Test Reebok Z TR – drapieżny but z kosmicznym wyglądem

Czym jest dla Ciebie wolność? Każdy ma swoją definicję wolności, dla mnie stopa w bucie Reeboka czuła się wolna. Dzięki licznym nacięciom podeszwy dosłownie czułem każdy fragment podłoża, but dobrze sprawdzał się na asfalcie i podczas walki na śmierć i życie w biegu dookoła Zoo – tu przeczytasz relację. Producent wykorzystał moje ulubione rozwiązanie – zamiast typowego języka znajdziemy „skarpetę”, która lepiej dopasowuje but do stopy, dzięki temu nawet jak biegamy w deszczu, nie uciekają ze stopy i dodatkowo język nam nie zrobi psikusa i nie zjedzie na bok buta jak w korkach piłkarskich.

Buty zaliczyłbym do biegania naturalnego/minimalistycznego, ale pamiętajcie, że nie każdy może sobie pozwolić na taki model obuwia! Wszystko zależy od naszej biegowej techniki lub wagi.

test-reebok-z-tr-drapiezny-but-z-kosmicznym-wygladem-2

Nie będę ukrywał, że na co dzień zakładam je, gdy pieszo przemierzam miasto. Lubię dobrze wyglądać, a w te buty wyglądają naprawdę bardzo dobrze!

„Niezwykle lekki i elastyczny model wzorowany na oponach rajdowych klasy Z. Niski profil podeszwy pozwala na dynamiczny bieg. Bezszwowa cholewka doskonale trzyma stopę oraz w odpowiednim stopniu wentyluje wnętrze buta. Unikalna konstrukcja podeszwy gwarantuje bardzo dobrą trakcję. Liczne nacięcia powodują wysoką elastyczność oraz rozszerzalność, gwarantując tym samym jak największą powierzchnię kontaktu z podłożem. Tam, gdzie wymagana jest wyjątkowa trwałość, umieszczono gumę odporną na ścieranie. Model idealny do miejskich treningów.”  – tak o produkcie pisze producent.

Ale jak każdy but i ten ma swoje wady i zalety

Zalety

 1. Cena poniżej 300 zł.
 2. Bardzo wygodne, zadowolą najwybredniejszą stopę.
 3. Przepiękny wygląd.
 4. Siatka obuwia zabezpieczona powłoką gumowej siateczki, buty pozbawione słabych miejsc, w których się dziurawią.
 5. Skarpeta zamiast typowego języka.
 6. Elastyczna i trwała podeszwa zapewniająca niesamowite czucie podłoża.
 7. Sportowa kolorystyka (żółty od zawsze był kolorem wyścigowym).
 8. Wszechstronny but nadaje się do biegania po asfalcie, leśnych ścieżkach i do chodzenia na spacery.
 9. Nawet po długotrwałym użytkowaniu brak przykrego zapachu.
 10. Przewiewna konstrukcja nie pozwala spocić się stopie.

Wady:

 1. Cztery nacięcia wentylacyjne na spodzie podeszwy – moim zdaniem niepotrzebne, bo but rewelacyjnie sprawdza się w upałach ( bardzo przewiewny), a gdy popada i biegniemy po mokrej nawierzchni przez owe otwory woda dostaje się do buta.