fbpx
Przegoń raka dla dzieciaka! - ultra sztafeta przez Polskę.

Przeganiają raka dla dzieciaków!

Skoro świt 17 sierpnia ruszyli w morderczy bieg prosto z Zakopanego. Pokonają 750 km w ultra sztafecie na północ Polski. Ich celem jest nie tylko o własnych nogach dotrzeć na Hel, ale także zebrać 150 tys zł dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Ekipa One Team One Dream dokona tego wielkiego czynu w 5 dni i niestraszne jej słońce, deszcz i zmęczenie!

W karkołomnym wyczynie biorą udział zapaleńcy, którzy bieganie traktują jako swoją pasję. Ekipa One Team One Dream to ludzie z różnych regionów Polski, którzy poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze czy w Górach Kaukaz. Wśród nich są przedsiębiorcy, chirurg, strażak, były żołnierz Pułku Ochrony Rządu czy pilot awionetki. W ciągu 5 dni chcą wystawić na próbę swoją wytrzymałość dla dzieci, które każdego dnia toczą bój o życie z nowotworem.

One Team one Dream
One Team, One Dream!

Dzieci z Fundacji nie mają taryfy ulgowej w walce z nowotworem, dlatego my też jej nie mamy – mówi Rafał Hawel z One Team One Dream. – Niezależnie od warunków pogodowych biegniemy i zbieramy pieniądze na drogie leki i terapie.

Poprzeczka została postawiona wysoko. Celem ekipy jest w trakcie biegu zebrać 150 tys zł. Obecnie na koncie jej skarbonki jest ponad 50 tys zł. Środki powędrują na rzecz podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

– Od 30 lat pomagamy małym pacjentom walczącym z nowotworem w klinice Przylądek Nadziei – mówi Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Zajmujemy się m.in. finansowaniem bardzo drogich leków, terapii, rehabilitacji, a także zapewniamy opiekę psychologiczną naszym podopiecznym i ich rodzicom w naszej unikatowej w skali kraju Klinice Mentalnej.

– Wsparcie ze strony fundacji otrzymało dotychczas ok. 2000 dzieci z całej Polski – mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Potrzeb jest całe mnóstwo, a pandemia znacznie ograniczyła nam możliwości kwestowania i organizacji eventów. Dlatego wsparcie jakie otrzymujemy od One Team One Dream jest dla nas bardzo cenne.

Ultra sztafeta odbywa się pod hasłem Przegoń raka dla dzieciaka i prowadzi przez całą Polskę, aż na Hel. Ekipa wystartowała 17 sierpnia o 6 rano prosto z serca Tatr. Ma zamiar pokonać 750 km i ukończyć bieg nad morzem 21 sierpnia br. Całą próbę można podglądać na wydarzeniu na Facebooku.

– Nasza Fundacyjna ekipa wraz z Przyjaciółmi i dzieciakami mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników tej karkołomnej ultra sztafety – Mówi Klaudia Smolarska. – Wierzymy, że ludzi o takiej kondycji, sile ducha i wielkim sercu nic nie powstrzyma!

przegon raka dla dzieciaka
Razem możemy przegonić raka!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Metoda Pose. Bieganie techniką dr. Romanova

Metoda POSE, czyli z jaką kadencją biegałby Einstein

Następne
Czy Garmin Forerunner 245 to godny następca 230-tki?

Garmin Forerunner 245 - godny następca modelu 230?

Powiązane artykuły

szybciej wyzej mocniej
Czytaj dalej

Szybciej, Wyżej, Mocniej

Igrzyska olimpijskie trwają już dobre kilka dni. My wyczekujemy niecierpliwie rozpoczęcia rywalizacji lekkoatletów.
rywalizacja z obcokrajowcami
Czytaj dalej

Rywalizacja z obcokrajowcami

Nowy sezon coraz bliżej, a wraz z nim nowe cyrki na linii mety. Pod koniec ubiegłego roku w internecie zrobiło się głośno na temat kolegów z Czarnego Lądu i "kuzynów zza wschodniej granicy"...