fbpx
Kalendarz biegowy

RUN TORUŃ 2022 – biuro zawodów i ważne informacje przed biegiem

PROGRAM do pobrania – http://www.run-torun.pl/pliki/PROGRAM.pdf  MAPA poglądowa z trasami biegów i informacjami organizacyjnymi do pobrania – http://run-torun.pl/pliki/Mapa.jpg  BIURO ZAWODÓW Biuro zawodów zarówno…
11. edycja RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów zarówno w sobotę (czynne w godz. 14:00-20:00), jak i w niedzielę (czynne w godz. 8:00-10:00), będzie znajdować na parterze przy Placu Orzechowym w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń PLAZA (wejście od ul. Broniewskiego i od parkingu wielopoziomowego).

Biuro zawod¢w
RUN TORUŃ 2022 - biuro zawodów i ważne informacje przed biegiem 24

KLUCZOWE PUNKTY IMPREZY

  • META 5 km i 10 km będzie znajdować się na Bulwarze Filadelfijskim przy Przystani AZS (ul. ks. J. Popiełuszki 1A).
  • DEPOZYT MOBILNY (dwa TIRy Autoandreas) będą znajdować się przy strefach startu na 5 km i 10 km.
  • STREFA REGENERACJI będzie znajdować się w LABA – Przystań Towarzyska (obok strefy mety).
  • SZATNIE I PRYSZNICE w strefie mety – będą dostępne w budynku Przystani AZS (ul. ks. J. Popiełuszki 1A).
  • DEKORACJE będą odbywać się na scenie w LABA – Przystań Towarzyska (obok strefy mety).
  • TRANSPORT biegaczy ze strefy mety przy Przystani AZS (ul. ks. J. Popiełuszki 1A) na miejsce startu przy CHR Toruń PLAZA (ul. Szosa Okrężna 1) zapewnia Organizator wynajętymi autobusów MZK.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika poprzez okazanie ksera dowodu osobistego i przekazanie podpisanego upoważnienia wraz z oświadczeniem o stanie zdrowia tego zawodnika. Dokument do uzupełnienia do pobrania – http://run-torun.pl/pliki/upowaznienie.pdf

UWAGA: W dniu 8 maja 2022 r. internetowa lista startowa zostanie zamknięta. Przyznane numery startowe będą wysłane za pomocą indywidualnych wiadomości SMS na dzień przed otwarciem biura zawodów. Istnieje możliwość dodatkowych zapisów w sobotę (14 maja 2022 roku) oraz w niedzielę (15 maja 2022 roku) w biurze zawodów do momentu wyczerpania rezerwowych pakietów – tj. 5 pakietów na dystans 5 km, 40 pakietów na dystans 10 km, 50 pakietów na biegi dla dzieci.

W 11. edycji „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2022” w Biegu Głównym – 10 km i w Biegu Dla Każdego – 5 km prawo startu mają wyłącznie te osoby, które w dniu rozgrywania imprezy ukończą 16 lat. Osoby, które do dnia 15 maja 2022 roku nie ukończą 18. roku życia zobowiązane są do posiadania pisemnej zgody opiekunów prawnych na uczestnictwo w wybranym biegu. Oświadczenie do pobrania – http://run-torun.pl/pliki/oswiadczenie_opiekuna.pdf

Mapa
RUN TORUŃ 2022 - biuro zawodów i ważne informacje przed biegiem 25

BIEGI DLA DZIECI

Do 8 maja otwarta jest rejestracja on-line na Biegi dla dzieci i młodzieży z Toruń PLAZA. Zapisów będzie można dokonać także w biurze zawodów w dniu biegów. Rywalizacja dla najmłodszych entuzjastów biegania odbędzie się dzień przed biegami głównymi, czyli 14 maja 2022 roku (sobota) w godz. 16:00-18:00 przy Toruń PLAZA (ul. Broniewskiego 90). Co więcej, zaplanowano aż siedem kategorii wiekowych (od 2 do 15 lat) oraz liczne atrakcje dla dzieci po biegach. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1000 m w zależności od swojego wieku. Każdy uczestnik otrzyma na mecie medal, butelkę wody, słodką niespodziankę i dyplom.

Program

  • 14:00-17:00 Godziny pracy biura zawodów Biegów dla Dzieci z Toruń PLAZA (UWAGA: pakiety będą wydawane do 30 min przed startem na danym dystansie)
  • 16:00-17:30 Biegi dla Dzieci z Toruń PLAZA (wszystkie dystanse przy budynku galerii) – dekoracje najszybszych dzieci zaraz po zakończonych biegach
  • 16:00-18:00 Dodatkowe atrakcje dla dzieci (m.in. dmuchane zamki, zjeżdżalnia, malowanie buziek)
Biegi dla dzieci
RUN TORUŃ 2022 - biuro zawodów i ważne informacje przed biegiem 26

SPRZĘT SPORTOWY ADRUNALINE

Zamówione przez biegaczy podczas rejestracji on-line pamiątkowe koszulki i topy sportowe, a także czapeczki z daszkiem oraz koszulki bawełniane z brandingiem biegu będą do odbioru w biurze zawodów przy stanowisku AdRunaLine. Istnieje jeszcze możliwość zakupu odzieży sportowej w biurze zawodów przy stanowisku AdRunaLine jednak liczba sztuk poszczególnych elementów odzieży jest bardzo ograniczona. Cała kolekcja RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2022! wraz z rozmiarówką jest dostępna tutaj – http://run-torun.pl/?page_id=3825 .

PARKING

Przy budynku CHR Toruń PLAZA znajduje się wielopoziomowy parking. Dla zmotoryzowanych biegaczy czeka łącznie 1133 miejsc parkingowych, w tym 16 dla rodzin z dziećmi. Torunianom i nie tylko, polecamy dotrzeć na start biegów i do miasteczka biegowego środkami komunikacji miejskiej. Ze strefy mety na miejsce startu będzie można wrócić wynajętymi przez organizatora autobusami MZK.

DEPOZYT

Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który zawodnicy otrzymają w pakietach startowych, a następnie zostawić w depozycie mobilnym (TIR Autoandreas) zgodnie z harmonogramem:

Bieg Główny – 10 km

  • 9:00-10:30      Przekazywanie rzeczy do depozytu mobilnego (TIR Autoandreas) obok miejsca startu
  • 11:30-13:30      Odbiór rzeczy z depozytu mobilnego (TIR Autoandreas) przy Przystani AZS

Bieg dla Każdego – 5 km

  • 10:45-11:40       Przekazywanie rzeczy do depozytu mobilnego (TIR Autoandreas) obok miejsca startu
  • 12:30-13:30      Odbiór rzeczy z depozytu mobilnego (TIR Autoandreas) przy Przystani AZS

PUNKTY ODŻYWCZE

Punkty odżywcze będą obejmować wodę. Punkty będą znajdować się na ok. 4 i 7 km trasy Biegu Głównego. Na mecie każdy biegacz otrzyma butelkę wody.

TRASY 5 i 10 km RUN TORUŃ 2022 http://run-torun.pl/pliki/Mapa.jpg 

PRYSZNICE, TOALETY I SZATNIE

START: Toalety będą dostępne w CHR Toruń PLAZA oraz przenośne ubikacje na zewnątrz budynku przy miejscu startu. Dla uczestników Biegu dla Każdego przenośne ubikacje będą dostępne obok miejsca startu przy ul. Szosa Bydgoska 38.

MIASTECZKO BIEGOWE: Prysznice będą zlokalizowane w budynku Przystani AZS. Przenośne ubikacje i szatnie będą dostępne na placu przy Przystani AZS.

STREFY CZASOWE

Numery startowe na dystans Biegu Głównego (10 km) będą różniły się kolorem oznaczającą strefę, zgodnie z podziałem:

  • Strefa czerwona: <= 40 minut
  • Strefa żółta: 41-45 minut
  • Strefa zielona: 46-50 minut
  • Strefa pomarańczowa: 51-55 minut
  • Strefa niebieska: > 55 minut

Start wszystkich stref będzie sygnalizowany jednym wystrzałem startera o godz. 11:00. Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z kolorem otrzymanych numerów startowych. Przydział do konkretnej strefy startowej następuje na podstawie podanego w formularzu zgłoszeniowym wyniku osiągniętego przez danego zawodnika na dystansie 10 km.

Numery startowe na dystans Biegu dla Każdego (5 km) będą różniły się kolorem oznaczającą strefę, zgodnie z podziałem:

  • Strefa czerwona: <= 26 minut
  • Strefa żółta: 27-31 minut
  • Strefa zielona: > 31 minut

Start wszystkich stref będzie sygnalizowany jednym wystrzałem startera o godz. 12:15. Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z kolorem otrzymanych numerów startowych. Przydział do konkretnej strefy startowej następuje na podstawie podanego w formularzu zgłoszeniowym wyniku osiągniętego przez danego zawodnika na dystansie 5 km.

Numer startowy z chipem należy trwale przypiąć na koszulce na wysokości klatki piersiowej uważając na to, aby nie uszkodzić chipa. Numeru i napisów reklamowych nie wolno zasłaniać pod rygorem dyskwalifikacji.

Pomiar czasu: oficjalna klasyfikacja według czasu netto, czas brutto informacyjnie, poza pierwszą 50-tką na mecie.

LIMIT CZASU

Limit czasu na dystansie 10 km wynosi 1h i 30 min i na dystansie 5 km  50 min. Osobom, które przekroczyły limit czasu zostanie zabrany numer startowy i będą mogły według własnego uznania kontynuować bieg, jednakże poza jezdnią i na własną odpowiedzialność. Zawodnicy ci nie będą klasyfikowani w biegu.

GRAWEROWANIE MEDALI

Po przekroczeniu linii mety będzie można skorzystać z usługi grawerowania medalu. Stanowisko Grawpoint będzie czekało w miasteczku biegowym na Bulwarze Filadelfijskim. Osoby, które opłaciły usługę grawerowania podczas rejestracji, będą mogły przekazać swój medal do grawerowania na podstawie okazania numeru startowego.

Grawerwanie medali
RUN TORUŃ 2022 - biuro zawodów i ważne informacje przed biegiem 27

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

Na mecie będą znajdować się służby medyczne. Na starcie 5 i 10 km będą znajdować się ratownicy medyczni.

STREFA REGENERACJI W LABIE – PRZYSTANI TOWARZYSKIEJ

Na obszarze LABY na biegaczy będą czekać m.in. mobilne punkty gastronomiczne (lemoniada, kawa, lody, burgery) i leżaki. Na scenie od godz. 12:30 do 13:40 odbędą się dekoracje najszybszych biegaczy i biegaczek w poszczególnych kategoriach na obu dystansach RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2022.

Strefa regeneracji
RUN TORUŃ 2022 - biuro zawodów i ważne informacje przed biegiem 28
RUN TORU„ 2022
RUN TORUŃ 2022 - biuro zawodów i ważne informacje przed biegiem 29

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Tłuszcze dobre dla biegacza [KONKURS!]
Następny wpis
Polacy kochają Wings for life World Run, z wzajemnością
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu