fbpx
Przegoń raka dla dzieciaka! - ultra sztafeta przez Polskę.

Przeganiają raka dla dzieciaków!

Skoro świt 17 sierpnia ruszyli w morderczy bieg prosto z Zakopanego. Pokonają 750 km w ultra sztafecie na północ Polski. Ich celem jest nie tylko o własnych nogach dotrzeć na Hel, ale także zebrać 150 tys zł dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Ekipa One Team One Dream dokona tego wielkiego czynu w 5 dni i niestraszne jej słońce, deszcz i zmęczenie!

W karkołomnym wyczynie biorą udział zapaleńcy, którzy bieganie traktują jako swoją pasję. Ekipa One Team One Dream to ludzie z różnych regionów Polski, którzy poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze czy w Górach Kaukaz. Wśród nich są przedsiębiorcy, chirurg, strażak, były żołnierz Pułku Ochrony Rządu czy pilot awionetki. W ciągu 5 dni chcą wystawić na próbę swoją wytrzymałość dla dzieci, które każdego dnia toczą bój o życie z nowotworem.

One Team one Dream
One Team, One Dream!

Dzieci z Fundacji nie mają taryfy ulgowej w walce z nowotworem, dlatego my też jej nie mamy – mówi Rafał Hawel z One Team One Dream. – Niezależnie od warunków pogodowych biegniemy i zbieramy pieniądze na drogie leki i terapie.

Poprzeczka została postawiona wysoko. Celem ekipy jest w trakcie biegu zebrać 150 tys zł. Obecnie na koncie jej skarbonki jest ponad 50 tys zł. Środki powędrują na rzecz podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

– Od 30 lat pomagamy małym pacjentom walczącym z nowotworem w klinice Przylądek Nadziei – mówi Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Zajmujemy się m.in. finansowaniem bardzo drogich leków, terapii, rehabilitacji, a także zapewniamy opiekę psychologiczną naszym podopiecznym i ich rodzicom w naszej unikatowej w skali kraju Klinice Mentalnej.

– Wsparcie ze strony fundacji otrzymało dotychczas ok. 2000 dzieci z całej Polski – mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Potrzeb jest całe mnóstwo, a pandemia znacznie ograniczyła nam możliwości kwestowania i organizacji eventów. Dlatego wsparcie jakie otrzymujemy od One Team One Dream jest dla nas bardzo cenne.

Ultra sztafeta odbywa się pod hasłem Przegoń raka dla dzieciaka i prowadzi przez całą Polskę, aż na Hel. Ekipa wystartowała 17 sierpnia o 6 rano prosto z serca Tatr. Ma zamiar pokonać 750 km i ukończyć bieg nad morzem 21 sierpnia br. Całą próbę można podglądać na wydarzeniu na Facebooku.

– Nasza Fundacyjna ekipa wraz z Przyjaciółmi i dzieciakami mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników tej karkołomnej ultra sztafety – Mówi Klaudia Smolarska. – Wierzymy, że ludzi o takiej kondycji, sile ducha i wielkim sercu nic nie powstrzyma!

przegon raka dla dzieciaka
Razem możemy przegonić raka!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Metoda Pose. Bieganie techniką dr. Romanova

Metoda POSE, czyli z jaką kadencją biegałby Einstein

Następne
Czy Garmin Forerunner 245 to godny następca 230-tki?

Garmin Forerunner 245 - godny następca modelu 230?

Powiązane artykuły

biegaczko biegaczu pomozmy razem gosi nowak 03
Czytaj dalej

Biegaczko, biegaczu – pomóżmy razem Gosi Nowak!

Małgorzata Nowak. Matka dwójki dzieci, żona, dziennikarka, pasjonatka biegania, kochająca bezinteresownie dzielić się swoją wiedzą. Znasz ją. W zasadzie każda osoba, która w miarę regularnie czyta teksty publikowane na łamach TreningBiegacza.pl zna Gosię, bo to osoba niebagatelna, teraz potrzebująca pomocy ze strony innych…
bieganie inaczej 01
Czytaj dalej

Bieganie inaczej…

Czasy, gdy siedziałeś na kanapie minęły. Ilość piątek i dziesiątek można zliczyć tylko odkurzając medale. Ilość par butów, które wykończyłeś to liczba dwucyfrowa.