🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Relacje

Skromny, pozytywny, inspirujący – spotkanie ze Scottem Jurkiem

Spotkanie ze Scottem Jurkiem odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 15 października. Na trzecim piętrze klubu Traffic zgromadziła się spora grupa osób zainteresowanych.
skromny pozytywny inspirujacy spotkanie ze scottem jurkiem

Spotkanie ze Scottem Jurkiem odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 15 października. Na trzecim piętrze klubu Traffic zgromadziła się spora grupa osób zainteresowanych. Przedstawiciele płci żeńskiej jak i męskiej, w przedziale wiekowym od 6 do 96;). Co drugi, może co trzeci uczestnik trzymał w ręku książkę „Jedz i biegaj”.

Zanim na scenie pojawił się Scott, Tomasz Jabłoński z TVP słowem wstępu zaprosił do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem ultrabiegacza. Następnie na estradzie stanęła gwiazda spotkania zapowiedziana przez wcześniej wspomnianego przedstawiciela telewizji publicznej  oraz przedstawiciel marki Brooks, który sprawnie współprowadził spotkanie, jasno i rzeczowo tłumacząc wypowiedzi Scotta

Przez pierwsze 30 minut Scott był pytany przez Jabłońskiego. Pytania były raczej ogólne, gdzie odpowiedzi kierowały bardziej do promowanej książki „Jedz i Biegaj”. Co parę chwil pytany popijał wodę uśmiechając się serdecznie w stronę publiczności. Scott z dużym szacunkiem podchodzi do swojego pochodzenia i dumnie zaznacza, że płynie w nim polska krew. Ciekawym wątkiem w życiu Scotta jest udział w biegu z plemieniem Taramura do którego zaprosił go ultrabiegacz Caballo Blanco – Scott podkreślił, że było to dla niego ogromne wyróżnienie jak i przeżycie duchowe.

Przedostatnim punktem programu były pytania zadawane przez publiczność. Jeden z pytających wspominał o swoich znajomych,którzy zajęli wysokie miejsce w ultramaratonie. Po czym Scott zażartował, że powinni jeszcze raz zmierzyć trasę, bo pewnie się pomylili. Z pozoru banalne, ale ważne pytanie zadał kilkuletni chłopiec pytając o to czy Scott biega z telefonem. Odpowiedział, że przeważanie tak, ale głównie używa go do robienia zdjęć podczas ciekawych krajobrazowo tras, a nie jak zaznaczył odbierania połączeń. Do największych swoich osiągnięć Scott zalicza 24 godzinny bieg w którym przebiegł 266km 67m. Jedno z ostatnich pytań dotyczyło afery dopingowej w zespole kolarskim Lance Armstronga, gdzie pytający poprosił o ustosunkowanie się do dopingu w środowisku biegaczy. Scott odpowiedział, że na aktualnie o takich aferach wśród runnersów nie słyszał, ale zaznaczył, że doping może być obecny, jednak w tym środowisku nie ma aż tak dużych pieniędzy, aby mogły być przeznaczane na robienie skrupulatnych badań, takich jak w przypadku Lance Armstronga.

Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka do podpisania książki oraz zrobienia zdjęcia. Każdego kto podchodził do autora został serdecznie powitany uściskiem dłoni i krótką pogawędką.

Można powiedzieć, że było to spotkanie standardowe, jednak po paru chwilach i przemyśleniach wiem, że miałem do czynienia z niebanalnym pasjonatem, człowiekiem niezwykle skromnym, niewiarygodnie inspirującym. Ta inspiracja nie dotyczy tylko biegania czy zdrowego odżywiania. To coś więcej. To robienie czegoś zawsze. Dla siebie. Dla innych.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Jesienny letarg
Następny wpis
Najlepszy prezent na 25. urodziny - debiut w Maratonie Poznańskim

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.