmy dumni, że z roku na rok rośnie zainteresowanie podobnymi wydarzeniami również w Polsce. Te akcje angażują wszystkich – zarówno biegaczy, jak i osoby, które nie mogą uczestniczyć bezpośrednio. Ci, którzy nie biorą udziału w biegu, mają możliwość wsparcia uczestników poprzez wpłaty na wybrany cel charytatywny. Biegacze natomiast biegną nie tylko dla siebie, ale także dla organizacji pomocowej, którą wspierają swoim wysiłkiem. Dzięki akcji #BiegamDobrze mają poczucie spełnionej misji, dodatkowej wartości płynącej z trening i startu. To wyjątkowa inicjatywa, która jednoczy ludzi, wspiera szczytne cele i niesie wiele radości – mówi Magda Skrocka, COO w Fundacji „Maraton Warszawski”.

Dołącz do wyjątkowej społeczności i wesprzyj organizację charytatywną, która jest Ci bliska

Najbliższa okazja, żeby pomóc najbardziej potrzebującym nadarza się już teraz! Jeśli ktokolwiek szuka dodatkowej motywacji do wzięcia udziału w 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim lub Nice To Fit You Warszawskiej Dysze, które odbędą się w ostatni weekend września w stolicy, to akcja #BiegamDobrze jest właśnie dla niego! 

Do tej pory na oba wrześniowe biegi charytatywną ścieżką zapisało się już niemal tysiąc osób. Co należy zrobić, aby do nich dołączyć? Wystarczy zarejestrować się do biegu na wybranym dystansie poprzez ścieżkę charytatywną. Należy wybrać jedną z kilku zaangażowanych organizacji dobroczynnych i założyć wirtualną zbiórkę, zachęcając swoich bliskich i znajomych do wpłat na ważny dla Ciebie cel. Po zebraniu kwoty minimalnej określonej w regulaminie biegacz otrzymuje pakiet startowy. Twój numer będzie wyjątkowy – pobiegniesz z wyróżniającym się, pomarańczowym numerem startowym! Dodatkowo, czekają na Ciebie również niespodzianki od wybranej fundacji charytatywnej i strefa masażu po biegu.

46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Zawalcz o dodatkową nagrodę!

Wirtualna zbiórka nie kończy się po uzbieraniu kwoty minimalnej – trwa dalej! Im bliżej biegu, tym motywacja do wpłat wyższa. Uczestnicy prześcigają się w pomysłach na kreatywne i zabawne sposoby promowania swoich zbiórek i zachęcanie do wpłat. Zasilać zbiórkę można również samodzielnie. Uzbierane środki zostaną przekazane wspieranej przez Ciebie fundacji charytatywnej. Co więcej, jak co roku sponsor tytularny biegu na królewskim dystansie – Nationale-Nederlanden nagrodzi najwyższe zbiórki. Warto powalczyć więc o dodatkowy finansowy boost!

– Już po raz trzeci angażujemy się w akcję #BiegamDobrze, co sprawia nam wiele radości i satysfakcji. Kolejny raz jako Nationale-Nederlanden przekażemy trzem największym zbiórkom na dystansie maratonu odpowiednio kwoty 5, 10 i 15 tysięcy złotych. Cieszymy się, że możemy nieść pomoc finansową organizacjom charytatywnym, które każdego dnia otaczają opieką i wsparciem potrzebujących. Promujemy tym samym bezinteresowną pomoc, ale też dopingujemy maratończyków, którzy podjęli trud przebiegnięcia ponad 40 km – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej oraz rzeczniczka prasowa w Nationale-Nederlanden. 

Nie zwlekaj, czasu pozostało niewiele!

Zapisy do udziału we wrześniowych biegach – 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim i Nice To Fit You Warszawskiej Dysze trwają! Wejdź na stronę rejestracji: rejestracja.maratonwarszawski.com i wybierz ścieżkę charytatywną. Pamiętaj – czas na uzbieranie kwoty minimalnej trwa do końca sierpnia! 

46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Lista wszystkich organizacji charytatywnych, które można wesprzeć w ramach akcji #BiegamDobrze dostępna jest pod adresem: https://biegamdobrze.pl

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
17. PKO Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy!
Następny wpis
Chudy Wawrzyniec już w weekend
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu