fbpx
Informacje prasowe

MiVia Run 350 – pierwszy zegarek dla biegaczy w portfolio Mio

Marka Mio zaprezentowała pierwszy w swojej ofercie zegarek z funkcją GPS i wbudowanym czujnikiem pracy serca – MiVia Run 350. Przeznaczone dla biegaczy urządzenie analizuje dane na temat sprawności fizycznej organizmu, schematy z poprzednich sesji ćwiczeń i osiągnięte wyniki, by tworzyć na ich podstawie indywidualne rekomendacje treningowe.
mivia run 350 pierwszy zegarek dla biegaczy w portfolio mio 02

Marka Mio zaprezentowała pierwszy w swojej ofercie zegarek z funkcją GPS i wbudowanym czujnikiem pracy serca – MiVia Run 350. Przeznaczone dla biegaczy urządzenie analizuje dane na temat sprawności fizycznej organizmu, schematy z poprzednich sesji ćwiczeń i osiągnięte wyniki, by tworzyć na ich podstawie indywidualne rekomendacje treningowe.

Marka Mio wprowadza na rynek stylowy zegarek GPS z optycznym pulsometrem – MiVia Run 350. Urządzenie posiada szereg zaawansowanych funkcji dedykowanych biegaczom, które pozwalają nie tylko monitorować trening, jak również zadbać o zdrowie. Poza standardową dla tego typu gadżetów opcją pomiaru ilości spalonych kalorii, przebytego dystansu czy liczby pokonanych kroków, zegarek monitoruje szereg parametrów opisujących sen, tempo biegu, pokonane okrążenia i wreszcie rytm pracy serca. Ostatnia z funkcji realizowana jest w oparciu o technologie analityczne dostarczane przez Firstbeat oraz  wysokiej klasy optyczny pulsometr umieszczony na spodzie zegarka, który zapewnia bardzo dobrą jakość pomiarów przez cały dzień, bez potrzeby zakładania na klatkę piersiową dodatkowego paska z czujnikiem tętna.

Inżynierowie MiTAC połączyli wiedzę z zakresu analizy ludzkiego zdrowia z latami doświadczeń w opracowywaniu technologii dla medycyny i sportu. W efekcie powstał produkt, który ma wstrząsnąć rynkiem elektroniki noszonej, dając użytkownikom zarówno motywację do cięższego wysiłku, jak i odpowiedniego wypoczynku – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager MiTAC Europe.

Dużą zaletą MiVia Run 350 jest wytrzymała bateria, która w trybie treningu działa od 8 do 10 godzin, a w trybie zegarka nawet do 5 tygodni. Zegarek można w szybki sposób naładować przy użyciu dołączonego do zestawu kabla USB z magnetyczną końcówką.

mivia-run-350-pierwszy-zegarek-dla-biegaczy-w-portfolio-mio-01

Osobisty trener w jednym przycisku

Głównym wyróżnikiem zegarka jest „Przycisk Trenera”. To funkcja która łączy dane dotyczące  sprawności fizycznej użytkownika, schematy z poprzednich sesji ćwiczeń i osiągnięte wyniki, tworząc na ich podstawie osobiste rekomendacje treningowe. Są one częścią długofalowych planów treningowych, które mają na celu poprawę kondycji, polepszenie umiejętności biegowych, wzmocnienie gorsetu mięśniowego czy zwiększenie wydolności tlenowej organizmu. Codzienne rekomendacje obejmują jeden trzech indywidualnie dobranych treningów – bieg w określonym tempie (Tempo Run), wolny bieg długodystansowy (Long Slow Distance Run) lub trening interwałowy (Interval Training).

Funkcja „Przycisk trenera” to połączenie wielu algorytmów, w tym obliczeń wydolności tlenowej (VO2max Estimation), efektywności treningowej (Treining Effect) i zaleceń odpoczynku (Recovery Advisor). Wszystko to, aby zapewnić użytkownikowi najbardziej optymalny i efektywny trening. Te sprytne technologie pozwolą zwiększyć wydolność tlenową (VO2max) poprzez dopasowanie intensywności treningu jak i odpoczynku. W ten sposób użytkownik zawsze będzie wiedział kiedy jest czas na ruch, a kiedy na odpoczynek, co w dłuższej perspektywie pomoże zwiększyć wytrzymałość aerobową i poziom sprawności – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager MiTAC Europe.

Własne programy treningowe 

Wielbiciele biegania mają również możliwość działania według własnego planu treningowego. MiVia Run 350 oferuje łatwe w użyciu plany treningowe dostosowane do odległości, czasu, interwału lub tempa. Użytkownicy mogą więc poprawić swoją wytrzymałość, biegając z powiadomieniami o tempie, lub korzystać z treningu interwałowego, żeby nabrać sprawności przez kontrolowane wybicie ze strefy komfortu. Strefy wydajności serca można w łatwy sposób kontrolować na ekranie urządzenia.

Komunikacja ze smartfonem

Jak w przypadku innych tego typu urządzeń MiVia Run 350 pokazuje pełnię swoich możliwości po połączeniu ze smartfonem. Służy do tego bezpłatna aplikacja MiVia kompatybilna z systemami iOS i Android. Pozwala ona realizować sportowe cele poprzez dokładną rejestrację i monitoring biegów, śledzenie aktywności, a także czuwanie nad prowadzeniem zdrowego trybu życia. Dzięki aplikacji można również pracować nad swoimi rezultatami poprzez przyjazne współzawodnictwo z ludźmi z całego świata. Dane z zegarka lub innego urządzenia fitness mogą być udostępniane on-line i porównywane z wynikami znajomych lub innych zawodników pod względem tygodniowej liczby kroków, kalorii lub odległości.

Dzięki aplikacji zegarek można również sparować z telefonem, aby otrzymywać powiadomienia i komunikaty o przychodzących połączeniach i wiadomościach z komunikatorów WhatsApp, Line, Facebook, Skype i Twitter. Funkcję ta jest opcjonalna i można ją w każdej chwili wyłączyć, by móc skoncentrować się na własnym wysiłku i własnym organizmie.

Zegarek jest dostępny na polskim rynku od czerwca bieżącego roku w cenie 799 zł. W zestawie oprócz urządzenia, znajdują się również dodatkowe wymienne paski w kolorze czarnym, akcesoria ułatwiające ich montaż oraz magnetyczne złącze do ładowania. 

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary: 44,7 x 37,4 x 15,8 mm
  • Monitor serca: optyczny czujnik
  • Klasa wodoszczelności: 3 ATM, można pływać i kąpać się
  • Czas ładowania: 2,5 godziny
  • Waga: 51.5 g
  • Alarm wibracyjny: tak
  • Pamięć: do 100 godzin zapisu ćwiczeń
  • Rozmiar wyświetlacza: 1.28″
  • Wbudowany GPS
  • Praca na pełnym ładowaniu: do 5 tygodni w trybie zegarka, do 10 godzin z włączonym GPS, do 8 godzin z włączonym GPS oraz monitorem pracy serca
  • Najnowszy Bluetooth (4.0)
  • Zaawansowana anlityka pracy serca dzięki Firstbeat

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
III RAFAKO Półmaraton - projekt 4Biegi Racibórz
Następny wpis
Michael Nowicki – biegacz, który zakochał się w Wiśle
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu