📣 Twoje zdrowie zaczyna się tutaj 🐣 Terminy konsultacji przed Wielkanocą
00 d
00 h
00 m
Informacje prasowe

Polar wprowadza do swojego ekosystemu możliwość integracji planów treningowych z TrainingPeaks

Od dziś użytkownicy produktów Polar mogą automatycznie synchronizować swoje plany treningowe z TrainingPeaks – popularną platformą treningową, wybieraną…
trainingpeaks press

Od dziś użytkownicy produktów Polar mogą automatycznie synchronizować swoje plany treningowe z TrainingPeaks – popularną platformą treningową, wybieraną przez trenerów i sportowców na każdym poziomie zaawansowania. Sprawia to, że korzystanie z obu platform jest od dziś jeszcze wygodniejsze. Nowa funkcjonalność pozwala na automatyczne przesyłanie zaplanowanych treningów z TrainingPeaks do Polar Flow, a następnie automatyczne synchronizowanie ich z kompatybilnymi zegarkami sportowymi Polar.

Po połączeniu kont Polar Flow i TrainingPeaks użytkownicy zyskają pewność, że wszystkie ich treningi – zarówno te zaplanowane przez trenera, jak i stworzone samodzielnie w TrainingPeaks – będą natychmiast dostępne na zegarkach Polar. Podczas sesji treningowych zegarek poprowadzi użytkownika przez poszczególne etapy treningu w czasie rzeczywistym, pomagając w utrzymaniu odpowiednich stref tętna, prędkości lub mocy zgodnie z założeniami planu.

trainingpeaks press release 1080x1080 2

„Urządzenia Polar już od dawna oferują możliwość planowania treningów z różnymi fazami, ale ta integracja wynosi to na wyższy poziom, łącząc się bezpośrednio z TrainingPeaks – platformą, która stała się nieodzownym narzędziem dla sportowców i trenerów na całym świecie” – powiedział Joonas Rajaniemi, Dyrektor ds. Usług w firmie Polar. „Dzięki udoskonalonej integracji TrainingPeaks i Polar Flow ułatwiamy użytkownikom transfer danych i treningów między platformami. Sportowcy mogą teraz w łatwy sposób synchronizować zaplanowane treningi ze swoimi urządzeniami Polar, co pozwala im skupić się na najważniejszym – optymalizacji wyników i realizacji celów treningowych.”

Nowa funkcjonalność, wprowadzona początkowo w wersji beta, umożliwia użytkownikom Polar Flow dostęp do obszernej biblioteki setek specjalistycznych treningów i kompleksowych planów treningowych, dostępnych w TrainingPeaks. Sportowcy używający więcej niż pięciu stref intensywności mogą skorzystać z inteligentnego skalowania, które dostosowuje wszystkie strefy do pięciostrefowego systemu treningowego Polar – zachowując pierwotne założenia przy jednoczesnym utrzymaniu pozytywnych wrażeń z treningu z marką Polar. 

Po zakończeniu każdego treningu dane są automatycznie synchronizowane z TrainingPeaks, umożliwiając trenerom i zawodnikom dokładną analizę, monitorowanie postępów oraz wprowadzanie korekt do przyszłych planów treningowych.

Dostępność

Integracja z TrainingPeaks jest dostępna dla wszystkich aktualnych zegarków Polar, co oznacza, że wszyscy obecni użytkownicy Polar mogą skorzystać z tej funkcjonalności. Dodatkowo zapewniono kompatybilność wsteczną z wieloma starszymi modelami, takimi jak multisportowy Polar Vantage V czy popularny Polar M430. Dzięki temu większość użytkowników Polar będzie mogła korzystać z nowej funkcjonalności.

Każdy użytkownik Polar posiadający konto TrainingPeaks – zarówno w darmowej wersji podstawowej, jak i wersji premium – może importować treningi bezpośrednio do Polar Flow. Podstawowe funkcje synchronizacji są dostępne dla wszystkich, natomiast bardziej zaawansowane opcje TrainingPeaks pozostają dostępne wyłącznie dla subskrybentów wersji Premium, oferując dodatkowe korzyści dla tych, którzy zdecydują się na jej wykupienie.

trainingpeaks press release 1080x1080 4

Rozpocznij korzystanie z pakietów dodatkowych Polar

Od teraz każdy zakup nowego zegarka sportowego Polar obejmuje darmowy 30-dniowy okres próbny TrainingPeaks Premium bez dodatkowych opłat. Dzięki temu sportowcy uzyskają pełen dostęp do zaawansowanych funkcji TrainingPeaks, takich jak narzędzia do dowolnego planowania treningów i analizy wyników.

trainingpeaks press release 1080x1080 5

TrainingPeaks dołącza do starannie wyselekcjonowanego ekosystemu integracji Polar, obejmującego platformy premium m.in. komoot, Strava, adidas Running, Phlex oraz Equilab. Starannie dobrana sieć partnerów zapewnia użytkownikom Polar dostęp do specjalistycznych narzędzi, które kompleksowo wspierają ich sportową podróż – od planowania treningów i tras, po regenerację i dbanie o dobre samopoczucie.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Biegam i zwiedzam: Czego nie przegapić podczas półmaratońskiego weekendu w Poznaniu?
Następny wpis
Ból piszczeli przy bieganiu — jakie są przyczyny bólu i jak sobie z nim radzić?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.