fbpx
Buty do biegania

Test Reebok Z TR – drapieżny but z kosmicznym wyglądem

Czym jest dla Ciebie wolność? Każdy ma swoją definicję wolności, dla mnie stopa w bucie Reeboka czuła się wolna.
test reebok z tr drapiezny but z kosmicznym wygladem

Czym jest dla Ciebie wolność? Każdy ma swoją definicję wolności, dla mnie stopa w bucie Reeboka czuła się wolna. Dzięki licznym nacięciom podeszwy dosłownie czułem każdy fragment podłoża, but dobrze sprawdzał się na asfalcie i podczas walki na śmierć i życie w biegu dookoła Zoo – tu przeczytasz relację. Producent wykorzystał moje ulubione rozwiązanie – zamiast typowego języka znajdziemy “skarpetę”, która lepiej dopasowuje but do stopy, dzięki temu nawet jak biegamy w deszczu, nie uciekają ze stopy i dodatkowo język nam nie zrobi psikusa i nie zjedzie na bok buta jak w korkach piłkarskich.

Buty zaliczyłbym do biegania naturalnego/minimalistycznego, ale pamiętajcie, że nie każdy może sobie pozwolić na taki model obuwia! Wszystko zależy od naszej biegowej techniki lub wagi.

test-reebok-z-tr-drapiezny-but-z-kosmicznym-wygladem-2

Nie będę ukrywał, że na co dzień zakładam je, gdy pieszo przemierzam miasto. Lubię dobrze wyglądać, a w te buty wyglądają naprawdę bardzo dobrze!

“Niezwykle lekki i elastyczny model wzorowany na oponach rajdowych klasy Z. Niski profil podeszwy pozwala na dynamiczny bieg. Bezszwowa cholewka doskonale trzyma stopę oraz w odpowiednim stopniu wentyluje wnętrze buta. Unikalna konstrukcja podeszwy gwarantuje bardzo dobrą trakcję. Liczne nacięcia powodują wysoką elastyczność oraz rozszerzalność, gwarantując tym samym jak największą powierzchnię kontaktu z podłożem. Tam, gdzie wymagana jest wyjątkowa trwałość, umieszczono gumę odporną na ścieranie. Model idealny do miejskich treningów.”  – tak o produkcie pisze producent.

Ale jak każdy but i ten ma swoje wady i zalety

Zalety

  1. Cena poniżej 300 zł.
  2. Bardzo wygodne, zadowolą najwybredniejszą stopę.
  3. Przepiękny wygląd.
  4. Siatka obuwia zabezpieczona powłoką gumowej siateczki, buty pozbawione słabych miejsc, w których się dziurawią.
  5. Skarpeta zamiast typowego języka.
  6. Elastyczna i trwała podeszwa zapewniająca niesamowite czucie podłoża.
  7. Sportowa kolorystyka (żółty od zawsze był kolorem wyścigowym).
  8. Wszechstronny but nadaje się do biegania po asfalcie, leśnych ścieżkach i do chodzenia na spacery.
  9. Nawet po długotrwałym użytkowaniu brak przykrego zapachu.
  10. Przewiewna konstrukcja nie pozwala spocić się stopie.

Wady:

  1. Cztery nacięcia wentylacyjne na spodzie podeszwy – moim zdaniem niepotrzebne, bo but rewelacyjnie sprawdza się w upałach ( bardzo przewiewny), a gdy popada i biegniemy po mokrej nawierzchni przez owe otwory woda dostaje się do buta.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Relacja z pierwszego bieg dookoła gdańskiego Zoo
Następny wpis
ASICS Outrun the Sun – wyścig najlepszych biegaczy świata ze Słońcem za nami!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu