Skromny, pozytywny, inspirujący – spotkanie ze Scottem Jurkiem

Spotkanie ze Scottem Jurkiem odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 15 października. Na trzecim piętrze klubu Traffic zgromadziła się spora grupa osób zainteresowanych. Przedstawiciele płci żeńskiej jak i męskiej, w przedziale wiekowym od 6 do 96;). Co drugi, może co trzeci uczestnik trzymał w ręku książkę „Jedz i biegaj”.

Zanim na scenie pojawił się Scott, Tomasz Jabłoński z TVP słowem wstępu zaprosił do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem ultrabiegacza. Następnie na estradzie stanęła gwiazda spotkania zapowiedziana przez wcześniej wspomnianego przedstawiciela telewizji publicznej  oraz przedstawiciel marki Brooks, który sprawnie współprowadził spotkanie, jasno i rzeczowo tłumacząc wypowiedzi Scotta

Przez pierwsze 30 minut Scott był pytany przez Jabłońskiego. Pytania były raczej ogólne, gdzie odpowiedzi kierowały bardziej do promowanej książki „Jedz i Biegaj”. Co parę chwil pytany popijał wodę uśmiechając się serdecznie w stronę publiczności. Scott z dużym szacunkiem podchodzi do swojego pochodzenia i dumnie zaznacza, że płynie w nim polska krew. Ciekawym wątkiem w życiu Scotta jest udział w biegu z plemieniem Taramura do którego zaprosił go ultrabiegacz Caballo Blanco – Scott podkreślił, że było to dla niego ogromne wyróżnienie jak i przeżycie duchowe.

Przedostatnim punktem programu były pytania zadawane przez publiczność. Jeden z pytających wspominał o swoich znajomych,którzy zajęli wysokie miejsce w ultramaratonie. Po czym Scott zażartował, że powinni jeszcze raz zmierzyć trasę, bo pewnie się pomylili. Z pozoru banalne, ale ważne pytanie zadał kilkuletni chłopiec pytając o to czy Scott biega z telefonem. Odpowiedział, że przeważanie tak, ale głównie używa go do robienia zdjęć podczas ciekawych krajobrazowo tras, a nie jak zaznaczył odbierania połączeń. Do największych swoich osiągnięć Scott zalicza 24 godzinny bieg w którym przebiegł 266km 67m. Jedno z ostatnich pytań dotyczyło afery dopingowej w zespole kolarskim Lance Armstronga, gdzie pytający poprosił o ustosunkowanie się do dopingu w środowisku biegaczy. Scott odpowiedział, że na aktualnie o takich aferach wśród runnersów nie słyszał, ale zaznaczył, że doping może być obecny, jednak w tym środowisku nie ma aż tak dużych pieniędzy, aby mogły być przeznaczane na robienie skrupulatnych badań, takich jak w przypadku Lance Armstronga.

Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka do podpisania książki oraz zrobienia zdjęcia. Każdego kto podchodził do autora został serdecznie powitany uściskiem dłoni i krótką pogawędką.

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

Można powiedzieć, że było to spotkanie standardowe, jednak po paru chwilach i przemyśleniach wiem, że miałem do czynienia z niebanalnym pasjonatem, człowiekiem niezwykle skromnym, niewiarygodnie inspirującym. Ta inspiracja nie dotyczy tylko biegania czy zdrowego odżywiania. To coś więcej. To robienie czegoś zawsze. Dla siebie. Dla innych.