Strona główna Pozostałe Przeganiają raka dla dzieciaków!

Przeganiają raka dla dzieciaków!

Skoro świt 17 sierpnia ruszyli w morderczy bieg prosto z Zakopanego. Pokonają 750 km w ultra sztafecie na północ Polski. Ich celem jest nie tylko o własnych nogach dotrzeć na Hel, ale także zebrać 150 tys zł dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Ekipa One Team One Dream dokona tego wielkiego czynu w 5 dni i niestraszne jej słońce, deszcz i zmęczenie!

W karkołomnym wyczynie biorą udział zapaleńcy, którzy bieganie traktują jako swoją pasję. Ekipa One Team One Dream to ludzie z różnych regionów Polski, którzy poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze czy w Górach Kaukaz. Wśród nich są przedsiębiorcy, chirurg, strażak, były żołnierz Pułku Ochrony Rządu czy pilot awionetki. W ciągu 5 dni chcą wystawić na próbę swoją wytrzymałość dla dzieci, które każdego dnia toczą bój o życie z nowotworem.

One Team, One Dream!

Dzieci z Fundacji nie mają taryfy ulgowej w walce z nowotworem, dlatego my też jej nie mamy – mówi Rafał Hawel z One Team One Dream. – Niezależnie od warunków pogodowych biegniemy i zbieramy pieniądze na drogie leki i terapie.

Poprzeczka została postawiona wysoko. Celem ekipy jest w trakcie biegu zebrać 150 tys zł. Obecnie na koncie jej skarbonki jest ponad 50 tys zł. Środki powędrują na rzecz podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

– Od 30 lat pomagamy małym pacjentom walczącym z nowotworem w klinice Przylądek Nadziei – mówi Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Zajmujemy się m.in. finansowaniem bardzo drogich leków, terapii, rehabilitacji, a także zapewniamy opiekę psychologiczną naszym podopiecznym i ich rodzicom w naszej unikatowej w skali kraju Klinice Mentalnej.

– Wsparcie ze strony fundacji otrzymało dotychczas ok. 2000 dzieci z całej Polski – mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Potrzeb jest całe mnóstwo, a pandemia znacznie ograniczyła nam możliwości kwestowania i organizacji eventów. Dlatego wsparcie jakie otrzymujemy od One Team One Dream jest dla nas bardzo cenne.

Ultra sztafeta odbywa się pod hasłem Przegoń raka dla dzieciaka i prowadzi przez całą Polskę, aż na Hel. Ekipa wystartowała 17 sierpnia o 6 rano prosto z serca Tatr. Ma zamiar pokonać 750 km i ukończyć bieg nad morzem 21 sierpnia br. Całą próbę można podglądać na wydarzeniu na Facebooku.

– Nasza Fundacyjna ekipa wraz z Przyjaciółmi i dzieciakami mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników tej karkołomnej ultra sztafety – Mówi Klaudia Smolarska. – Wierzymy, że ludzi o takiej kondycji, sile ducha i wielkim sercu nic nie powstrzyma!

Razem możemy przegonić raka!

- Advertisment -

Promocje sklepów biegowych

BLACKROLL
Sklep Garmin abcgps.pl

Popularne

Maraton. Trening metodą Gallowaya

Co myślisz, jak widzisz “Galloway”? Że będzie marsz! A co myślisz, jak widzisz “marsz”? Że jak to, przecież miało być bieganie, a...

Symboliczny start 58. Biegu Westerplatte

W tym roku popularny Bieg Westerplatte odbywa się wyjątkowo w formule wirtualnej. Gdański Ośrodek Sportu, chcąc dochować tradycji i kultywując pamięć bohaterskich Obrońców Września...

SMMASH – spełnienie marzeń biegacza?

Środek Europy, środek Polski, 2010 rok. To tutaj i w tym momencie powstała firma SMMASH, kiedy MMA oraz CROSSFIT zdobywały w Polsce...

Po co biegaczowi glutation

Glutation jako suplement ma swoje wzloty i upadki – jego popularność nie jest stała i zmienia się zgodnie z tym, co wykazują...
X
X