fbpx
Zapowiedzi imprez

Ostatnie dni zapisów online na drugi Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II

Ostatnie dni zapisów online na drugi Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II! Zarejestruj się już dziś, by 14 maja przebiec malowniczą, atestowaną przez PZLA trasę na dystansie 10 km w Kazimierzu Dolnym. W pierwszej edycji wydarzenie przyciągnęło uwagę blisko 550 biegaczy.
zdjecie glowne do artykulu

Ostatnie dni zapisów online na drugi Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II! Zarejestruj się już dziś, by 14 maja przebiec malowniczą, atestowaną przez PZLA trasę na dystansie 10 km w Kazimierzu Dolnym.  W pierwszej edycji wydarzenie przyciągnęło uwagę blisko 550 biegaczy.
 
Dlaczego warto startować w II Biegu Kazimierskim im. Jana Pawła II?

Ponieważ pierwsza edycja wyszła kapitalnie. Mogliśmy poczuć lokalny klimat, a samo wydarzenie było nie tylko eventem sportowym, ale też dało nam możliwość odpoczynku od codzienności, spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi w miasteczku biegacza w samym sercu Kazimierza Dolnego.
Wydarzenie jest pierwszym biegiem triady „Biegaj’MY z DEM’a”, z którą podróż będziemy kontynuować 25 czerwca br. podczas III Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego i 3 września br. w trakcie Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego, a potem 23 września br. wystartujemy w II Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego.

Pilotem trasy jest znany Reprezentant Orłów Kazimierza Górskiego, Grzegorz Lato.
W trakcie wydarzenia prowadzona będzie licytacja koszulki z podpisami Orłów Górskiego na rzecz małego Frania – walczącego o zdrowie i życie Syna Strażaka z Kazimierza Dolnego.

TRASA BIEGU

Zachęcamy do zapoznania się z trasą biegu. Przygotujcie się na podbiegi i zbiegi, które są wizytówką imprezy i w pierwszej edycji dały ogromną satysfakcję wszystkim startującym.

trasa-biegu

WIZUALIZACJA MEDALU

medal

WIZUALIZACJA KOSZULKI BIEGOWEJ

koszulka

BIURO ZAWODÓW, REJESTRACJA ONLINE I STACJONARNA, DEPOZYT

Rejestracja z opłatami online dostępna do 11 maja 23:59 pod tym linkiem

Cena pakietu startowego: 70 zł brutto

Biuro Zawodów

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki
ul. Lubelska 12, 24-120 Kazimierz Dolny
Czynne:

  • 13 maja (sobota) 12:00 – 19:00
  • 14 maja (niedziela) 8:00 – 13:00

Zapis i rejestracja w biurze zawodów: 100 zł brutto

Depozyt

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki
ul. Lubelska 12, 24-120 Kazimierz Dolny
Czynny:

  • 14 maja (niedziela) 8:00 – 17:00

 
Miasteczko Biegacza

Dla maluchów czekać będzie strefa zabaw dla dzieci zawierająca duże dmuchane zabawki, takie jak mega zjeżdżalnia, mega piłkarzyki i zamek. Biorąc pod uwagę I edycję, na dzieci najprawdopodobniej czekać będzie też słodka przekąska.

strefa-zabaw

Dla zmęczonych biegiem zawodników oraz dla kibiców czekać będzie strefa grilla z darmowym posiłkiem regeneracyjnym dla zawodników w wersji mięsnej lub wegetariańskiej.

przechwytywaniet

Czekając na nagrody będziecie mogli odpocząć przed sceną na wygodnych pufach i leżakach. Pamiętajcie, że warto pozostać do samego końca!

strefa-relaksu-pod-scena

RELACJA Z WYDARZENIA, FOTKI, FILMY

Wydarzenie relacjonowane będzie na portalach biegowych oraz przez lokalne media, które objęły Patronat Medialny nad wydarzeniem, a imprezę poprowadzi znany komentator sportowy Tomasz Jasina. Przygotowana zostanie również relacja wideo oraz obszerna fotorelacja.

AGENDA

11:00 – start imprezy
11:00 – 12:00 – Program Artystyczny
12:00 – 13:00 – Msza Święta w intencji Jana Pawła II, poczet sztandarowy Wojska Polskiego z WSOSP Dęblin
13:00 – 13:15 – Rozgrzewka prowadzona przez Sports Empire
13:15 – 13:29 – Ustawiamy się na linii START
13:30 – 15:00 – Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II 10 km ATEST PZLA
15:00 – 16:00 – Przerwa na posiłek regeneracyjny (talony w pakietach startowych!), Występ Orkiestry Wojskowej, Musztra Paradna
16:00 – 17:30 – Celebracja Zawodników
18:00 – Zakończenie Imprezy
 
Organizatorem II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II jest DEM’a Promotion Polska, specjalizująca się od 22 lat we wsparciu sprzedaży, merchandisingu, akcjach promocyjnych i w realizacji eventów. Dyrektorem biegu jest Maciej Polkowski, znany dziennikarz sportowy, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego w latach 1990-1994.
 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
FBI TIMER. Aplikacja do treningu – co to takiego i jak to działa?
Następny wpis
Gdy bieganie to za mało. OCRA POLAND – biegi z przeszkodami w nowym wymiarze
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu