fbpx
sprawdz jakim typem biegacza jestes i na ktore cechy obuwia powinienes zwrocic szczegolna uwage przeglad butow asics 21

Wielki przegląd wiosennej kolekcji obuwia biegowego Asics!

Każdy biegacz jest inny, a przyczyn tego stwierdzenia można upatrywać się w odmiennych cechach budowy ciała, rozmaitych technikach biegu i poziomach wytrenowania, a także różnych celach, zarówno pod kątem pokonywanych dystansów czy udziału w zawodach. Wszystko to powinno mieć swoje odbicie w doborze właściwego obuwia sportowego. Co ważne, powinno ono spełniać szereg kryteriów, aby aktywność fizyczna przebiegała w sposób bezpieczny dla układu ruchu i po prostu sprawiała satysfakcję.

Każdy biegacz jest inny, a przyczyn tego stwierdzenia można upatrywać się w odmiennych cechach budowy ciała, rozmaitych technikach biegu i poziomach wytrenowania, a także różnych celach, zarówno pod kątem pokonywanych dystansów czy udziału w zawodach. Wszystko to powinno mieć swoje odbicie w doborze właściwego obuwia sportowego. Co ważne, powinno ono spełniać szereg kryteriów, aby aktywność fizyczna przebiegała w sposób bezpieczny dla układu ruchu i po prostu sprawiała satysfakcję.

Już na samym początku warto zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych punktów. Odpowiedź na postawione sobie pytania może pomóc i stać się ściągą, która ułatwi dobór butów do swoich indywidualnych potrzeb.

 1. Przeznaczenie –  ma to być but dla amatora na poziomie początkującym, średniozaawansowanym czy dla zawodowca/ z przeznaczeniem treningowym czy na zawody?
 2. Warunki – ma to być but miejski czy terenowy/ do pokonywania długich czy krótkich dystansów/ wolny czy dynamiczny?
 3. Przestrzeń w bucie – ustal charakter swojej stopy: wąska-szeroka, neutralna-supinująca-pronująca/ potrzebujesz większy czy mniejszy spadek pomiędzy wysokością pięta-palce (drop)?
 4. Dopasowanie – czujesz się komfortowo w szerszych – z większą przestrzenią dla palców, czy dopasowanych? Zaobserwuj, jak pracuje stopa w bucie.
 5. Amortyzacja – potrzebujesz wsparcie czy jest ono zbędne?
 6. Stabilizacja – potrzebujesz specyficznej konstrukcji podeszwy, która koryguje właściwości kroku?
 7. Inne – możesz zwrócić uwagę na oddychalność, wkładkę, system sznurowania, wygląd czy wagę buta, nieprzemakalność, jeśli ma to być but na trudne warunki atmosferyczne.

Na potrzeby tego artykułu, korzystając z uprzejmości Firmy ASICS, postaramy się przedstawić Wam kilka modeli butów biegowych. Ich testerami było pięciu biegaczy, z różnym bagażem sportowych doświadczeń, na innym etapie wytrenowania, realizujących odmienne plany treningowe i co oczywiste, przedstawiających różne typy sylwetki.

 1. Atleta
 2. Pronator
 3. Biegacz początkujący
 4. Ścigacz – długodystansowiec
 5. Sprinter – krótkodystansowiec

ATLETA

Osoba atletyczna charakteryzuje się dobrze rozwiniętym kośćcem mięśni, rozbudowaną klatką piersiową czy silnymi nogami. Nie rzadko posiada wyższą wagę. W naszym opisie będzie to zatem biegacz o mocnej i większej budowie ciała, który znajduje się na początkowym lub średniozaawansowanym poziomie wytrenowania.

W tym przypadku zaproponujemy mu model GEL-NIMBUS 21. Dlaczego? W pierwszej kolejności będzie to solidna konstrukcja buta, system amortyzacji oraz mocno obudowana pięta.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-11

Cel

Przeznaczony dla osób biegających dużo i długo po dobrze utwardzonych nawierzchniach, niezależnie od tego czy wybierają trening, czy zawody. Dzięki doskonałej amortyzacji nadaje się również dla zawodników o większej wadze. Należy jednak mieć na uwadze, że z powodów konstrukcyjnych trudno będzie w nich rozwinąć i utrzymać zawrotne prędkości. Na krótsze i bardziej intensywne treningi ASICS poleca inne modele. GEL-NIMBUS 21 pozwala jednak realizować swoje cele wszystkim biegaczom, którzy pragną poskromić długie dystanse, zgodnie z hasłem „WIN THE LONG RUN”.

But nastawiony jest na zadaniowość. Charakteryzuje go przede wszystkim funkcjonalność. Posiada umiarkowanie agresywny bieżnik, który sprawdza się nie tylko w dedykowanych mu warunkach miejskich. Oczywiście swoją rolę doskonale wypełnia na utwardzonych nawierzchniach, takich jak: asfaltowe ulice, kostki brukowe czy chodniki, ale testowany w terenie, na ścieżkach polnych, leśnych, szutrowych, a nawet stadionie lekkoatletycznym czy bieżni mechanicznej – również zdaje egzamin. Można pokusić się zatem o stwierdzenie, że ma szerokie spektrum wykorzystania, zachowując przy tym przyjemność i satysfakcję z treningu w każdych warunkach. Zrozumiałe jest jednak, dlaczego but tak mocno amortyzowany swoje przeznaczenie wypełnia bardziej na asfalcie, aniżeli w lesie.

Technologiczna magia amortyzacji

ASICS zastosował tu dwie technologie mające na celu zwiększyć komfort biegacza – FlyteFoam Propel i FlyteFoam Lyte stanowią o oryginalności podeszwy i to one zapewniają trwałość, komfort, sprężystość i maksymalną amortyzację potrzebną atletom. W męskiej wersji but charakteryzuje się dropem 10 mm, w damskiej – 13 mm. Zgodnie z tym parametrem GEL-NIMBUS 21 jest zaprojektowany do przetaczania stopy z pięty na palce, dlatego to właśnie pięta jest szczególnie amortyzowana. Tam producent dodatkowo umieścił tworzywo GEL pomiędzy dwoma warstwami pianki FlyteFoam.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-10

Co w środku piszczy?

Buty dają poczucie niesamowitego komfortu podczas biegu. Stopa jest zewsząd otulona miękką gąbką. Dobrze wyprofilowany zapiętek doskonale trzyma i stabilizuje piętę. Jednocześnie palce mają dla siebie wystarczająco przestrzeni. Cała stopa pracuje razem z butem, a nie przeciwko niemu. Cholewka jest dodatkowo wzmocniona, wykonana z dwuwarstwowej siateczki i zakończona bez zbędnych szwów. Dodatkowo dzięki tej przewiewnej siatce, stopy mają szansę oddychać podczas pracy. System sznurowania jest tradycyjny, a język proporcjonalny do całości buta.

Jak w całej kolekcji Innovation In Motion – wiodącymi kolorami buta są czerń, dynamiczna czerwień oraz złoto.

Dla kogo?

Zdecydowanie dla biegacza, który ma już za sobą pierwsze lekcje biegania i regularnie korzysta z aktywności fizycznej, jednak startuje na dystansach nie krótszych niż 10km. GEL-NIMBUS 21 lubi duży kilometraż i jest doskonałym kompanem przygotowań do dłuższych biegów. Wydaje się być strzałem w dziesiątkę dla osób o większej, silniejszej i mocniejszej budowie ciała.

PRONATOR

Pronator – biegacz z charakterystycznym typem płaskiej stopy, która odbija się na ziemi szerokim śladem. Biega on na wewnętrznej jej krawędzi, przy czym kostka w trakcie stawiania stopy przechyla się ku środkowi. Taka sytuacja wymaga wzmocnienia odpowiednią konstrukcją buta, tak aby obie strony ciała pracowały równomiernie. Ma to zapobiec przeciążeniom stawów i w konsekwencji kontuzjom.

Seria ASICS GT 2000 od dawna zrzesza sobie grono biegaczy, szczególnie tych, którzy od butów biegowych oczekują stabilności i amortyzacji. Polecanym jest tu model GT-2000 7.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-08

Cel

Stopa pronująca wymaga odpowiedniej oprawy, jednak należy dać jej również szansę na próbę samodzielnej stabilizacji i pracę mięśni. Idealnym rozwiązaniem zdaje się naprzemienne korzystanie z obuwia neutralnego wraz ze specjalistycznym. Tutaj z pomocą przychodzi dość lekki jak na taką sytuację GT-2000 7, doskonały na dłuższe i cięższe treningi, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. W tym modelu ulepszono system wsparcia dla stabilności w całej sekwencji ruchów. Bezszwowa i dobrze dopasowana cholewka z siatki żakardowej i z minimalistycznymi nakładkami bardzo dobrze trzyma stopę i pozwala na stabilne lądowanie, również stopy z tendencją do pronacji i odchyleń. But jest niezawodnie bezpieczny w pięcie i śródstopiu, podczas gdy czoło i rozciągliwa cholewka dają trochę dodatkowego miejsca na palce. Otwory wentylacyjne w części przedniej pozwalają na przepływ powietrza, które subtelnie chłodzi stopy.

Nie bez znaczenia jest również stylowy wygląd, o charakterze sportowo-eleganckim. Zwężona podeszwa nadaje butom delikatniejszego wyglądu. Poza tym model GT-2000 7 urzeka zaskakującą jak dla ASICS’a kolorystyką.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-09

Amortyzacja

Oprócz amortyzacji GEL w podeszwie środkowej w ASICS GT 2000 7 zastosowano dwa rodzaje lekkiej pianki – FlyteFoam Lyte i Speva Foam. Absorbują one uderzenia i zapewniają zwiększoną sprężystość. Amortyzację zwiększa również miękka wkładka EVA i jej platforma odprowadzająca wilgoć, aby stopy były chłodne, suche i zdrowe.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-07

Dla Kogo?

Zdecydowanie dla osób szukających odpowiedniej amortyzacji i stabilności umożliwiającej kontrolę i drobne korekty w cyklu kroku. Stworzone z myślą bliższą długodystansowców i „WIN THE LONG RUN”, gdyż nie zachęcają do rozwinięcia ponadprzeciętnej prędkości. GT 2000 7 lubią treningi i starty w biegach +10km.

BIEGACZ POCZĄTKUJĄCY

Biegacz początkujący – Istnieje kilka cech obuwia, na które powinna zwrócić uwagę osoba rozpoczynająca swoją przygodę ze sportem. Po pierwsze komfort, po drugie komfort, po trzecie komfort. Nie ma co ukrywać, że odpowiednia odzież idealnie współpracująca z ciałem wraz z bardzo dobrze dobranym obuwiem są początkami sukcesu i motywacją do kontynuacji treningów. W tym przypadku warto pochylić się nad klasyką gatunku i literą A biegowego abecadła ASICS. Model GEL-PULSE 10 jest doskonałym nauczycielem dla amatora, do tego w atrakcyjnej cenie. Można powiedzieć, że to klasa ekonomiczna, jednak wyposażona we wszystkie “ASICS-owe” technologie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że na starcie ciężko określić swoje preferencje, ocenić budowę stopy, zwrócić uwagę na niuanse w budowie buta – na razie są one zagadką. Dlatego bardzo często proponowaną opcją jest model dedykowany stopie neutralnej, charakteryzujący się dobrą amortyzacją, stabilizacją oraz trzymaniem stopy. GEL-PULSE 10 w tym przypadku jest gotowym rozwiązaniem.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-15

Cel

Idealny na kilku-/kilkunasto- kilometrowe trasy. Przeznaczony na twardą nawierzchnię: asfalt, chodnik, szutry. Nie jest to typowa terenówka, ponieważ jego bieżnik jest umiarkowanie agresywny, jednak sprawdzi się również w parku czy czystym lesie, podczas biegów w wolnym tempie. Zastosowano tu system NEUTRAL GUIDANCE TRUSSTIC, który pomaga przekształcić energię kontaktu z podłożem w ruch odpychający. Przez środek podeszwy poprowadzono charakterystyczną dla ASICS’a linię GUIDANCELINE. Dostosowuje się do ona do zmieniających się punktów nacisku oraz do każdego ruchu, prowadząc stopę wzdłuż naturalnej krzywej od momentu pierwszego jej uderzenia, aż do oderwania palców od podłoża.

Testowany but, z racji przeznaczenia do mniej wymagających treningów, charakteryzuje się prostą, aczkolwiek solidną i dość ciężkawą konstrukcją, co ma swoje odbicie w wadze. Jest ona sztywna i twarda, jednak podczas niskiej intensywności biegu nie jest to wadą. Należy mieć jedynie świadomość, że nie zazna się w nim dynamiki czy sprężystości i nie poczuje się sprinterskiego przyspieszenia. Takie wyjście zdaje się być przemyślanym. Warto, aby osoby bez przeszłości sportowej swoją przygodę z bieganiem rozpoczynały stopniowo i powoli budowały wytrzymałość czy wydolność biegową. GEL-PULSE 10 skutecznie je wyhamuje i zaproponuje mądre, bo stopniowe zdobywanie szczebli wytrenowania.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-14

Co daje w zamian?

Płynne przetaczanie stopy i świetną wentylację. Nie bez znaczenia jest również nowoczesny design z oryginalną paletą barw (czerwona podeszwa, czarna cholewka i złoty odblask). Nadają one dynamiczny, energetyczny i wyjątkowy charakter, a zarazem sprawiają, że GEL-PULSE 10 może być postrzegany bardziej jako lifestylowy niż biegowy.

Słowo o amortyzacji

But zapewnia dobrą amortyzację i dobrze absorbuje uderzenia, co ma wielkie znaczenie dla osób uczących się rutyny sportowej. Technologia FLUIDRIDE 2.0, zastosowany żel, dwuwarstwowa struktura podeszwy środkowej z warstwą EVA i wkładka SpevaFoam przyczyniają się do pochłaniania wstrząsów w stopniu wysokim. W czasie umiarkowanego, lekkiego i luźego biegu, na śródstopiu wyraźnie wyczuwalne są żelowe poduszki absorbujące siłę uderzenia przy lądowaniu i redukujące siłę odbicia w trakcie ruchu do przodu.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-16

Stabilizacja i dopasowanie do stopy

GEL-PULSE 10 zapewnia bardzo dobrą stabilizację i świetnie trzymanie stopy, z dużym naciskiem na okolicę kostki. Oferuje łagodne lądowanie, zapobiega niepożądanym ruchom bocznym i skręceniom. Bezszwowa i bardzo dobrze dopasowana cholewka pracuje razem ze stopą. Zapiętek jest relatywnie sztywny, ale wydaje się być elastyczny i bardziej przyjazny dla ścięgna Achillesa. Nie ociera, a pięta jest tu idealnie wpasowana. Ta sama sytuacja dotyczy stosunkowo sporego miejsca na palce, które nie są ściśnięte i mogą swobodnie pracować. Jest to duży ukłon dla osób z szerszą stopą.

Dla Kogo?

Zdecydowanie dla biegacza początkującego, trenującego 2 – 3 razy w tygodniu na dystansach maksimum do 10 km, poznającego biegowe abecadło i swoje biegowe preferencje oraz indywidualne subiektywne biegowe czucie. Dla osoby odkrywającej siebie w biegowym świecie. ASICS GEL – PULSE 10 na początek daje nam stabilizację, a na jej fundamencie mamy możliwość zbierania dalszych doświadczeń. Jest to punkt wyjściowy do rozważań i autorefleksji apropos tego czego potrzebujemy i czego oczekujemy od biegowego obuwia.

ŚCIGACZ

Długodystansowiec regularnie pokonujący dystanse powyżej 10 kilometrów, specjalizujący się w półmaratonach i maratonach. Ścigacz to w naszym rozumieniu biegacz średniozaawansowany lub zaawansowany. W tym przypadku odpowiednio dobrane obuwie powinno być jak druga skóra, ponieważ wspólny czas spędzony na treningu czy zawodach wymaga pełnej wygody i wzajemnego zaufania. Tutaj nie ma miejsca na błędy, dlatego warto przyjrzeć się modelowi DYNAFLYTE 3. Zapewnia on optymalne połączenie dynamiki z solidną dawką amortyzacji. Bezszfowa i bardzo dobrze dopasowana cholewka pracuje razem ze stopą, a odpowiednia wentylacja sprawia, że intensywne kilometraże pokona się bez otarć, odcisków czy schodzących paznokci. Trenując 4-5 razy w tygodniu ma to niebagatelne znaczenie.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-04

Wysoki komfort dzięki bardzo dobrze dopasowanej i elastycznej cholewce sprawiają, że but ten szybko może się stać ulubieńcem na półce przygotowującej do koronnego dystansu pod hasłem „WIN THE LONG RUN”. Elementem, który go wyróżnia jest budowa zapiętka. Został on nieco podniesiony i wyposażony w miękką poduszkę. Co istotne, nie jest on też usztywniony, co znacznie podnosi komfort szczególnie długich i wyczerpujących biegów, gdzie każdy element ma znaczenie, a drobny mankament może popsuć trening, lub co najgorsze sam start.

Oprócz technologicznych aspektów warto tu także zwrócić uwagę na design. Dwuwarstwowa tkanina w dobrze ze sobą współgrających kolorach: klasycznej czerni oraz ognistej czerwieni wraz ze złotymi odblaskowymi elementami oddaje charakter buta i od samego początku wiadomo, z czym ma się do czynienia.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-03

Sekret tkwi w podeszwie

DYNAFLYTE 3 nie ustoją w miejscu. Unikalna strefowa konstrukcja podeszwy i jej łódkowaty kształt wymuszają wręcz przeniesienie ciężkości na przodostopie, co daje do zrozumienia, że o leniwym weekendowym joggingu nie ma tu mowy. Ten but stworzony jest do biegów w wyższych tempach, wiec jeśli stawiasz sobie ambitne cele Asics Dynaflyte 3 będzie bardzo dobrym wyborem. Całości dopełnia solidnie amortyzowana w strefie pięty oraz twardsza i sprężysta na wysokości podbicia i palców.

Długa prosta i równy asfalt to optymalne warunki, aby wyciągnąć z tego buta to, co najlepsze. Posiada on mało agresywny bieżnik dobrze trzymający się zarówno suchej, jak i mokrej nawierzchni. Nie spełnia jednak swojej funkcji na zaśnieżonej i lodowej tafli. Bieżnik środkowy złożony jest z drobnych wypustek wykonanych z odpornego włókna węglowego, co powinno rzutować na trwałość całości. Podeszwa została wykonana z pianki FlyteFoam Lyte. Kolejnym ważnym odnotowania elementem amortyzacji jest trójwymiarowa, miękka wkładka odporna na odkształcenia.

Ten but lubi biegać zarówno dużo, jak i szybko.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-05

Dla kogo?

Zdecydowanie dla ambitnych amatorów o średniej wadze i średniej bądź wąskiej budowie stopy neutralnej z ambitnymi biegowymi celami. DYNAFLYTE 3 spełnia swoje warunki nie tylko jako podstawowy but treningowy, lecz także jako startówka w półmaratonach i maratonach. Sprawdza się doskonale podczas szybszych jednostek, jak interwały, podbiegi, biegi w tempach docelowych i samych startach w biegach dłuższych.

SPRINTER

Krótkodystansowcem nazwiemy biegacza średniozaawansowanego lub zaawansowanego, który specjalizuje się w biegach krótkich i średnich do 10 kilometrów. Jego wymagania związane ze stopniem specjalizacji buta wzrastają, chociaż przekornie może to być związane z mniejszą ilością technologicznych urozmaiceń. Czy model ROADHAWK FF 2 spełni tu swoje zadanie?

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-20

Cel

Na pierwszy plan wysuwa się niesamowita lekkość butów. 212g na dzień dobry zachęca do szybkich treningów, które odbywają się w pełnym komforcie stopy. But leży idealnie i w pełni współpracuje na trasie. 10mm drop nie przeszkadza, bo ROADHAWK FF 2 swoją lekkością i dynamicznością świetnie oddają energię biegu. Mają opływowy kształt, a bezszwowa siateczka z przodu zapewnia wygodę biegania, gdyż tworzy większą przestrzeń na palce. Materiały, z jakich została wykonana cholewka, oddają doskonałą wentylację stopy, a jednocześnie dobre jej trzymanie. Nie pozwalają na przesadne ruchy w bok, dzięki czemu otrzymuje się lepszą stabilność.

ROADHAWK FF 2 to kolejny model, który nie krzyczy swoim wyglądem, a po cichu wypełnia swoją funkcję. Stonowane barwy czerni połączonej z czerwienią i odrobiną złota, dają uczucie szykowności i szybkości, dlatego w pełni możliwości mogą towarzyszyć również codziennym aktywnościom.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-18

Trochę o techologii

W ROADHAWK FF 2 została wykorzystana na całej długości podeszwy pianka SpevaFoam™ 45 Lasting, która zapewnia miękkość i tłumienie podczas biegu. Oprócz tego producenci wykorzystali technologie: AHAR PLUS OUTSOLE – czyli wysokiej jakości gumę odporną na ścieranie. Jest cieńsza i lżejsza od poprzedniego modelu, a jednocześnie wpływa na wagę buta. FLYTEFOAM PROPEL TECHNOLOGY – jest to pianka, która występuje w środkowej części podeszwy i zapewnia lepsze oddawanie energii podczas biegania oraz powoduje, że buty są bardziej sprężyste.

Upraszczając – jest to zdecydowanie but, który pomaga osiągać wyższe prędkości i napędza do przyspieszeń.

sprawdz-jakim-typem-biegacza-jestes-i-na-ktore-cechy-obuwia-powinienes-zwrocic-szczegolna-uwage-przeglad-butow-asics-19

Dla kogo?

Zdecydowanie dla doświadczonego biegacza, który chce i szuka prędkości. Jeśli chodzi o starty, ROADHAWK FF 2 sprawdzi się na dystansach krótszych niż półmaraton – 5km i 10km. Nie bez znaczenia jest również jego przeznaczenie treningowe. Interwały, rytmy czy zabawa biegowa idealnie współgrają z tym modelem. To samo dotyczny sesji na sali fitness czy siłowni. Uniwersalny charakter buta ma swoje zastosowanie w wielu warunkach. Polecany biegaczom o średniej wadze i średnio – szerokiej, neutralnej  stopie.

Podsumowanie

Na barkach doboru odpowiedniego obuwia sportowego leży zadanie przeprowadzenia aktywności w sposób komfortowy, przyjemny, ale również precyzyjny i bezpieczny. Dlatego tak ważne jest umiejętne zdefiniowanie, jakim typem biegacza jesteśmy. Rozszyfrowanie i rozłożenie na czynniki pierwsze swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości powinno wyłonić model buta, spełniającego wszelkie postawione mu wymogi. Jest to o tyle istotne, aby obuwie wspierało cały układ ruchu, współpracowało i ewentualnie korygowało nieprawidłowości, przyczyniając się do czerpania jeszcze większej satysfakcji ze sportu.

ASICS wyszedł naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, tak aby każdy mógł sięgnąć po konkretny model, bez zagubienia i konsternacji przed sklepową półką. Upakował tu szereg technologicznych udogodnień, do których dołączył tradycyjną, japońską kolorystykę – czerń, czerwień i złoto – dające skuteczny efekt wow.

slajdacics-06

Testowany model ASICS DYNAFLYTE 3 w testowanej kolorystyce dostępny jest jedynie w sieci Intersport. Reszta – w dobrych sklepach specjalistycznych oraz na asics.pl

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
7 pko bialystok polmaraton przedstawil projekt oficjalnej koszulki 03

7. PKO Białystok Półmaraton przedstawił projekt oficjalnej koszulki

Następne
przekuj swoj amatorski trening w zawodowy sukces partnerzy owm 2019 doradzaja biegaczom 03

Przekuj swój amatorski trening w zawodowy sukces! - partnerzy OWM 2019 doradzają biegaczom

Powiązane artykuły